فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات راه اندازی فست فود و آشنایی با وسایل مورد نیاز فست فودی

بازدید امروز : 2
بازدید کــل : 686

 تجهیزات راه اندازی فست فود

بدون شک یکی از محبوب‌ترین گروه‌های غذایی، فست فودها می‌باشند که امروزه تمام مکان‌هایی که آماده پخت غذاهای مختلف فست فودی هستند، پر از افراد است. این امر باعث گردیده است تا بسیاری از اشخاص به فکر دایر نمودن یک فست فودی باشند. در این امر عوامل مختلفی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه شوند. زیرا توجه به این امور تاثیر مستقیمی در موفقیت روند کاری هر فرد دارد.یکی از اصلی‌ترین مباحث در این کار انتخاب  تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی مناسب است. تجهیزات مورد نیاز فقط شامل موارد پخت و پز نمی‌شوند اما از مهم‌ترین آن‌ها همین گزینه می‌باشد. انتخاب تجهیزات راه اندازی فست فود یکی از اصلی‌ترین موارد است که توجه به نکات موجود، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. 

در ادامه این مقاله به بررسی موارد زیر می‌پردازیم:

 1. چه نکاتی را در خرید تجهیزات راه اندازی فست فود باید دقت کنیم؟
 2. تجهیزات فست فود شامل چه مواردی می‌باشند؟
 3. چه نکاتی را برای جذب مشتری در فست فود رعایت کنیم؟

نکاتی که باید در خرید تجهیزات فست فود رعایت کرد:

راه اندازی یک فست فود نیازمند توجهات بسیاری است که در صورت عدم رعایت آن‌ها، آن موفقیتی که در انتظارش بودیم به وقوع نخواهد پیوست. در ابتدا باید به فکر مکان مورد نظر خود باشید. مکان شما هر چقدر دریک جای شلوغ‌تر باشد بهتر است؛ زیرا روزانه افراد زیادی به آن جا تردد می‌کنند و در نهایت نیاز به خوردن غذا دارند.

اگر در ابتدا از سرمایه بالایی بهره مند نیستید تا تجهیزات مورد نیاز فست فود خود را تامین کنید، می‌توانید از محصولات دست دوم استفاده کنید. البته هر دستگاه دست دوم دارای مزیت‌های بالایی نمی‌باشد و اگر در انتخاب آن دچار مشکل شدید، نه تنها سودی نکرده اید بلکه متحمل ضررهایی نیز شده اید. پس باید یک فروشگاه مطمئن را برای خرید تجهیزات دست دوم پیدا کنید.

فروشگاه اینترنتی بازار طلایی ارائه دهنده بهترین محصولات دست دوم است که با خیال راحت می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید و از داشتن و استفاده از آن‌ها نهایت لذت را ببرید.اگر مکانی که در ابتدا برای راه اندازی فست فود خود انتخاب کرده‌اید، دارای ابعاد کوچکی است می‌توانید خرید تجهیزات خود را محدود کنید و مهم‌ترین آن‌ها را تهیه کنید و بعدها اگر مشتری‌های خود را تثبیت کردید، می‌توانید مکان خود را گسترش دهید؛ سپس شروع به مجهز نمودن تجهیزات خود کنید.

تجهیزات فست فود

یکی از اساسی ترین موارد در راه اندازی یک فست فود، تجهیزات مورد نیاز آن می‌باشد. خود تجهیزات در هر قسمت به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شوند. تجهیزاتی که برای راه اندازی یک فست فود مورد نیاز است بسیار گسترده است که در ادامه به بررسی مهم‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها می‌پردازیم.

