فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات طبخ غذای سریع

بازدید امروز : 1
بازدید کــل : 60

 

تجهیزات طبخ غذای سریع شامل موارد مختلفی می باشند که از آن ها می توان به عنوان راه اندازی آشپزخانه صنعتی، راه اندازی رستوران و در نهایت راه اندازی فست فود اشاره کرد. هر کدام از این وسیله ها به نحوی می توانند تاثیرگذار باشند. به همین علت تهیه کردن تمامی آن ها برای تجهیزات فست فود، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران بسیار حائز اهمیت می باشد. 

تجهیزات طبخ غذای سریع

 

تجهیزات طبخ غذای سریع

 

غذاهای فست فودی و یا غذاهایی که برای مدت زمان کمتری آماده می شوند و بیشتر مورد استفاده برای افرادی است که شاغل بوده و وقت کمی برای پخت و پز دارند انجام می گیرد . و سرعت آماده سازی و طبخ آن ها کم می باشد . این فست فود ها وغذاهای آماده  جزو غذا های خانگی محسوب نمی شوند. و این غذاهای سریع بیشتر در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی طبخ می شوند . غذاهای سریع از قبیل : انواع مختلفی از ساندویج ها ( سوسیس ، کالباس ، همبرگر و یا مرغ و..) سیب زمینی سرخ کرده همراه با نوشابه ها است که در بیشتر کشورهای جهان سرو می شوند و این غذاها سریع اصولا بسیار ارزانتر نسبت به سایر رستوران های دیگر می باشند . تاریخچه فست فودی ها و ایجاد آن ها در آمریکا بوده است . البته به شکل امروزی و کامل تر . و برای اولین بار نوعی کافه تریا یاچنین رستورانی در نیویورک افتتاح گردید. در آن زمان آن ها غذاهای از پیش پخته شده را در محفظه هایی شیشه ای که باعث گرم شدن غذا می شد ، قرار می دادند .و برای خرید آن ها مشتریان به وسیله دستگاه که با سکه صورت می گرفت ، اقدام به خرید این نوع غذاهای سریع می کردند . به تدریج در شعبات بیشتری در آمریکا راه اندازی گشتند. جالب این جاست که در بالای درب ورودی ای رستوران های طبخ غذای آماده نوشته بودند : (ما کارمادران را کم کرده ایم ) .

تجهیزات و نکات مهمی درباره خرید تجهیزات پخت غذاهای سریع

در وهله اول اگر بخواهیم رستوران فست فودی را به راه اندازیم باید وسایل صنعتی مدرن نیز برای آن تهیه کنیم . همچنین محیط و فضای آن رابه طرز کارشناسی شده و دقیق ارزیابی کنیم . پس باید پی و پایه آن را در مرحله اجرا بگذاریم . در مرحله بعدی خرید تجهیزات شست و شو و تجهیزات سلف و تعداد زیادی ، دستگاه مورد نیاز در این باره می باشد . و به سهولت می توان گفت که اصولی ترین کار در راه اندازی غذاهای سریع فست فودی خرید و تهیه وسایل و تجهیزات است. که با ید براساس اصول استاندارد انجام گیرد . تا موفقیت بیشتری در این زمینه کسب نمایید. سیس غذاهای سریع خود را انتخاب و طبقه بندی نمایید البته غذاهایی باید پخته و سرخ گردد که در بین مردم دارای طرفداران زیادی باشند . هر چه که منوی شما در انتخاب فست فود ها شلوغ تر و بیشتر باشد مدیریت آن نیز گسترده و سخت خواهد بود . هزینه های بیشتر در ابتدای راه اندازی این غذاهای سریع نباید بر روی کیفیت آن ها ناثیر بگذارد . و این نکته را عهم باید در نظر بگیریم که اجاره و یا خرید ساختمان این فست فودی دارای مبلغ قابل ملاحظه ای است .

