فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

بازدید امروز : 1
بازدید کــل : 208

                                               

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. تجهیزاتی که در این کارگاه به کار می روند را می توان در بین تجهیزات اصلی برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی و راه اندازی فست فود در نظر گرفت. هر کدام از تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی تاثیر بسیاری را در موفقیت اینگونه مکان ها ایفا می کنند. به همین دلیل به تهیه و خرید هر کدام از آن ها باید توجه ویژه ای شود.

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

 

فلافل؛ یکی از محبوب ترین فست فودها

یکی از معمول ترین و پرطرفدارترین نوغ غذای سرخ کردنی در سرتا سر خاورمیانه فلافل است که از نخود ، ادویه جات و مخلوطی از ترشی ها پخته می شود .در حقیقت فلافل یک کلمه عربی است به معنی فلفل یا توپ کوچک که به حالت عامیانه به آن فلافل می گویند . و می توان آن را با سالاد و سس فراوان سرو نمود . با اطمینان می توان آن را جایگزینی گوشت نمود و در حقیقت یک میان وعده خوشمزه گیاهی و تا حدودی مقوی محسوب می شود .

زندگی ماشینی؛ نیازهای بیشتر

در این عصر ماشینی و مدرن که انسان مجبور گردیده به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشد تا بتواند به نیاز ها و تمایل خود برای تهیه  وسایل مدرن و پیشرفته و بروز جامه عمل بپوشاند . و در خرید تجملات و چنین دستگاه مدرن و صنعتی تمایل نشان دهد . همان طور که الان مشاهده می نماییم دیگر افراد لذتی برای خوردن غذا ها و یا اسفاده از وسایل سنتی ندارند . چون جامعه و استفاده از ماشین آلات صنعتی در حال پیشرفت است انسان هم ناگزیر باید پا به پای جامعه قدم بردارد . پس تمایل افراد و ذائقه شان به سوی مصرف و خوردن غذاهای آماده فست فودی ( غذاهای سریع ) بیشتر می شود .

غذاهای آماده امروزی جزیی جدا نشدنی از جوامع شهرنشینی محسوب می شوند . و این امر به علت راحت در دسترس قرار گرفتن آن ، پخش گسترده در بخش وسیعی در این زمینه و گاها ارزان بودن این نوع غذاهای فست فودی است . تنوع فراوانی هم در آن ها به چشم می خورد که باعث رضایت مندی مشتریان آن گردیده است .و این کار به خاطره استفاده از ادویه های متفاوت و خوش بو است که ظاهر آن ها را پر آب و رنگ وخوشمزه ساخته است .

با بالا رفتن تراکم جمعیتی و داشتن زمان کم و سخت شدن تردد باعث گردیده که افراد به سوی غذاهای فست فودی بیشتر روی آورند . الگوی مصرفی در سرتا سر دنیا در حال تغییر و تحول شگرفی است . تولید فرآورده های گوشتی با وسایل اتوماتیکی بیشتر برای فراهم آورد اصول اولیه این فست فودی ها است .  اکنون دیگر در خانه ها خبری از آشپزخانه های بزرگ و مطبخ ها نمی باشد . و بانوان و خانه دارها حوصله و تمایل چندان برای آشپزی و پخت و پز ندارند و مهمانان چندانی را به خانه دعوت نمی نمایند و در پی آن رفت و آمد ها و تهیه و پختن غذا برای افراد بیشتر بسیار کم گردیده و زندگی سرعت بیشتری گرفته به همین خاطر بیشترتمایلات به سوی راه اندازی کسب و کارهای فست فودی ، ساندوجی و فلافلی کشیده شده است.

زیرا که شاید هزینه کمتری برای تهیه وسایل و تجهیزات راه اندازی آن صورت گیرد ولی سود دهی بالایی خواهد داشت زیرا که دارای طرفداران چشمگیری خواهد بود . از این رو فروش برای صاحبان این کسب و کار ها بیشتر و خرید و تمایل برای مصرف کنندگان هم فزونی می یابد .

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

 

راه اندازی فست فود و آشپزخانه صنعتی

امروزه اگر بخواهیم یک فست فودی یا فلافلی صنعتی  راه اندازی کنیم به وسایل صنعتی و اتوماتیکی با توجه به بودجه آن برای خرید وسایل بستگی خواهد داشت که به اختصار به پاره ای از آن ها اشاره می کنیم : سیستم مکانیزی پخت و پز ، دستگته های سرخ کنی ، دستگاه های انجماد ، مخلوط کن مناسب برای انواع مواد ، میز ریلی چرخان یخچال های سردخانه و چیزهای بسیار دیگر با توجه به خلاقیت و سلیقه کارگزار و توجه به بودجه خود می باشد. 

