فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 36

لباس آشپزی

آشپزی یکی از وظایف و شغل‌های مهم در خانه‌ رستوران‌ها، هتل‌ها و دیگر کارهای این چنینی که نیاز به آشپزی دارند است و رعایت بهداشت یک نکته بسیار ضروری برای حفظ سلامت و جلوگیری از بیماری می‌باشد، یکی از نکات لازم برای رعایت بهداشت استفاده از لباس آشپزی در هنگام آشپزی می‌باشد.
نکاتی که در هنگام خرید لباس آشپزی باید به آن‌ها توجه کنید شامل موارد مانند: بکار رفتن جنس خوب در دوخت پارچه، محکم و مقاوم بودن پارچه تا در هنگام شست‌وشوی تقریبا هر روزه لباس آسیب نبیند، استفاده از پارچه‌ای مناسب برای پوشیدن در فضای گرم آشپز‌خانه، رنگ پارچه و دیگر موارد این چنینی، می‌شود.
پوشیدن ست لباس سرآشپز می‌تواند همانند یک ویترین زیبا برای رستوران، کافه، هتل و دیگر مشاغل این چنینی باشد و پیشنهاد می‌شود برای خرید این لباس‌های مخصوص آشپزی در دسته بندی تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی هر چه زودتر به صورت اینترنتی و یا حضوری اقدام نمایید.

لباس آشپزی به چهار دسته کلی تقسیم می‌شوند:

کلاه آشپزی: جزء اصلی‌ترین اجزاء لباس آشپزی است و پوشیدن آن در هنگام آشپزی و در محل کار بسیار ضروری است زیرا از ریزش احتمالی مو به درون غذا جلوگیری می‌کند.
روپوش آشپزی: هر آشپزی با بر تن کردن روپوش آشپزی به تن خود و گروه آشپزی، حس آراستگی، اتحاد، نظم و از همه مهمتر پاکیزگی را در مشتری زنده می‌کند.
شلوار آشپزی یا شلوار گارسونی: با پوشیدن شلوار گارسونی می‌توان پوشش سرآشپز بودن را تکمیل کنیم و به عنوان یک سرآشپز ماهر شروع به کار کنیم.

ویژگی و مدل‌های کلاه آشپزی:

کلاه آشپزی یکبار مصرف: برای راحتی و حذف کردن شست‌وشو می‌توان از کلاه آشپزی یکبار مصرف استفاده کرد و بعد از اتمام یک روز کاری آن را دور انداخت، برای دوختن کلاه یکبار مصرف معمولا از پارچه‌های بسیار نازک و توری مانند استفاده می‌شود، می‌توان گفت تقریبا رنگ تمام کلاه‌های یکبار مصرف سفید است و پایین و ارزان بودن قیمت کلاه یکبار مصرف باعث استفاده زیاد آن شده است.
کلاه قایقی: این مدل کلاه از قدیمی‌ ترین کلاه‌های آشپزی به شمار می‌رودف قیمت خرید آن به صرفه است و هزینه زیادی بابت خرید آن پرداخت نخواهید کرد، معمولا کمک آشپزها بیشتر از این کلاه قایقی استفاده می‌کنند.
کلاه پفکی: این کلاه به مدل کلاه قارچی نیز معروف است، کلاه قارچی را می‌توان در حالت گوناگون بر سر گذاشت چرا که حالت پذیری آن زیاد است و تنوع رنگ زیاد آن باعث شده تا آشپز‌های حرفه‌ای و ماهر بیشترین استفاده را از کلاه پفکی در لباس خود می‌کنند.
دستمال سر آشپز: این نوع کلاه به صورت بندی استفاده می‌شود و شکل آن بیشتر شبیه دستمال است.

انواع مدل و ویژگی‌های روپوش آشپزی:

روپوش آشپزی ساده: روپوش آشپزی ساده از کیفیت جنس پایین‌تر و تنوع رنگ کمتری برخوردار است، طراحی کم در این روپوش و قیمت پایین آن باعث شده تا از این مدل روپوش برای کمک آشپزها و نیروی کار آشپزخانه استفاده شود.
روپوش سر آشپز: این نوع از روپوش مخصوص سرآشپزهای باتجربه و حرفه‌ای با سابقه کاری بالا است چون از طرح و رنگ بیشتری نسبت به مدل ساده آن استفاده شده است و معمولا از دو ردیف دکمه در دوخت آن استفاده می‌کنند.
روپوش سر آشپز و لباس شف: جنس این روپوش و لباس شف از بقیه روپوش‌ها بهتر و ضخیم تر است، نوشتن و کشیدن طرح به صورت گلدوزی و برجسته باعث شده تا این روپوش خاص و متفاوت شود.


نمایش بیشتر

   
    هیچ آیتمی یافت نشد!
    آیتمی یافت نشد!