فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات آماده سازی غذا

بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 119

تجهیزات آماده سازی

تجهیزات آماده سازی غذا برای تمامی افرادی که در صنعت پخت و پز انواع غذا چه در پیشرفته ترین و بزرگترین رستوران ها کار کنند و چه در یک فست فود کوچک فعالیت داشته باشند به عنوان لازمه اصلی و ضروری شناخته می شود. هر چه تجهیزات رستوران و تجهیزات آشپزخانه صنعتی کامل تر باشند امکان پخت و پز حرفه ای تر و سریع تر و دورچین و تزیین زیباتر غذا مهیاتر می باشد و از این رو همواره یک آشپز نمونه قبل از راه اندازی کسب و کار خود ابتدا تجهیزات آماده سازی خود را تکمیل می کند. 

تجهیزات آماده سازی غذا

بصورت کلی تجهیزات آماده سازی فست فود و رستوران با هم متفاوت می باشند . این نکته از این نظر مهم است که بدانید نوع منو و غذایی که در رستوران و یا فست فود سرو می شود در تعیین و آماده کردن و یا خرید تجهیزات آماده سازی اهمیت زیادی دارد. افرادی که تازه وارد دنیای آشپزخانه می شوند معمولا از مشاورین خبره برای تهیه تجهیزات آمـاده سـازی خود استفاده می کنند هر چند بعضا به مرور زمان نیاز خود را به تجهیزات آماده سـازی مرتفع می کنند.

هر آنچه که هست بخش آماده سازی مواد اولیه برای داشتن یک غذای دلچسب در رستوران و فست فود را نمی توان نادیده گرفت و این مهم تنها در سایه آماده سازی، تجهیزات آماده سـازی به حرفه ای ترین شکل ممکن محقق خواهد شد.

تجهیزات آماده سازی غذا

لیست تجهیزات آماده سازی غذا

اما بصورت کلی می توان به مواردی چون میز کار استیل، اره استخوان بر، انواع ترولی، پوست کن، چرخ گوشت، خلال کن، رولر خمیر، سبزی خرد کن، سیخ گیر، کابینت استیل، قفسه استیل، مرینیتور، میز بردینگ، میکسر، غذا ساز، اسلایسر و بسیاری از تجهیزات دیگر آشپزخانه به عنوان تجهیزات آماده سـازی نام برد اما باز هم برای خرید تجهیزات آماده سـازی باید از قبل نوع پخت و پز و منو رستوران شما مشخص شود

بهینه کردن فرایند های کاری در آشپزخانه های صنعتی و به تبع آن افزایش کیفیت محصول خروجی از آشپزخانه، یکی از مهمترین آیتم ها انتخاب مناسب تجهیزات آماده سازی در آشپزخانه رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، کیترینگ ها، فست فود ها، کافی شاپ ها و به طور کلی در هر آشپزخانه صنعتی می باشد.

تجهیزات آماده سازی در آشپزخانه های صنعتی می تواند:

  •  کیفیت پخت غذا را به طور کلی بهبود دهد،
  • ارزش غذای مواد غذایی را حفظ نماید،
  • فشار کاری آشپزان و سرآشپزان را در آشپزخانه های صنعتی کاهش دهد،
  • میزان هدر رفت مواد اولیه را به صورت چشمگیری بکاهد،
  • ظاهر غذای طبخ شده را بهتر و چشم نوازتر نماید،
  • بهداشت آشپزخانه صنعتی را ارتقا دهد.

تجهیزات آماده سازی غذا

یکی از پرکاربردترین وسایل و تجهیزات واحد های آماده سازی، آشپزخانه های صنعتی ، رستوران ، کترینگ ، فست فود ، کافی شاپ ، شیرینی پزی ها و... وان شستشو سبزیجات می‌باشد.

وان شستشو سبزیجات به واسطه مقاومت بسیار بالا و نیز به دلیل ساخت آن از ورق استیل که از نظر بهداشتی کاملا مورد تایید می‌باشد. غالبا در واحد های صنعتی ، تولیدی بهداشتی به منظور شستشو سبزیجات و صیفی جات مورد استفاده قرار می گیرد.وان شستشو سبزیجات انجام کارها را بسیار ساده تر می کند؛ این محصول دمساز به دلیل استفاده از استیل مرغوب در تولید آن، دارای استحکام بسیار خوبی بوده که امکان شست و شوی بهداشتی و راحت مواد را فراهم می کند.

