فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

باسکول انبار مواد غذایی

بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 6

باسکول انبار مواد غذایی چیست؟

برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی در مرحله اول به باسکول انبار مواد غذایی یا ترازوهای مربوط به آن رسته برای سرویس دهی بهینه به مشتریان الزامی می باشد . همان طور که می دانیم ترازوهای بسیار زیادی برای کارهای مختلف در تمامی صنوف ارائه می گردد. مثلا از ترازوهای کوچک در طلافروشی گرفته تا باسکول های حجیم که همگی آن ها استفاده صنعتی دارند .  در زمان های دور از ترازوهای دستی استفاده می کردند که بسیار دقیق نبود و در حقیقت جرم مواد را از هم سطحی با وزنه های دیگری معلوم می کردند. . تعریف کلی ترازو که از تجهیزات انبار مواد غذایی، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات فست فود به شمار می روند، در حقیقت به وسیله ای گفته می شود که جرم اجسام را برآورد می کند . از این رو برای راه اندازی رستوران و راه اندازی فست فود مورد نیاز است. 

باسکول انبار مواد غذایی

یک ترازوی بزرگ دیجیتالی در سایز های بزرگتر که برای وزن کردن اجسام و موادی با حجم های عظیم از آن استفاده می کنند. در زمان های گذشته هنگامی که باسکول های کنونی وجود نداشت ازباسکول قپونی برای وزن کردن اجسام و مواد بزرگ استفاده می کردند. از آنجا که باسکول های مواد بزرگ را وزن می کنند ناگزیر باید بدنه ها ، پایه ها و کفه های آنها هم بسیار مقاوم تر باشد تا بتوانند علاوه بر اینکه وزن دقیق مواد حجیم را تعیین می نماید با مقدار بیشتری از وزن آن مواد حجیم مشکلی ایجاد نگردد و این مقاومت را داشته باشد که بار اضافی حاصل از آن مواد را تحمل نمایند. هر باسکول با داشتن سیستم الکترونیکی که دارد یک نمایشگر و بدنه لودسل هم برای آن طراحی شده است . که پس از اینکه کالا یا مواد مورد نظربر روی کفه  وزن گرفته شد اطلاعات وزن آن کالا را به نمایشگر ارسال کند.به باسکول پل وزن کشی هم می گویند.  در حقیقت نوعی ترازوی حجیم که به طور کلی در یک پایه بتنی قرار گرفته است که قادر است کامیون هایی با بارهای سنگین و خالی از آن بر روی این باسکول برای وزن کردن قرار می گیرند تا به این صورت وزن بار از حاصل از آنها را تعیین نمایند. اصولا به ترازوهای بزرگ و غول پیکر ، در میدان میوه های تروبار نیز باسکول می گویند . در عده محدودی و به صورت حالتی غیررسمی  از باشگاه های بادی بیلدینگ گهگاهی به ترازوهای وزن کشی شان نیز باسکول می گویند.

با توجه به محل نصب ، که طبق خواسته مشتری است و به حالت پیش ساخته و غیر پیش ساخته می توان ویژگی های باسکول را ارزیابی نمود . در نمونه های پیش ساخته آن که زیر نظر مهندسان و متخصصان در این حیطه برای آزمایش مقاوم سازی در برابرعامل های متفاوتی مانند : فشار و حرارت و ضربه صورت می گیرد و در الگوهای غیر پیش ساخته همه عوامل و مراحل اجرا در همان محل صورت می پذیرد

و این نکته را نیز باید مورد توجه قرار داد که همه استاندارد های جهانی در همه مراحل نصب و راه اندازی باسکول ها باید با دقت رعایت گرددو الزامی می باشد .

 

عملکرد باسکول

به صورت کلی از باسکول انبار مواد غذایی برای ارائه دو هدف به کار می برند. پرداخت عوارض حاصل از فروش که جنبه تجاری دارد . و برآورد وزن اصلی بار بدونه در نظر گرفتن وزن وسیله حمل بار، یعنی به عبارت دیگر وزن خالص مقوله بار مورد نظر .

و مزیت انجام این کار جلوگیری کردن از بارهای اضافی در حمل و نقل و جریمه های حاصل از آن است. در صنایع تولید و انتقال دادن کالا هایی به صورت فله ای از باسکول استفاده می گردد که می توان به لوازم خانگی ، معادن و تجهیزات الکتریکی اشاره کرد . یکی از اسان ترین و سریع ترین راه برای اندازه گیری و وزن کردن کالا های فله ای برای خروج و ورود آنها به مکان های متفاوت نیز از باسکول ها استفاده می شود .

انواع باسکول انبار مواد غذایی   

                                           

 باسکول آویز : که معمولا به سقف آویزان می  گردد و ظرفیت های متفاوتی دارد ،

 باسکول مکانیکی :  این باسکول جای خود را به باسکول های الکترونیکی داده و ظرفیت شان از صد کیلو تا 60 تن

باسکول کامیون کش : ظرفیت 50 تن ، باسکول تریلی کش ، ظرفیت 60 تا 100 تن ،

باسکول وانت و نیسان کش :   ظرفیت 10 تن .

نکاتی در مورد قیمت باسکول ها :

 

در باسکول های الکتریکی یا دیجیتال وزن کردن بر عهده لودسل میباشد هر باسکول دیجیتالی از یک یا چندین لودسل درست شده است هر چه تعداد لودسل ها بیشتر باشد اندازه گیری دقیق تر و قیمت باسکول گران تر می شود.

در خرید باسکول ها با تو ناژ بالا بهتر است که ، صفحه ی موتوری و جنس پلتفرم ان در نظر گرفته شود زیرا هر چقدر پلتفرم فلزی دارای وزن و ضخامت بیشتری باشد قیمت آن نیز بیشتر می شود حسگر های در باسکول ها وجود دارد که برای اندازه گیری دقیق کالا استفاده میشود که وزن دقیق ان را بر روی نمایشگر ها نمایان می سازد که به انها لودسل می گویند

 


نمایش بیشتر

   
    هیچ آیتمی یافت نشد!
    آیتمی یافت نشد!