فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات تولید فالوده فروشی

بازدید امروز : 11
بازدید کــل : 185

تجهیزات تولید فالوده فروشی

تجهیزات تولید فالوده فروشی تنوع بسیار بالایی دارند وبسیاری از این تجهیزات با تجهیزات آشپزخانه صنعتی مشترک است مانند: سینک ظرفشویی صنعتی، میز کار استیل و... اگر شما در حال حاضر بستنی فروشی و یا فالوده فروشی دارید اما تصمیم به راه اندازی آشپزخانه صنعتی دارید و یا بالعکس، می توانید بسیار از تجهیزات بستنی فروشی و یا فالوده فروشی خود را در آشپزخانه صنعتی جدیدتان مورد استفاده قرار دهید.

تنوع لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه شیرینی، بستنی و یا فالوده فروشی بسیار بالاست. برخی از این لوازم و تجهیزات نسبت به دیگر لوازم از ضروریت کمتری برخوردار می باشد و می توان در ابتدای کار آن ها را از لیست خرید حذف کرد و در فرصتی مناسب به تهیه ی آن ها پرداخت.

تجهیزات تولید فالوده فروشی

تجهیزات تولید فالوده فروشی اصولا برای آماده کردن و تولید فالوده و بستنی، نگهداری و همچنین سرو فالوده و بستنی مورد استفاده قرار می گیرند.

ما در این جا سعی داریم که به معرفی مهم ترین و ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز این کسب و کار برای راه اندازی فروشگاهی بپردازیم.

همزن

یکی از تجهیزات ضروری در این کسب و کار همزن حرفه ای می باشد. برای تولید بستنی و فالوده خوب و مرغوب ابتدا باید مواد به خوبی هم زده و مخلوط شوند. برای این کار نیاز به همزن داریم چرا که به صورت دستی مواد کاملا مخلوط نشده و علاوه بر دشوار و خسته کننده بودن کار، زحمات شما به هدر می رود. بنابراین همزن را حتما در لیست تجهیزات تولید فالوده فروشی خود قرار دهید.

این وسیله که جایگزین نیروی دست می باشد برای هم زدن سریع مواد غذایی و مخلوط کردن آن بکار می رود و کار انسان را بسیار سریع تر و راحت تر می کند.

انواع همزن:

همزن دستی

دستگاه همزن برقی

دستگاه همزن صنعتی

همزن دستی

احتمالا همه ی شما با این وسیله کوچک اما کاربردی آشنا هستید و در آشپزخانه هایتان وجود دارد. همزن دستی همان گونه که از نامش پیداست در دست قرار می گیرد و به صورت دستی مواد را مخلوط می کند. خود همزن دستی به دو مدل تقسیم می شود.

 نوع اول آن که باید در تجهیزات تولید فالوده فروشی وجود داشته باشد کاملا بصورت دستی بوده و به نیروی دست برای هم زدن و مخلوط کردن مواد نیاز دارد. نوع دوم آن دارای دو تیغه مجزا و موتور کوچکی است. این تیغه ها درون مواد غذایی قرار گرفته و با روشن کردن دستگاه، مواد را مخلوط می کند. قدرت موتور این دستگاه نسبت به همزن های برقی و صنعتی، که دستگاه های پیشرفته ای هستند، پایین تر است.

همزن دستی برای کار های سبک و کوچکی مثل هم زدن تخم مرغ و یا خامه و... مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل همزن ها بیشتر در خانه و یا برای کار های کوچکی در بستنی فروشی ها استفاده می شود.

تجهیزات تولید فالوده فروشی

دستگاه همزن برقی

این همزن که کاربردی ترو قوی تر از همزن دستی می باشد، در بین تجهیزات تولید فالوده فروشی می تواند پر کاربرد تر به نظر برسد. این دستگاه اصولا دارای سه سرعت متفاوت می باشد و همین ویژگی نیز کار با آن را راحت تر و آسان تر کرده است و می توان مواد را با شدت و سرعت دلخواه ومناسبی مخلوط کرد. این نوع دستگاه بهترین نوع همزن می باشد.

همزن برقی نیز همانند همزن دستی دارای دو مدل می باشد. مدل اول مدل دستی آن می باشد که در هنگام استفاده از آن، برای مخلوط کردن مواد باید از ظرف جداگانه ای استفاده کرد. نوع دیگر آن دارای مخزنی بزرگ می باشد و در هنگام کار کردن با آن می توان مواد را به درون این مخزن و یا کاسه ریخته و سپس آن ها را مخلوط کرد.

