فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات فست فود و راه اندازی فست فود

بازدید امروز : 1
بازدید کــل : 40

 

آیا راه انداختن فست فودی کار درستی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از آنجا که این روزها غذاهای فست فودی موفق شده‌اند رضایت تمامی افراد در تمامی رده‌های سنی را به سمت خود جلب نمایند و این غذاها را در خانه به سادگی و با کیفیتی که باید را نمی‌توان تهیه کرد پس بی شک راه انداختن فست فودی فکر خوبی است.اما قطعا تمامی ما با افرادی روبرو شده‌ایم که تمامی سرمایه خود را برای اینکار از دست داده‌اند ولی با افراد دیگری نیز برخورد کرده‌ایم که در این راه توانسته‌اند سودهای بسیار زیادی به دست آورند و حتی برندسازی کنند. اما اکنون سوال ما از شما این است تفاوت این دو گروه در چه چیزی بوده است؟ بی شک عوامل بسیاری در این راه تاثیرگذار خواهند بود. کارشناس‌های مجرب شرکت بازارطلایی که قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده  تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی  است و تا کنون بیش از 1000تجربه موفق در این زمینه داشته است، به شما حق می‌دهند که سوال‌های زیادی داشته باشید. اما اصلا نگران نباشید در ادامه با ما همراه باشید. ما تمامی عوامل را برای شما بررسی خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت چگونه به یک برند معتبر و دوست داشتنی تبدیل شوید.

 برای راه انداختن یک فست فودی چه عواملی اثر گذار خواهند بود؟

برای برپایی یک مغازه فست فودی عوامل بسیاری همچون:

 • مکان مورد نظر
 • طراحی و دکوراسیون
 • مواد اولیه
 • پرسنل خوش برخورد
 • آشپز با مهارت
 • داشتن هدف و برنامه ریزی
 • تجهیزات فست فود

بسیار اثرگذار هستند. قبل از اینکه برای شما هر یک از این عوامل را شرح دهیم سوال ما این است که فکر می‌کنید کدام یک از این عوامل از اهمیت بالاتری برخوردار هستند؟

تجهیزات فست فود

مکان مورد نظر برای راه اندازی فست فود

بی‌شک انتخاب مکان مورد نظر از عواملی است که اهمیت آن را به هیج عنوان نمی‌توان دست کم گرفت و شما باید مکانی را برای این کار انتخاب کنید که رفت و آمد در آن زیاد باشد یا به عبارتی پاخور خوبی داشته باشد. البته باید این مورد را نیز در نظر بگیرید که چه افرادی به آن محل در حال رفت و آمد هستند و بهتر است محل انتخابی شما نزدیک دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، ادارات و یا در بازار باشد.

اکنون آیا شما با خود فکر می‌کنید که مهم ترین عامل برپایی فست فودی مکان انتخابی است؟ اگر پاسخ شما مثبت است اکنون از خود سوال کنید: اگر غذای ارائه داده شده توسط شما دارای کیفیت مناسب و طعم مطلوب نباشد آیا دوباره مشتری‌ها رغبت می کنند که به مغازه شما بیایند؟ خصوصا که باید در نظر بگیرید که در مکان‌های پر تردد عموما فست فودی‌های زیادی مشغول به کار هستند و در اطراف ادارات و دانشگاه‌ها عموما افراد ثابتی در رفت و آمد هستد و در صورت نداشتن کیفیت کافی دوباره به مغازه شما باز نخواهند گشت.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

طراحی و دکوراسیون

طراحی و نوع دکوراسیون برای مغازه‌های فست فودی حائز اهمیت است و شما باید متناسب با مشتری‌هایی که دارید و افرادی که به آن منطقه در حال رفت و آمد هستند طراحی محل مورد نظر خودتان را انجام دهید. افراد هنگامی که تصمیم می‌گیرند برای اولین بار به مغازه شما بیایند ظاهر مغازتان بسیار در این زمینه اثرگذار خواهد بود و اگر این طراحی نتواند نظر مساعد آن‌ها را جلب نماید ممکن است محل دیگری را برای صرف غذا انتخاب کنند. اما آیا طراحی زیبا به تنهایی کافی خواهد بود؟

لوازم مورد نیاز فست فود

مواد اولیه

بی شک می توان گفت که مواد اولیه در آشپزی کردن و آماده کردن یک غذا لذیذ تاثیر به سزایی دارد. اما کاملا واضح است که یک آشپز بدون مهارت و بدون استفاده از وسایل لازم نمی تواند غذایی با کیفیت ارائه دهد، بنابراین مواد اولیه مهم ترین فاکتور نخواهد بود اما این به معنا نیست که شما بتوانید بدون فراهم کردن مواد اولیه با کیفیت و تازه مشتری های ثابت داشته باشید و به یک برند خوب تبدیل شوید.