یکی از پرکاربردترین وسایل و تجهیزات واحد های آماده سازی، آشپزخانه های صنعتی ، رستوران ، کترینگ ، فست فود ، کافی شاپ ، شیرینی پزی ها و... تانک شستشو (وان شستشو) می‌باشد.

تانک شستشو به واسطه مقاومت بسیار بالا و نیز به دلیل ساخت آن از ورق استیل که از نظر بهداشتی کاملا مورد تایید می‌باشد. غالبا در واحد های صنعتی ، تولیدی بهداشتی به منظور شستشو سبزیجات و صیفی جات مورد استفاده قرار می گیرد. تانک شستشو انجام کار ها را بسیار ساده تر می کند؛ این محصول دمساز به دلیل استفاده از استیل مرغوب در تولید آن، دارای استحکام بسیار خوبی بوده که امکان شست و شوی بهداشتی و راحت مواد را فراهم می کند.

تجهیزات آماده سازی غذا

پاتیل خیس کردن برنج از تجهیزات آماده سازی آشپزخانه های صنعتی است. این وسیله به گونه ای است که با توجه به ارتفاع مناسب دستگاه از سطح زمین قابیلت قراردادن آبکش و پاتیل به منظور تخلیه آسان برنج وجود دارد.
مزیت استفاده از پاتیل خیساندن برنج این است که با توجه به ساخت این دستگاه  از ورق استیل، از نظر بهداشتی کاملا مورد تائید است.قابلیت گردش دورانی دستگاه موجب تخلیه آسان و مطمئن عدم دور ریز برنج می شود. همچنین فضای کمی اشغال می کند.

 گاز 2 شعله کابین دار صنعتی جزء تجهیزات پخت رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی می باشد. از اجاق گاز 2 شعله کابین دار دمساز جهت طبخ انواع خورش و خوراک می توان استفاده کرد. اجاق گاز دمساز به صورت  فولادی اسکلت بندی شده است که میزان استحکام  و دوام آن بسیار بالا خواهد رفت. این اجاق گاز به گونه ای تعبیه شده است که بر روی میز قرار می گیرد و برای مراکزی مثل فست فود مناسب است.

اجاق گاز 4 شعله یکی از تجهیزات پرکاربرد و الزامی در آشپزخانه صنعتی و رستوران ها و کترینگ ها اجاق گاز خطی صنعتی (خوراک پزی) است. از اجاق گاز 2 شعله خطی صنعتی به منظور طبخ انواع خوراک ، خورشت و …. از این دستگاه استفاده می شود. همچنین فست فودها نیز می توانند به منظور پخت گوشت (رُست بیف) ، زبان و … از آن استفاده کنند.

چرخ گوشت صنعتی در رستوران، آشپزخانه های صنعتی و کبابی ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرخ گوشت صنعتی جهت سهولت در چرخ کردن گوشت در حجم بالا استفاده می شود. این دستگاه صنعتی در دو نوع تسمه ای و گیربکسی تولید می شود که بر اساس نیاز مشتری، انواع آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ گوشت دمساز امکان تولید در سایز های ۲۲ و ۳۲ و ۴۲  به دو صورت رو میزی و ایستاده را دارا می باشد که با توجه به سفارش مشتری، عرضه خواهد شد.

هنگام راه اندازی آشپزخانه صنعتی توجه به برخی نکات جهت تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی ضروری است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

مهم ترین تجهیزات رستوران صنعتی

جهت راه اندازی آشپزخانه صنعتی نیاز به تجهیزات بسیار زیادی است که هزینه های بسیار بالایی هم دارند ، از این رو قبل از خرید تجهیزات حتما لیست تجهیزات ضروری را تهیه نمایید تا سرمایه خود را جهت تهیه تجهیزات ضروری هزینه کنید.

از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توان تجهیزاتی چون تجهیزات آماده سازی، تجهیزات پخت غذای آشپزخانه، تجهیزات فست فود، تجهیزات کافی شاپ و … را نام برد.

ظرفیت پخت غذا از جمله عوامل مهم در انتخاب تجهیزات رستورانی است که تعداد مشتری های هتل و رستوران این ظرفیت را تعیین می کند.

 


نمایش بیشتر