 این مدل همزن که به آن همزن برقی کاسه دار نیز می گویند و از تجهیزات تولید فالوده فروشی بحساب می آید، دارای 3 الی 6 سرعت و شدت متفاوت است و می توان آن را به سادگی تنظیم کرد.

دستگاه همزن صنعتی

این دستگاه که دارای ابعاد و اندازه ی بزرگی می باشد، اصولا در کارگاه ها و کارخانجات تولید مواد غذایی کاربرد دارد. این همزن می تواند به سادگی چندین هزار لیتر مواد غذایی را به صورت هم زمان مخلوط کند. جنس بدنه ی این دستگاه غول پیکر از فولاد سخت بوده و دارای مقاومت بسیار بالایی است.

این همزن برای تولید کیک، کلوچه و... در حجم های بسیار بالا و عمده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دستگاه بستنی ساز

از دیگر تجهیزات تولید فالوده فروشی می توان به دستگاه بستنی ساز اشاره کرد. در فروشگاه خود در هنگام تولید بستنی، برای شکل گرفتن و سفت شدن آن به وسیله و دستگاهی نیاز است تا به مدت بسیار طولانی و همچنین به آرامی بستنی را هم بزند، این دستگاه بستنی ساز است.

این دستگاه انواع مختلفی دارد که از بین آن ها می توان به دستگاه بستنی ساز یخ و نمکی، دستگاه بستنی ساز برقی و دستگاه بستنی ساز دیجیتالی اشاره کرد.

در ادامه سعی داریم تا توضیح مختصری از این دستگاه ها ارائه دهیم.

دستگاه بستنی ساز یخ و نمکی

همان گونه که در بالا اشاره کردیم دستگاه بستنی ساز از مهم ترین تجهیزات تولید فالوده فروشی و بستنی فروشی می باشد. دستگاه بستنی ساز یخی و نمکی از قدیمی ترین دستگاه های بستنی ساز می باشد که شاید برای فروشگاه شما کاربرد زیادی نداشته باشد. اما این دستگاه نسبت به مدل های دیگر از قیمت پایین تری برخوردار است.

برای کار با این دستگاه اصولا به زمان زیادی نیاز دارید. برای تهیه بستنی در این دستگاه ابتدا یخ ریخته می شود، برای آب شدن این یخ ها به نمک نیاز است. از همین رو به این دستگاه، بستنی ساز یخ و نمکی گفته می شود.

از مزایای این دستگاه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

-قیمت پایین این دستگاه

-کنترل سرعت چرخیدن دسته دستگاه برای هم زدن آن

 

به طور کلی توصیه می شود که این نوع دستگاه بستنی ساز را از از لیست تجهیزات تولید فالوده فروشی خود خط بزنید.

 

دستگاه بستنی ساز برقی

استفاده از این مدل دستگاه بستنی ساز، نسبت به مدل قبلی بسیار آسان تر بوده و رفاه بیشتری را برای شما فراهم می آورد. در این دستگاه نیازی به ریختن یخ و نمک وجود ندارد. برای استفاده از این دستگاه کافیست که کاسه ی دستگاه را یک روز قبل تر از تهیه بستنی، به درون فریزر قرار دهید. بعد از یک روز می توانید مواد را به درون کاسه ی دستگاه ریخته و دستگاه را روشن کنید.

در هنگام استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به دخالت شما نمی باشد و دستگاه به سادگی بستنی را به بهترین حالت به شما تحویل می دهد. بنابراین با قرار دادن این مدل دستگاه بستنی ساز در بین تجهیزات تولید فالوده فروشی می توانید سرعت خود را بالا ببرید.

برخی این دستگاه های بستنی ساز دارای چند کاسه مجزا هستند که می توانید یکی از آن ها را همیشه در فریزر خود داشته باشید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.

از مزایای این دستگاه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

-خودکار بودن فراید تولید بستنی و بدون زحمت فرد

-استفاده آسان از این دستگاه

تجهیزات تولید فالوده فروشی

دستگاه بستنی ساز دجیتالی کمپرسوردار

نوع دیگری از دستگاه های بستنی ساز، دستگاه بستنی ساز دیجیتالی می باشد. این دستگاه نسبت به دستگاه های قبلی از قیمت به نسبت بالاتری برخوردار می باشد، اما در بین تجهیزات تولید فالوده فروشی کاربرد بیشتری می تواند داشته باشد، چرا که این دستگاه بستنی ای بسیار مشابه به محصولات کارخانه ای و حرفه ای به شما تحویل می دهد.

البته دستگاه های دیگر نیز می توانند محصولی حرفه ای به شما تحویل دهند و همه چیز به قدرت و مهارت شما بستگی دارد، اما از نظر بافت و شکل، بستنی هایی که با دستگاه بستنی ساز دیجیتالی تهیه و آماده می شوند، حرفه ای تر و مرغوب تر می باشند.