تجهیزات آماده سازی

بدون شک یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین چیزهایی که برای راه اندازی یک فست فود مورد نیاز است، تجهیزات آماده سازی می‌باشد. این تجهیزات به نام آشپزخانه کثیف نیز شناخته شده است. یعنی تمام آنچه در مرحله قبل پخت نیاز است. این تجهیزات شامل موارد زیر می‌باشند:

سینک صنعتی ظرفشویی

سینک ظرفشویی جزء جدا ناپذیر از تجهیزات آشپزخانه‌ صنعتی است که نقش اساسی را در تمیزی ایفا می‌کند. سینک‌ صنعتی دارای سه مدل مختلف هستند که از هر کدام بهره جداگانه‌ای می‌توان برد. این سینک‌ها به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • سینک ظرفشویی تک لگن
 • سینک ظرفشویی دو لگن
 • سینک ظرفشویی سه لگن

انتخاب هر کدام از سینک‌ها بستگی به اندازه محیط دارد. قطعا هر چقدر فضای آشپزخانه بزرگ‌تر باشد تجهیزات بیشتری را می‌توان استفاده نمود. به عنوان مثال سینک ظرفشویی سه لگن دارای کاربردهای مختلفی است و می‌توان سبزیجات، میوه‌ها و ظرف‌ها را در آن شستشو داد.

تفاوت اصلی این سینک‌ها با سینک‌های خانگی در این است که مقاومت بالاتری را در برابر ضربات از خود نشان می‌دهند و دلیل آن استفاده از استیل مقاوم می‌باشد. به علت اینکه  در یک فست فود استفاده بیشتری از سینک می‌شود، پس طبیعی است که مقاومت آن نیز بالاتر باشد.

دلیل استفاده از استیل در سینک‌های صنعتی این می‌باشد که در وهله اول از مقاومت و استحکام بالاتری بهره مند است. خاصیت ضد زنگ و ضد خوردگی نیز از دیگر دلایل موجود است.پایه‌های برخی از سینک‌ها به صورت پیچی بوده است. پیچی بودن پایه‌ها به منظور راحتی بیشتر کارهاست؛ زیرا می‌توان ارتفاع آن را به اندازه دلخواه تنظیم نمود. همچنین اگر این سینک‌ها از طبقه پاتروکی بهره مند باشند، نوعی مزیت به حساب می‌آید؛ زیرا باعث راه اندازی سریع تر کارها می‌شود.این سینک‌ها دارای دو نوع رویه مختلف پرسی و جوشی هستند.

در انتخاب سینک صنعتی نهایت دقت را باید داشت. زیرا این مورد قرار است نقش مهمی را در آشپزخانه ایفاگر باشد. بهداشت یکی از موارد مهم است که دلیل استفاده از استیل نیز همین می‌باشد. اگر قصد خرید یک سینک صنعتی را دارد، فروشگاه اینترنتی بازار طلایی بهترین آن را از لحاظ کیفیت و قیمت به شما معرفی خواهد کرد.

ترولی آبچکان

از نقش ترولی آبچکان در آشپزخانه‌های صنعتی نمی‌توان چشم پوشی کرد. این ترولی‌ها به علت چرخ‌هایی که در زیر آن‌ها تعبیه گردیده است، حمل آسانی را با خود به همراه دارند. آبچکان به منظور خشک نمودن ظرف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترولی آبچکان ساخته شده از جنس استیل می‌باشد و دلیل استفاده از این جنس، نشان دادن مقاومت بالا در برابر نگهداری ظروف است. همچنین استیل دارای خاصیت ضد زنگ است و به علت خاصیت ویژه‌ای که دارد، توانسته است دارای نمای زیبا و منحصر به فردی باشد.

یک ترولی آبچکان می‌تواند در طبقه‌های مختلف  وجود داشته باشد. هر آشپزخانه صنعتی بر حسب تعداد ظرف‌هایی که در روز شسته می‌شوند، دارای طبقات مختلف هستند. در داخل این ترولی‌ها سبدهایی به منظور گذاشتن ظروف وجود دارد که ساخته شده از مفتول با روکش پلاستیکی می‌باشند.

میزکار استیل

میز کار استیل از کاربردی‌ترین و پر استفاده‌ترین تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی فست فودها می‌باشند. میزکارهای به منظور آماده سازی مواد غذایی در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به فعالیت‌های کارکنان سرعت بخشیده است. میزکارها می‌توانند در جنس‌های مختلف تولید شوند اما بهترین نوع آن استیل می‌باشد که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت ضربه وارد نمودن به میز استحکام بالایی را از خود نشان خواهند داد.