علل های بالا رفتن سفارش بیشتر آن ها  ،به خاطر به کار بردن چربی فراون و استفاده از ادویه های خوشمزه کننده ، زمان کمتر در برآورد و آماده سازی آن است . پس می توان این طور نتیجه گرفت که همین عوامل باعث برتری فست فودی ها و کم شدن در قیمت آن ها منجر شده است .پس برتری فلافل سازی و کارگاه های آن نسبت به فلافل های خانگی و دستی در طعم مناسب تر و بهتر و گاه لذیذ تر است .

حال باید بدانیم در میان افراد کدام یک از اقشار جامعه به سمت استفاده و پایه ثابت مصرف آن شریک هستند .

باید خاطر نشان کنیم که بیشتر دانش آموزان مدارس ، محصلان در همه حیطه های سنی بسیاری از کارمندان ارگان های مختلف به علت طولانی بودن ساعات کارشان بیشتر از فلافل و فست فودی ها استفاده می کنند. و خانم های خانه داری که بیشتر وقت خود را در محل کار شان می گذرانند و زمان کافی برای تهیه غذا های خانگی خود ندارند و همچنین زوج ها جوانی که آشنایی چندانی برای غذا درست کردن در خانه را ندارند و هنوز با ذائقه شوهران شان آشنایی چندانی ندارند .  این قبیل افراد ناچار و مشتاق هستن که از فلافل و فست فودی های امروزی با دستگاه های صنعتی استفاده کنند .

 

 

رو به راه کردن و به راه انداختن کارگاه فلافل چگونه است؟

دستگاه فلافل زن

یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی در راه اندازی این گونه دستگاه ها فلافل زن است . به علت این که فلافل به عنوان یک غذای خوشمزه و پرفروش شناخته شده است و در بین مردم طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است در پی آن استفاده از این دستگاه های فلافل زن صنعتی نیز بیشتر گریده است .

این دستگاه ها باعث سریع تر سرخ کردن و آماده سازی این غذا برای سرو می شود. اکنون راه اندازی کارگاه های فلافل روزبروز بیشتر می شود هم به خاطره سریع آماده شدن این مواد توسط تجهیزات صنعتی و هم از نظر سالم و بهداشتی و مغذی بودن این غذای سرخ کردنی و مطبوع است .  راه اندازی این کسب و کارهای در حال پیشرفت گسترش یافته که از این قبیل کسب و ارها می توان به بسته بندی و فروش محصول های غذایی آماده و نیمه آماده نام برد . و این دستگاه ها هم دارای مزایای بسیاری در این باره می باشند.

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

دستگاه فلافل ساز

نام دیگر دستگاه فلافل زن ، فلافل ساز است. دستگاه فلافل ساز چون جز لاینفک تجهیزات کارگاه های فلافلی می باشد پس در اساسی ترین مرحله راه اندازی و آماده سازی فلافل نقش مهمی را ایفا می کند . کار فلافل ساز از ابتدا تا انتهای درست کردن فلافل را بر عهده دارد و فقط آخرین مرحله آن را که سرخ کردن می باشد را بر عهده نمی گیرد. نوع دیگری از دستگاه های فلافل زن نوع فلافل زن اتومات می باشد که یکی از تجهیزات صنعتی در این حیطه محسوب می گردد که در واقع یکی از ماشین آلات تهیه مواد غذایی است. و دربازار دارای تنوع در سایز و اندازه متفاوتی نمایان می شود .

حال اگر این دستگاه فلافل زن در هر اندازه ای که باشد با سرعت مناسبی فلافل ها را قالب زده وآن ها را برای مشتریان با روش مناسبی ارائه می دهد. در واقع این توصیه مهم برای استفاده از دستگاه فلافل زن اتوماتیک برای کسانی است که دارای کسب و کارهای بزرگتر و گسترده تری هستند و می خواهند با سرغت بیشتری در این زمینه فعالیت داشته باشند. فلافل از آن دسته محصولاتی می باشد که در ساختار فرمولی خود در آن از لپه و نخود و گاهی با مخلوطی از انواع تخم مرغ ، سیر ، پیاز و سبزیجات معطر ، ادویه ها و چیزهایی نظیر این ها استفاده می گردد. از دیگر مواد غذایی به سبک فلافلی یعنی از نوع ساندویجی می توان از کتلت و شامی نام برد . در شامی و کتلت بیشترین مواد سازنده آن گوشت چرخ شده ، غلات ، سبزی های معطر ، آرد سوخاری و آرد غلات است .