این دستگاه بدون استفاده از یخ و نمک، دمای بستنی را به دمای بسیار پایینی می رساند و به آماده شدن آن کمک می کند.

از مزایای این دستگاه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

-سرعت بسیار بالای آماده شددن بستنی

-کاربرد بسیار آسان و ساده

-بافتی مشابه به بستنی های کارخانه ای

-کیفیت بالای بستنی تولید شده

 

دستگاه فالوده ساز

از دیگر تجهیزات تولید فالوده فروشی می توان به دستگاه فالوده ساز اشاره نمود. فالوده ساز یکی از مهم ترین و ضروری ترین دستگاه ها و وسیله های این حرفه و فعالیت می باشد. فالوده از رشته های مخصوصی تشکیل می شود، این دستگاه با استفاده از نشاسته فالوده های مرغوبی را به ما تحویل می دهد.

دستگاه فالوده ساز در دو نوع صنعتی و دستی وجود دارد.

شاید این دستگاه وسیله مهمی برای فروشگاه فالوده فروشی بشمار رود اما می توان در ابتدای کار از خرید آن صرف نظر کرده و در فرصتی مناسب تر آن را تهیه کرده. در این مدت نیز می توان از رشته های آماده ی فالوده استفاده کرد.

 

یخچال بستنی و یا تاپینگ بستنی

قبل از خرید هر نوع تجهیزات تولید فالوده فروشی ابتدا باید به تهیه و خرید یخچال فریزر مخصوص بستنی و یا تاپینگ بستنی بپردازید. تاپینگ بستنی نوعی فریزر می باشد که ضروری ترین و کاربردی ترین وسیله و دستگاه فروشگاه فالوده و بستنی فروشی می باشد. این دستگاه از بستنی ها نگهداری کرده و در عین حال با نمایش دادن آن ها جلوه خوبی به فروشگاه داده و انتخاب را برای مشتری آسان تر می کند.

قیمت این دستگاه های تاپینگ به تعداد ظروف بن ماری قرار داده شده در این دستگاه و قدرت مورد نیاز این سیستم بستگی دارد و متفاوت است.

 

سینک ظرفشویی

یکی از تجهیزات تولید فالوده فروشی که باید در هر فروشگاه غذایی ای وجود داشته باشد سینک ظرفشویی می باشد. سینک های ظرفشویی در مدل های صنعتی و خانگی وجود دارند که این سینک ها در تعداد و حجم لگن ها، ابعاد و اندازه سینک ظرفشویی و... با هم تفاوت دارند.

این وسیله کاربردی و ضروری در هر مرحله از آماده کردن فالوده و بستنی و یا پخت و پز و آشپزی در آشپزخانه های صنعتی و بزرگ، از جمله برای شست و شوی محصولات و مواد غذایی، سبزیجات و میوه جات و ظروف مصرفی به کار ما می آید و وسیله ای ضروری و از مهم ترین تجهیزات تولید فالوده فروشی می باشد.

قیمت سینک های ظرفشویی صنعتی و خانگی استیل اصولا به نوع ورق استیل بکار برده شده، ضخامت ورق استیل، سایز و ابعاد و اندازه آن، تعداد و حجم لگن ها و دیگر ویژگی های مربوط به آن کاملا متفاوت و متغیر می باشد و نمی توان قیمت واحد و یکسانی را برای سینک صنعتی بستنی فروشی تعیین کرد.

 تجهیزات تولید فالوده فروشی

میز کار استیل

 از دیگر تجهیزات تولید فالوده فروشی که برای راه اندازی آن نیاز است میز کار استیل می باشد. در هر فروشگاه بستنی و فالوده ای، به یک میز کار نیاز است تا محصولات و مواد غذایی را بر روی آن آماده کرده و در اختیار مشتری عزیز قرار داده. این میز کار کاربردی در سرعت و نظم بخشیدن به پخت و پز و آشپزی و به طور کلی کار های شما بسیار مفید می باشد، از این رو این وسیله را می توانیم جزء مهم ترین تجهیزات این فروشگاه ها به حساب بیاوریم.

میز کار بستنی فروشی و یا به عبارتی میز کار در هر حرفه و فعالیت و شغلی وسیله ای ضروری و مهم بشمار می رود. میز کار استیل بسته به نوع کار و فعالیت شما در مدل های مختلف و متنوعی طراحی و تولید و در بازار عرضه می شود. نوع و کاربرد میز کار هر حرفه و شغلی متفاوت از دیگر میزهای کار می باشد.


نمایش بیشتر