میزهای کار می‌توانند دارای طبقات مختلف باشند تا در صورت آماده سازی مواد غذایی در این طبقات به راحتی جای بگیرند و همیشه در دسترس شما باشند. این وسیله کار دارای پایه‌های پیچیا ست که در صورت لزوم می‌توان آن‌ها را تنظیم کرد و در فرم دلخواه خود آن را کوتاه‌تر و یا بلندتر نمود. میز کار استیل در مدل‌های مختلف زیر تولید می‌شوند:

 • دو طبقه
 • سه طبقه
 • پاتروکی
 • کابین دار
 • لبه دار

کیفیت در تهیه یک میز کار حرف اول را می‌زند که با تهیه آن از فروشگاه اینترنتی بازار طلایی می‌توانید خیال خود را از یک خرید عالی راحت کنید.

تجهیزات پخت و پز در تجهیزات راه اندازی فست فود 

تجهیزات پخت و پز گستردگی بسیار زیادی دارد که تمامی آن‌ها در راه اندازی یک فست فود مورد نیاز است که تمامی آن‌ها توسط فروشگاه اینترنتی بازار طلایی قابل عرضه می‌باشند. این تجهیزات شامل موارد زیر هستند:

دستگاه جوجه گردان

دستگاه جوجه گردان یکی از تجهیزات پخت و پز فست فودها به حساب می‎آید که وظیفه آن پخت عالی و بریان نمودن مرغ است. این دستگاه دارای ویژگی‌های متعددی است که باعث کارکرد بالا و توجه بسیاری از افراد به این محصول گردیده است. به طور کلی جنس دستگاه از استیل نگیراست که نشان دهنده مقاومت بالای آن است. به منظور جابه جایی راحت این دستگاه، چرخ‌هایی در زیر آن تعبیه گردیده است که از جنس پلی اورتان است. این جنس باعث استحکام بالای چرخ‌ها شده است.

دستگاه جوجه گردان را می‌توان به دو صورت ساده و یا گیربکسی تهیه نمود و استفاده‌های لازم را از هر کدام کرد. این دستگاه دارای تعداد سیخ‌های مختلف است، که هر فست فودی بنا بر تعداد مشتریان خود یکی از آن‌ها را بر می‌گزیند. به عنوان مثال یکی از آن‌ها، دستگاه جوجه گردان شیخ سیخ است. عموما جنس این سیخ‌ها از کروم آب شده است.

این دستگاه‌ می‌تواند توسط دو نوع گاز کار کند. گاز شهری و گاز کپسولی این دو روش هستند. همچنین به منظور دید بهتر، درون دستگاه یک لامپ هالوژنی به کار گرفته شده است. شیشه‌ای که در قسمت جلویی دستگاه جوجه گردان به کار گرفته شده است و باعث زیبایی و داشتن نمای بهتر آن گردیده، از جنس سکوریت ضد حرارت است. بدنه این دستگاه به صورت دوجداره است تا بتواند طول عمر مفیدی را به خود اختصاص دهد.

اگر می‌خواهید مرغ‌های بریان شده خوشمزه‌ای را به مشتریان خود ارائه دهید، خرید دستگاه جوجه گردان در اولویت می‌باشد.