و بعد از این مرحله با اشکال متفاوت و متنوعی برای جلی مشتری و مصرف کنندگان آن با روش دلخواه شان قالب زده می شود . و گاهی به صورت منجمد و بعضی اوقات به نیز به صورت پخته ارائه می گردد. اکنون نیز شنیسل هم نیز جز ساندویج ها و میان وعده های خوبی برای همگان است که همانند فلافل طرفداران خاص خود را داشته و روز به روز نیز به شمار آن ها نیز افزوده می گردد. در مواد اولیه شنیسل ، قطعه ای گوشت از آبزیان که استخوان آن را به طور کامل به وسیله تجهیزات صنعتی دیگر از گوشت جدا کرده اند ، به همراه ادویه ، نمک ، تخم مرغ و آرد سوخاری بوده ، تهیه می نمایند که بعد از تهیه خمیر مایه شنیسل ، آن را به حالت پخته و نیمه پخته و گاها منجمد به بازار عرضه می کنند .

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

پیراشکی ، سمبوسه نیز جزو همین موارد مشابه به فلافل هستند که خمیر آن را با مخلوطی از انواع گوشت و فرآورده ها گوشتی مانند سویا یا پنیر پیتزا ، نمک و سبزی کافی تهیه می کنند. این نوع ساندویج از نوع مشابه فلافلی نیز همانند آن به صورت منجمد ، خام ، نیم پخت و یا سرخ کرده مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه فلافل زن اتوماتیک

دستگاه فلافل زن اتوماتیک قادر است مواد از قبل تهیه شده فلافل را به حالت اشکالی قرصی قالب بزند و آن را در روغن آماده شده داغ سرخ نماید که حاصل تولید دستگاه فلافل زن ممکن است بالاتر از 1500 عدد قرص را در یک ساعت رکورد بزند .یک نوع دیگر از تجهیزات فلافل زن که اظهار می داریم ، قلافل زن رومیزی است که قادر است به طور متوسط 4000 قرص را در ساعت برای مشتریان آماده و قالب سازی نماید . یکی از مزایا فلافل زن رو میزی یا به عبارت دیگر خانگی در این است که برای استفاده از آن نیاز به تجربه و نیرو های کار چندانی ندارد . حتی در تهیه فلافل به وسیله این دستگاه هر فرد بی تجربه ای می تواند در این زمینه فعالیت خود را شروع و به مشتریان خدمات دهد .این کسب کار گرچه کوچک به نظر می رسد ولی می تواند سودآوری خوبی برای خانوار های پرجمعیت  و بی سرپرست  ، سود و خاصیت ارزنده ای درحیطه مالی و فرهنگی ایجاد گردد .  

دستگاه فلافل زن ریلی

فلافل زن ریلی یک نوع دیگر از فلافل زن ها است چون بهداشت در این حیطه چه برای مشتریان و چه برای صاحبان این نوع کسب و کار مهم به نظر می رسد برای جلب مشتری پس ما توصیه می کنیم که از فلافل زن ریلی استفاده نمایید چون بسیار بهداشتی عمل می کنند . چون در انجام این کار دست بسیار کار آیی و دخالتی نخواهد داشت به همین خاطر است که مورد توجه آشپزخانه ها و تعداد بییشتری از رستوران دارها و فست فودی ها گردیده است . کار فلافل زن ریلی به این صورت است که بعد از ریخته شدن مواد به داخل دستگاه مخزن با عملیات هوشمند خود موجب قالب زنی مواد از قبل تهیه شده می نماید . و پس از آن مواد قالب گرفته به سوی مخزن سرخ کن می رود و فلافل ها بدون سوختگی یا زدگی بسیار ملایم و سرخ شده از دستگاه خارج می گردند.

تجهیزات کارگاه تولید فلافل آماده

 

 چندین مزایا از دستگاه فلافل زن و استفاده از آن

قالب زنی آن راحت صورت می پذیرد ، با داشتن توان بالا در این دستگاه و تولید بیشتر ، در عوض میزان برقی مصرفی در آن بسیار پایین است و از برق تک فاز استفاده می کند ، استفاده از آن ها بسیار راحت است ، بدون دخالت دست کار انجام می دهد و بهداشتی تر است ، با داشتن این مزایا تولید در آن ها نیز بیشتر می گردد .

-ساختار و طراحی در تجهیزات دستگاه ها برای راه اندازی ساندویجی ها ، فست فودی ها و فلافلی ها بسیار مهندسی و بی عیب و نقص و اتوماتیکی صورت می گیرد .

-سرخ کن ها و قالب گیری در ن ها نیر به صورت نیمه صنعتی و صنعتی است .

-قالب گیری در آن به گونه ای صورت گرفته که حالت تنظیم سرعت گیری در قالب گرفتن  نیز در آن ایجاد گردیده است .

- می توان مدت زمان در آن برای پخت پز کامل یا نیم پخت ایجاد گردد .

بسته بندی در این گونه موارد نیز باید بی عیب و نقص و در محیطی کاملا بهداشتی صورت بپذیرد تا کیفیت و سلامت محصول برای مصرف ننده را به ارمغان آورد و تمایل مشتری برای مصرف بشتر را فراهم نماید .


نمایش بیشتر