فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات سرو غذا

بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 192

تجهیزات سرو غذا

در تجهیزات سرو غذا که از اصلی ترین موارد برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی هستند می توان ظروف مورد نیاز قاشق ، چنگال و چاقو ،ابزار بسته بندی برای غذاهای مختلف مثل کارتن برای پیتزا ،فویل آلومینیومی برای ساندویچ ،لیوان و ظروف مورد نیاز برای سرو نوشیدنی و ... را نام برد. این مواد در بین مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران قرار می گیرند. 

فست فودی ها ،ساندویچی ها و رستوران های سنتی و مدرن همه نیاز به تهیه یک سری از وسایل دارند که کار را راحت تر می کنند و اگر در انتخاب این وسایل سلیقه نیز به خرج دهید ،باعث بالا رفتن جذابیت و ارتقاء شغلی شما می شود. این تجهیزات شامل تمامی ظروف برای سرو غذا یا هر چیز دیگری که در فست فودی و رستوران شما وجود دارد می شود.

تجهیزات سرو غذا

تجهیزات سرو غذا شامل تمامی وسایلی می شود که شما برای ارائه غذا به آن نیاز دارید می شود. برخی از تجهیزات در هر آشپزخانه صنعتی به بخش بسیار بزرگی دسته بندی می شود تجهیزات سرو غذا نیز جزو این دسته است و به طور کلی می توان تمامی وسایلی که برای سرو کردن غذا به آن نیازمند هستیم را جزو این دسته قرار داد این تجهیزات در ظاهر فست فودی و رستوران شما تاثیر گذار خواهد بود زیرا مشتریان آن را می بینند و مستقیما با آن ارتباط دارند. این وسایل کار شما را برای پذیرایی از مشتریان آسان تر کرده و هم چنین با طراحی زیبا این وسایل،نمایی به فست فودی و رستوران شما می دهد. از این وسایل می توان از انواع ترولی ها برای نوشیدنی یا جمع کردن ظروف غذا می باشد نام برد.

تجهیزات آشپزخانه و رستورانی عبارتند از: تجهیزات پخت غذا،تجهیزات سرو،تجهیزات برودتی،لوازم آماده سازی،لوازم جانبی آشپزخانه و...است.

محل آماده سازی و سرو غذا:

 این امکان باید کمترین فاصله را با محل پخت غذا داشته باشد و تجهیزات آماده سازی غذا با چینشی منظم کنار همدیگر قرار گرفته باشند.علاوه بر اهمیت پروسه آماده سازی تا پخت غذا،نکته مهم دیگر که در طعم غذا نیز موثر است،ظروف سرو مناسب تا زمانی است که به مشتری برسد،لذا در استفاده و انتخاب این نوع از تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید بسیار دقت نمود ،ظرف نگهدارنده همواره باید سبک و در عین کارایی زیبایی نیز داشته باشد. این تجهیزات به دلیل اینکه به تداوم باید مورد شست و شو قرار گیرد از استیل ضد زنگ استفاده می شود.

تجهیزات سرو غذا

بهترین تجهیزات برای سرو کردن غذا:

یکی از بهترین قسمت های سرو غذا ، تزیئن آن است.داشتن چند ابزار ویژه به شما کمک می کند که با استفاده از ذوق و سلیقه خود ،بشثقاب غذا را از یکنواختی و رنگ رو رفته بودن درآورده به غذایی خیره کننده تبدیل کنیم. تجهیزاتی مانند انبرک های بلند و نازک بهترین دو ست یک آشپز برای چیدن تزیئنات کوچکتر هستند . اولین گام برای سرو کردن غذا ، انتخاب مواد اولیه آن است. در هنگم سرو کردن غذا مهم است که نه تنها مواد اولیه ای را انتخاب کنید که از نظر طعم با هم تناسب دارند، بلکه این مواد در کنار تجهیزات سرو غذا زیبا به نظر برسند. رنگ بندی بشقاب ها تجهیزاتی برای سرو غذا می باشد . برای داشتن یک بشقاب عالی و بی عیب و نقص بسیار مهم است.یک وعده غذایی تک رنگ ، خسته کننده به نظر می رسد و قطعا شما را گرسنه نمی کند .بشقاب هایی که شامل انواع رنگ های روشن هستند، اشتها را بیشتر تحریک می کنند . یکی دیگر از عناصر کلیدی در سرو کردن غذا ارتفاع است . فقط به فکر پر کردن بشقاب نباشید بلکه به ارتفاع آن هم فکر کنید . لایه بندی و انباشته کردن غذا می تواند ابعاد و ظاهر هیجان انگیزی را به بشقاب غذا بیفزاید . یا سرو کردن غذایی مانند غذای پروتئنی را در نظر بگیرید که تنوع رنگی ندارد وظاهر آن اشتهای افراد را تحریک نمی کند. تصور کنید که چنین غذایی با تجهیزات سرو غذا از جمله چنگال ، چاقو، بشقاب شیک و رنگارنگ در سرو غذا بسیار در اشتهای مشتریان تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین حتما از بوقه ، دیسپلی گرم ، کانتر سرو غذا و غیره بهره ببرید تا بتوانیم در نگاه اول نظر مشتری را جلب کنید.