فر

پیتزا یکی از غذاهای محبوبی است که در تمام فست فودی‌ها پخته می‌شود. به همین علت فر تبدیل به یکی از موثرترین تجهیزات فست فود می‌شود. به علت اهمیتی که پیتزا در جذب مشتری‌های مختلف دارد، انواع فرهای پیتزای طراحی و سپس به مرحله تولید می‌رسند. در هر کدام از فرها پیتزاهایی با طعم‌های مختلف طبخ می‌شود. از انواع فرهای پیتزا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فر ریلی پیتزا
 • فر پیتزای آجری
 • فر پیتزای طبقه‌ای
 • فر پیتزای کنکسیونی

فر پیتزا ریلی

اگر می‌خواهید روند طبخ پیتزای شما، تدریجی و آرام باشد، فر پیتزای ریلی بهترین گزینه پیش روی شما است. به غیر از پیتزا غذاهای فست فودی را نیز می‌توانید درست کنید. همبرگر و بشقاب داغ جزو این دسته از غذاها هستند که اگر از طعم خوشمزه‌ای بهره مند باشند، طرفداران زیادی را دارند. پس با انتخاب این فر به اصطلاح می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید.

اگر یک فست فود کوچک را دایر نموده‌اید بهترین فر برای شما، ریلی است. زیرا برای فست فودی هایی که روزانه از تعداد زیادی مشتری برخوردار هستند، جوابگو نمی‌باشد.  اگر می‌خواهید مشتریان شما از یک پیتزای خوش طعم برخوردار شوند، بهتر است دمای آن را  بین 205 تا 315 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. مدت زمانی که نیاز است تا یک پیتزا آماده شود، بین 4 الی 5 دقیقه می‌باشد.

فر پیتزای آجری

اگر قصد دارید که یک پیتزا با یک طعم کاملا سنتی را برای مشتریان خود طبخ کنید هر چه زودتر برای خرید فر پیتزای آجری باید دست به کار شوید. این فر از آجرهای کاملا مقاوم ساخته شده است و برای کارکرد و پخت پیتزا نیاز به تامین سوخت دارد. سوخت چوب بهترین گزینه است اما می‌توان از ذغال و گاز نیز استفاده نمود. زمان پخت در این فر بستگی به ضخامت پیتزا دارد که بین 90 ثانیه تا 5 دقیقه زمان نیاز است. همچنین مناسب ترین دما برای پخت یک پیتزای کاملا سنتی 370 تا 540 درجه سانتی گراد است.

فر پیتزای طبقه ای

فر پیتزای طبقه‌ای در بین برترین فرها قرار می‌گیرد. این فر دارای چندین طبقه می‌باشد که عملکرد کار را بسیار بالا می‌برد. این فر نیز در بین مواردی است که یک طعم اصیل از پیتزا را در اختیار مشتری قرار می‌دهد. افرادی که بودجه کافی برای خرید فر پیتزای آجری ندارند، می‌توانند نوع طبقه‌ای آن را جایگزین کنند. پخت پیتزا به وسیله حرارت تابشی‌ای که توسط فیتیله تامین می‌شود، انجام می‌گیرد. اگر بخواهید پیتزای شما به طور کامل پخته شود دمای این فر را باید در بین 200 تا 370 درجه سانتی گراد بگذارید.

فر پیتزای کنکسیونی

اگر در راه اندازی فست فود خود دنبال ارزان‌ترین‌ها هستید، فر پیتزای کنکسیونی به شما پیشنهاد می‌شود. این فر علاوه بر اینکه فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند بلکه مصرف انرژی را به کم‌ترین میزان خود می‌رساند  در نهایت یک پیتزا با طعم سنتی به شما تحویل می‌دهد. به همین علت است که این روزها افراد تمایل بیشتری به تهیه این نوع فر دارند. این فر می‌تواند یک پیتزا را تا دمای 240 درجه سانتی گراد نیز بپزد که نشان دهنده کارکرد پایین انرژی است. همچنین فر پیتزای طبقه ای در دو نوع برقی وگازی وجود دارد و با هر دو روش می‌توانید پیتزای مشتریان خود را طبخ کنید.