طراحی داخلی رستوران

 

طراحی داخلی رستوران ها و یا غذاهای آماده سریع به این گونه است : لوکیشن نظافت و شستشو ، انبار ، آماده سازی غذا و منطقه خدمات رسانی به مشتریان می باشد .

محیط نظافت و انبار که ساختار ثابتی دارد ولی برای جایگاه پخت و سرخ کردن غذاهای آماده بسیار حساس است . و تجهیزات پخت غذا با خرید این دستگاه های استاندارد باعث بالا رفتن سرعت کار در پرسنل و آشپزها می شود . تجهیزات صنعتی چیدمان وسایل آن نقش مهمی در جلب نظر مشتریان خواهد داشت .

تجهیزات طبخ غذای سریع

در راه اندازی این فست فود ها حتی باید به کوچکترین موارد هم دقت کافی داشته باشید . مثلا استفاده از تهویه هوا در آشپزخانه های صنعتی این رستوران ها برای مانع شدن از تاثیر طعم و عطر و بوی غذاها به همدیگر نیز بسیار حائز اهمیت می باشدچیدمان تجهیزات صنعتی در آشپزخانه باید براساس راحتی پرسنل صورت گیرد . از آن جایی که رستوران های سریع و جذاب فست فودی ها نقش عظیمی در اقتصاد و صنعت ایجاد کرده اند و بخش عظیمی از رژیم روزانه افراد را در بر می گیرد به صورت نا خودآگاه سرمایه داران و کار آفرینان بساری را به سوی خود جذب نموده است و فعالیت زیادی را در این محدوده انجام داده اند . و انگیزه و مشتاق بودن در رو به سمت تاسیس طبخ غذای آماده بیشتر شده است . خلاقیت چه در چیدمان تجهیزات آشپزخانه ای صنعتی و چه در سرو غذاهای متنوع و بیشتر در جلب رضایت مشتریان و درآمد زایی بسیار مهم است. حتی ایجاد مزه و طعم جدید نیز ضروری می باشد . تجهیزات غذاهای سریع و فست فودی برای کسانی که می خواهند این گونه رستوران ها ر راه اندازی نمایند در استفاده از تجهیزات آشپزخانه خانگی متفاوت است چه بسا که سرخ کردن سیب زمینی در خانه با سرخ کردن همین سیب زمینی در دستگاه های صنعتی با ظاهر متفاوتی در رنگ و گاها طعم ن نمایان می گردد که به راحتی می توان این تفاوت در مزه و رنگ را احساس نمود .

 

تجهیزات ضروری در راه اندازی غذای سریع

اکنون می خواهیم تجهیزات ضروری در راه اندازی غذای سریع را به اختصار بیان نماییم .

اجاق گاز روی میزی :

به علت صرفه جویی انرژی و بهره وری بیشتر از این نوع اجاق گازها استفاده می شود . همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از این اجاق گاز طبخ سریع غذاها می باشد و برعکس اجاق گازهای در آشپزخانه های صنعتی گرما را به اطراف خودش ساطع نمی نماید . وجود همین دو مزایای اصلی در این اجاق گازها کافی است که در راه اندازی فست فودی ها و طبخ غذاهای سریع حتما از این نوع اجاق گاز استفاده گردد .

تجهیزات طبخ غذای سریع

 

سرخ کن های ایده آل صنعتی :

حداقل سرخ کن در تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به تعداد دو عدد می باشد که حتما در این زمینه باید تهیه شود . و ملاک انتخاب این دو سرخ کن یک مورد آن برای سرخ کردن غذاهای دریایی و دیگری برای سرخ کردن غذاهای غیر دریایی بوده است . و این کار برای جلوگیری ادغام این دو نوع غذا می باشد و اصولا برای مشتریانی این کار صورت می گیرد که به غذاهای دریایی آلرژی نشان می دهند . چه بسا همین کار با این درایت هوشمندانه باعث جلب بیشتر افراد به خاطر احترام گذاشتن به ذائقه آن ها مهم می باشد .