سرو و تحویل در فست فود ها و رستوران ها:

پس از آماده شدن غذا نوبت به سرو و توزیع آن می رسد. در این مرحله خدمات بسیار متنوع اند،از فرستادن غذای آماده به آشپزخانه های جانبی گرفته تا ارسال آن به واحدهای پذیرایی . همچنین این امکان وجود دارد که غذا به صورت بسته بندی به واحدهای دیگر یا مستقیما به دست مصرف کننده برسد. بدیهی است در این مرحله کنترل دمای غذا در کنار کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. لوازمی که در این مرحله از کار استفاده می شوند عبارتند از :انواع گرم نگهدارنده، انواع کانتر های گرم بنماری و انواع کانترهای گرم رویه مسطح ،همچنین ترولی هایی که به این منظور طراحی و تولید می شوند.

 تجهیزات سرو غذا

 

آداب مناسب سرو غذا :

از ارائه خدمات به مشتری ،تا طرز قرارگیری و چیدمان میز ، قوانین و استانداردهای زیادی وجود دارد که انتظار می رود در فضاهای رسمی این قوانین در مقوله سرو غذا رعایت شود. . اگر چه بعضی از این شیوه های رفتاری ممکن است مثل رعایت ادب و لبخند زدن بسیار متعارف و معمول باشد، اما برخی از این رفتارها برای کارکنانی که تجربه کار در فضاهای رسمی را ندارند نا آشنا است. گرچه قوانین در مکان های مختلف متفاوت است، اما این نکات به عنوان نکات اساسی و بنیادی برای ارئه بهترین سرویس و آماده سازی فضایی مناسب برای میهمانان و مشتریان تان ضروری است . بسته به این که شما خدمات پذیرایی چه مجلسی و یا چه وعده غذایی را بر عهده دارید، چگونگی چیدمان میز تغییر می کند. خدمات سروغذا در یک رستوران مطمئنا متفاوت از سرویس دهی در یک بوفه و یا در یک مجلس عروسی است ،اما هدف اصلی ارائه خدمات با بالاترین سرعت و دقت وبا حداکثر بهره وری می باشد. انواع لوازم جانبی تجهیزات سرو غذا انواع ظروفی که برای سرو غذا نیاز داریم را می توان به انواع دیسپلی های سرو ، ظروف سرو خانوادگی ، لوازم جانبی ظروف سرو گرم ، انواع ظروف سرو گرم .

 

خرید و فروش تجهیزات سرو و آماده سازی غذا

در آشپزخانه های صنعتی همه تلاش ها برای فراهم آوردن غذای مناسب و باب دلخواه مشتری در هنگام سرو به نمایش گذاشته می شود. اگر تجهیزات سرو در آشپزخانه های صنعتی به دقت و درستی انتخاب شوند و نمایشی زیبا از غذاها پیش روی مشتریان قرار دهند شاهد جذب بیشتر مخاطبین خواهیم بود مدل و شکل ، تنوع در ظاهر و رنگ تجهیزات سرو ، رستوران و فست فودی شما را به مکانی دلخواه مشتری تبدیل خواهد کرد . خط سلف سرویس ، محل ارتباط مستقیم مخاطبین با فعالیت های آشپزخانه است ، در انتخاب این قسمت دقت و توجه کافی داشته باشید .

شما برای خرید تمامی تجهیزات سرو آماده سازی غذا می توانید به سایت بازار طلایی مراجعه کرده و از قسمت وسایل مربوط به آشپزخانه ، رستوران ها و فست فودها را خریداری نمایید . شرکت بازار طلایی در تلاش است که بهترین محصولات را به ارزان ترین شکل ممکن و با بیشترین کیفیت در اختیار شما مشتریان محترم قرار دهد و برای محصولات خود مزایا و گارانتی خاصی را در نظر گرفته است . گاهی برای کاهش هزینه ها شما می توانید از وسایل دست دوم موجود در بازار طلایی استفاده کنید، نیازی نیست برای راه اندازی رستوران ،فست فودی جدید همه وسایل شما نو باشند.

تجهیزات سرو غذا

 

 

 

 


نمایش بیشتر