فر ساندویچ

فر ساندویچ نیز یکی از کاربردی‌ترین دستگاه های یک فست فود می‌باشد که دارای انواع مختلفی است. با وجود این فر در آشپزخانه صنعتی، کارها از سرعت بالایی برخوردار خواهند بود. انواع فر ساندویچ را می‌توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

 • فر ساندویچ دوکاره با سرخ کن و چدن گریل
 • فر ساندویچ مرکب پنج کاره
 • فر ساندویچ مرکب چهار کاره

فر ساندویچ دوکاره با سرخ کن و چدن گریل

این نوع فر ساندویچ به علت کارکردهایی بالایی که دارد، در جذب افراد به خود موفق بوده است. به همین دلیل اگر می‌خواهید یک فست فودی موفق را راه اندازی نمایید، این فر دوکاره گزینه بسیار مناسب است. این فر به وسیله دو نوع گاز شهری و کپسولی کار می‌کند. بدنه آن از نوع ضد آب بوده است. فر ساندویچ دوکاره دارای یک چدن می‌باشد. از این چدن به منظور گریل کردن ساندویچ‌های مختلفی از جمله بندری و همبرگر استفاده می‌گردد.

در بخش‌های مختلف این فر می‌توانید هم سیب زمینی و هم انواع ساندویچ از جمله فلافل و هات داگ را سرخ کنید. این یک مزیت به حساب می‎آید؛ زیرا علاوه بر اینکه در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود، بلکه فضای محدودتر و کمتری را اشغال می‌کند.

فر ساندویچ مرکب پنج کاره

فر ساندویچ مرکب پنج کاره به علت استیل به کار رفته در آن بهداشتی و مقاوم است و از طراحی زیبایی نیز برخوردار است. این فر از دو سرخ کن مجزا تشکیل شده است که باعث راه اندازی سریع‌تر کارها می‌شوند. استفاده از این فر پخت انواع ساندویچ و برگرها را آسان می‌کند. یک سینی در این فر مرکب پنج کاره تعبیه گردیده است که باعث بهداشت بالای دستگاه می‌شود. روغن و ترشحات اضافی در درون این سینی جمع می‌شوند.

فر ساندویچ مرکب چهار کاره

فر ساندویچ مرکب چهار کاره به علت ویژگی‌ها و تجهیزات مختلفی که دارد، فروش بالایی را به خود اختصاص داده است. این فر دارای هود، دو نوع گریل روغنی و ذغالی، سرخ کن، شعله چدنی و یک سینی چربی گیر است. فر مرکب چهار کاره از وزن بسیار بالایی برخوردار است، به همین دلیل به منظور سهولت در حمل آن از چهار عدد چرخ استفاده شده است.

دستگاه کباب ترکی

دستگاه کباب ترکی و یا دونر کباب را در تمامی فست فودها می‌توانید مشاهده کنید. این دستگاه وظیفه پخت انواع گوشت و مرغ را در بهترین نوع خود دارد. دستگاه کباب ترکی در دو نوع رومیزی و کابین دار طراحی شده است که هر کدام دارای مزیت‌هایی می‌باشند. از قابلیت‌های دونر کباب می‌توان به قابلیت کارکرد آن با دو نوع گاز شهری و کپسولی اشاره کرد. موتور این دستگاه برقی است و مزیت آن کارکرد بدون صدای آن است.

کباب ترکی یکی از محبوب‌ترین غذاها می‌باشد که در تمامی فست فودی‌ها از تقاضای بالایی برخوردار است. به همین دلیل تهیه این دستگاه در اولویت‌ قرار دارد.

هات داگ پز

هات داگ یکی از غذاهای خوشمزه‌ای است که می‌تواند افراد زیادی را به خود جذب نماید. از هات داگ پز برای پخت انواع سوسیس‌ها به کار می‌رود که برای طبخ آن‌ها نیاز به استفاده از روغن وجود ندارد. رولرهایی در این دستگاه وجود دارد که نقش خود را در پخت یکنواخت نشان می‌دهند. همچنین این دستگاه در دو نوع رولی و گردان طراحی و تولید شده است.