دستگاه فر در آشپزخانه های طبخ غذای سریع :

دستگاه فر و الزام استفاده آن درآشپزخانه های صنعتی و در راه اندازیطبخ غذای آماده بسیار مشهود می باشد . و مس توان آن را به عنوان گزینه مناسبی در این موارد در نظر گرفت . حتی برای رستوران ها و فست فودی ها نیز توصیه می گردد . و نکته مثبت برای استفاده از این دستگاه به خاطر جمع و جور بودن و گرفتن فضای کمتر در چنین آشپزخانه های می باشد . همچنین قادر به پخت و پز و طبخ سریع می شود و و در بخار پز کردن غذاها بسیار نقش مهمی را ایفا می کند .

استفاده از گریل : یکی از تجهیزات مهم دیگر در راه اندازی این گونه فست فودی ها استفاده از دستگاه گریل می باشد که از آن برای سرخ کردن تخم مرغ ، سوسیس ، همبرگر ، مرغ و یا ماهی کاربرد فراوانی دارد . و ما می توانید در آشپزخانه های خانگی و سنتی از ابعاد کوچکتر دستگاه گریل استفاده کنیم . و انواع مختلف بزرگتر از همین دستگاه ها را می توان در آشپزخانه های صنعتی می توان به وضوح مشاهده کرد .

فریزر و یخچال ها :

وجود چنین دستگاه هایی در راه اندازی فست فودی ها برا تازه نگه داشتن و خنک کردن مواد غذایی بسیار مهم بوده تا بدین گونه از فساد شدن مواد غذایی جلوگیری نماید . یک نکته مهم که نیز باید اکنون مورد توجه بیشتری واقع گردد و در رفع این مشکل کمک نمود این است که در هنگام تعطیلی ورستوران ها یا ساندویجی ها یا فست فودی ها این دستگاه باید روشن باشد و در نتیجه برق زیادی را بابت همین کار مصرف می نماید .

تجهیزات طبخ غذای سریع

 

استفاده از دستگاه های  تهویه و یا هودها :

از وسایل و تجهیزات مهم دیگر برای استفاده و راه اندازی طبخ غذای آماده استفاده از هود می باشد چرا که کار این دستگاه خارج کردن بوها و گازها و کربن مضر ساطع شده از طبخ غذا ها می باشد که سلامت افراد را به خطر می اندازد . این دستگاه با بیرون راندن این گازها، هوای خالی از بوهای بد حاصل از پخت غذا را به بیرون رانده و هوای مطبوع را برای مکان آن فست فودی یا رستوران به ارمغان می آورد .  

دستگاه مایکروویو :

این دستگاه با وفور در این گونه آشپزخانه یافت می شود . این دستگاه غذاهای از قبل پخته شده و آماده را گرم و داغ کرده و در اسرع وقت با کمترین زمان آن را به مشتریان ارائه می نماید .

گریل گریدل :

در رستوران از غذاهایی که بدون روغن سرو ی شوند نیز به فور یافت م گردد که مانند برگر و استیک . پس در این صورت استفاده از این نوع دستگاه ضروری به نظر می رسد .

ماهی تابه :

در منوی هر کدام از رستوران ها و طبخ غذاهای سریع و یا فست فودی ها که ناهار و وعده های سبک در آن ها سرو می شو از این گونه ماهی تابه ها استفاده می گردد .

میز :

انواع و سایز مختلفی از میزها در استفاده از تجهیزات آشپزخانه هر فست فودی ، رستوران یا طبخ غذای آماده با یکدیگر فرق می کنند یعنی بدین معنی که با توجه به حجم گسترده ای از غذاها در منوهای ـن ها میزان سایز و طراح در میزها و ایتفاده از آن نیز متفاوت تر می گردد .و این گونه استفاده از این میز ها به خاطر نوع کارآییی آن ها خواهد بود که مد نظر است .

 

 کباب پز :

استفاده از این دستگاه مزایای زیادی دارد از قبیل : محیط را گرم نمی کند ، بلکه باعث کم شدن انتشار حرارت می شود ، در زمان پخت غذاها صرفه جویی می کند . ، مصرف شوخت را کاهش می دهد در کوتاه ترین زمان پخت چندین کباب را بدون دود انجام می دهد .

فرپیتزا :

با توجه به مصرف بالا و پرطرفدار بودن پیتزا به عنوان یک طبخ غذای سریع ما در این آشپزخانه های صنعتی می توانیم از دستگاه فر پیتزا استفاده نماییم این دستگاه قادر است تعداد بیشتری پیتزا را در زمان کمری تهیه کند . و برای پختن پیتزاهای ایتالیایی و یا پیتزای آمریکایی از این دستگاه استفاده می شود . مزیت دیگر دستگاه پخت هم زمان چند نوع غذا در یک زمان می باشد که این کار باعث سرو سریع تر به مشتریان می شود و در پی آن رضایت مندی مشتریان را در صرفه جویی در وقت شان را به همراه خواهد داشت .

بسته بندی محصولات ساندویچی

بسته بندی محصولات ساندویجی در طبخ مواد عذایی سریع نیز باید مورد توجه قرار گیرد . برای مشتریانی ارائه می گردد که به علت نداشتن وقت کافی نمی توانند در سالن سرو غذا حضور داشته باشند و به ناچار باید غذای آن ها را برای بردن به منزل بسته بندی نمود . حال ما باید بدانیم که بسته بندی کردن غذا باید از بهداشت کافی برخوردار باشد و به هیچ عنوان برای بسته بندی غذا از مواد بازیافتی استفاده نشود بلکه باید از مقوای ای فلوت ، مقوای ایندربرد و مقوای دوپلکس در بسته بندی غذا استفاده نمود . بسته بندی کردن غذا با ورقه های غیر بهداشتی سلامت افراد را تا حدودی مورد خطر قرار می دهد و ممکن گاهی جان مصرف کنندگان را به خطر اندازد این گونه مقوا ها حتما باید دارای نشان بهداشت و شماره پروانه داشته باشند . از روی بوی مقوا نیز می توان بهداشتی بودن یا نبودن مقوا را تشخیص داد . و چعبه های آن ها نیز باید از رنگ هایی که اصول و پایه گیاهی دارند ساخته شده باشد . یکی از مهم ترین جعبه های مصرفی برای بسته بندی کردن که باید خیلی از بهداشت آن مطمئن گردید همین جعبه مقوایی پیتزا می باشد .

تجهیزات طبخ غذای سریع

 

 مشاهده دستگاه های تجهیزات طبخ غذای سریع در بازار طلایی :

انواع و اقسام دستگاه های ذکر شده در بالا و تهیه و خرید این دستگاه ها برای راه اندازی فست فودی ها و طبخ غذای آماده ضروری می باشد و به همین علت واجب و لازم گردیده تا مرغوب ترین و مقاوم ترین دستگاه برای راه اندازی فست فودی ها انتخاب گرد . می دانیم که بیشتر این دستگاه از استیل ساخته شده اند که در مقاوت آن ها کمک کار می باشد . و ما می توانیم و به همه مشتریان و سرمایه داران مشتاق در حیطه کسب و کار توصیه می کنیم که این محصولات را با بهترین کیفیت و مهم ترین برندها و کارکرد بلند مدت آن ها برای خرید از بازار طلایی استفاده نمایند . و به صورت حضوری و یا غیر حضوری در بارا طلایی دستگاه مورد نظر را با خاط اعتماد و اطمبنان بهتر خریداری کنند که قیمت آن با قیمت درب کارخانه مطاتبقت داسته است . به امید افقی رو به موفقیت برای راه اندازی کسب و کارهای بهتر .

 


نمایش بیشتر