نکاتی مفید به منظور جذب مشتری

تنها چیزی که می‌تواند یک فست فودی را سرپا نگه دارد، مشتریان است. تا به حال اصطلاح فلافل بدون نوشابه به گوشتان خورده است؟ یک فست فودی نیز دقیقا به همین گونه است. اگر یک مکانی که کارهای پخت و پز روزانه در آن اتفاق می‌افتد نتواند هیچ گونه مشتری را به خود جلب نماید، می‌توان فهمید که مشکلاتی وجود دارد. همیشه تمام مشکلات این گونه مکان‌ها به نداشتن کیفیت در غذا و یا طعمی دلپذیر منتهی نمی‌شود، بلکه تنها با یک مدیریت ضعیف و یا عدم رعایت برخی نکات تمام آنچه در تصورات خود در مورد یک فست فودی موفق داشتید از بین می‌رود. راه‌های گوناگون و متعددی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان نظارت بهتری را بر روی یک فست فودی داشت و هم مشتریان زیادی را جذب نمود. پس در ادامه همراه بازار طلایی باشید تا مفیدترین نکات در مورد چگونگی جذب مشتریان به شما به صورت خلاصه گفته شود.

داشتن برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت

برای اینکه بتوانید مشتریان زیادی را به خود جذب نمایید باید برنامه ریزی‌های متفاوتی برای فست فودی خود اختصاص دهید که این برنامه ریزی‌ها می‌توانند کوتاه مدت و یا بلند مدت باشند. به عنوان مثال باید سعی کنید با دیگران یک رقابتی را دنبال کنید و از این راه به فکر کیفیت و بهبود کارهای خود و در نهایت جذب مشتری باشید. همچنین می‌توانید یک برنامه ریزی کوتاه مدت مربوط به تبلیغات داشته باشید. تبلیغات شما می‌تواند از طریق چاپ بنر در تابلوهای تبلیغاتی باشد و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی. هیچ فرقی ندارد؛ فقط باید بدانید چگونه یک تبلیغ خوب و ثمربخش را به انجام برسانید.

کیفیت غذا با استفاده از تجهیزات راه اندازی فست فود 

هیچ وقت این جمله را فراموش نکنید که شکم بیش از هر چیزی برای افراد اهمیت دارد. پس باید بدانید که اینگونه اشخاص به دنبال بهترین مکان‌ها با بهترین غذاها هستند. اگر قصد راه اندازی یک فست فود را دارید و یا در حال حاضر آن را مدیریت می‌کنید، باید گفت که کیفیت غذای شما باید طوری باشد که در هر ثانیه روند رو به رشد صعودی را در پی بگیرد. اگر روند رشد کیفیت غذای شما به صورت نزولی باشد، جذب مشتریان توسط شما نیز نزولی خواهد بود. پس این نکته را هرگز فراموش نکنید که غذا برای بسیاری از افراد در اولویت قرار دارد. اگر می‌خواهید میزبان این افراد باشید، به طور مداوم کیفیت غذای خود را افزایش دهید.

منوی فست فود

یکی از چیزهایی که می‌تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند، منو است. منوی شما نباید یک روند تکراری و ثابت را طی کند. باید این منو به گونه‌ای باشد که با هر ورود مشتری غذای جدیدی را در آن مشاهده کند. منوی فست فود می‌تواند نمایان گر خیلی از چیزها باشد. از تجهیزات آن آشپزخانه گرفته تا آمادگی کارکنان و مدیریت زمان در منوی یک فست فود قابل مشاهده است. پس از این موضوع مهم غافل نشوید.

خلاقیت

خلاقیت جزئی جداناپذیر از تمام کارهایی است که یک فرد می‌خواهد آن را به انجام برساند. در موفقیت یک فست فود خلاقیت می‌تواند بسیار پر اهمیت جلوه کند. به عنوان مثال می‌توانید به مشتریان خود حق انتخاب بدهید. می‌توانید نان‌هایی با طعم متفاوت داشته باشید و از مشتریان خود بخواهید هر کدام از آن‌ها را به دلخواه خود انتخاب کنند و یا سیب زمینی سرخ کرده خود را با هر ادویه‌ای که دلخواهشان است، سفارش دهند.

                             مصرف کننده های عزیز می توانند از طریق تماس با ما با کارشناس های مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

 


نمایش بیشتر