وسایل مغازه فست فودی

آشپز با مهارت

تمامی مشاغلی که با پخت غذا در ارتباط هستند به خوبی می دانند که یکی از پایه های اصلی آن ها برای تبدیل شدن به برندیگ استفاده کردن از آشپز با مهارت است و بی شک می توان گفت که رسیدن به سود و درآمد بدون داشتن این گزینه امری کاملا محال و دور از انتظار می باشد. اما اگر مهارت آشپز در تهیه غذاهای فست فودی کافی است چرا درست کردن آن در خانه اینقدر سخت می باشد؟

راه اندازی فست فود

پرسنل خوش برخورد

تصور کنید همراه با خانواده یا دوستان خود به مغازه فست فودی(Fast food shops) می‌روید که دست بر قضا در بهترین مکان قرار دارد، دکوراسیون به کار رفته در آن نیز کاملا باب میل شما می‌باشد و غذاهای ارائه شده در آن جا نیز طعم بی‌نظیر و مطلوبی دارند اما کارکنان آنجا با شما رفتار درستی ندارند و با بی احترامی با شما برخورد می‌کنند، اکنون بگویید آیا شما دوباره رغبت خواهید کرد که پا به آن مکان بگذارید؟

اگر جواب شما به این سوال منفی است اکنون متوجه خواهید شد که استفاده از کارکن هایی که با روی خوش با مشتری برخورد کنند تا چه میزان در جذب آن‌ها و تبدیل کردن آن ها به مشتری دائمی اثرگذار خواهد بود. البته بی‌شک تنها استفاده از پرسنل خوش رو برای رسیدن به درآمد موردنظر کافی نیست اما این مورد عاملی است که نباید آن را به هیچ عنوان دست کم گرفت.

آشپز بامهارت فست فودی

داشتن هدف و برنامه ریزی

شما برای اینکه بتوانید در آینده به درآمدی مطلوب برسید و برندسازی را انجام دهید به یک برنامه ریزی هدفمند نیاز دارید که با استفاده کردن از آن قدم به قدم تا رسیدن به هدف خود پیش بروید. کارشناس‌های توانمند و حرفه‌ای بازارطلایی آماده خدمت رسانی به شما در این رابطه هستند.

                                                   شما می توانید برای مشورت با مشاورین ما از طریق ارتباط با ما تماس حاصل فرمایید.

 

 تجهیزات فست فود

برای هر کدام از مشاغل یکی از عوامل و فاکتورها دارای اهمیت می‌باشد. به عنوان نمونه برای راه اندازی کترینگ مهارت آشپز بسیار پر اهمیت یا برای برپا کردن یک رستوران مکان و فضای مورد استفاده بسیار حائز اهمیت است، اما برای راه اندازی کردن یک فست فودی استفاده از لوازم فست فود از سایر عوامل با اهمیت‌تر است. این موضوع بدین دلیل است که تهیه غذا لذیذ نیازمند استفاده کردن از تجهیزات فست فود است.

به عنوان مثال می توان سیب زمینی سرخ کرده فست فودی را با سیب زمینی سرخ کرده‌ای که در خانه تهیه می‌شود مقایسه نمایید. به نظر شما به چه علت سیب زمینی که با استفاده از سرخ کن صنعتی و در فست فودی تهیه می‌شود تا این اندازه لذیذتر است؟

لیست تجهیزات فست فود

پس از اینکه تمامی عوامل را بررسی کردیم و با هم به نتیجه رسیدیم که استفاده از وسایل فست فود از اهمیت بالایی برخوردار است اکنون باید این سوال را بپرسیم که لیست تجهیزات فست فود شامل چه وسایلی هست؟ یا به عبارتی دیگر شما برای راه اندازی کسب و کار خود به چه وسایلی نیازمند هستید؟

جواب این سوال برای هرکس منحصر به خودش می‌باشد یعنی شما باید متناسب با نوع کسب و کار خود، سرمایه و متراژ مکانی که در اختیار دارید تجهیزات مورد نیاز فست فود خود را تهیه کنید. به عنوان مثال اگرشما تصمیم دارید با سرمایه 50 میلیون تومن کار خود را آغاز کنید و فضای مورد استفاده شده شما چندان بزرگ نمی باشد باید از خرید و تهیه وسایل گران قیمت و حرفه‌ای اجتناب کنید. 

یا اگر شما از دسته از افرادی هستید که از سال‌های پیش در این حرفه مشغول به کار هستید و اکنون تصمیم گرفته‌اید که کار خود را ارتقا دهید و این حرفه امتحان خودش را برای شما پس داده است و با فوت و فن‌های آن به طور کامل آشنا شده‌اید بهتر است اکنون وسایلی با کارایی مطلوب‌تر را خریداری کنید.در ادامه ما برای تمامی افراد در دسته‌های مختلف این وسایل را معرفی خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که بهتر است کدام وسایل را انتخاب نمایید.

به طور کلی می توان تجهیزات فست فود را در دو دسته قرارداد:

 • تجهیزات آماده سازی و نگهداری و شستشو فست فود
 • تجهیزات پخت فست فود

که هریک از آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

تجهیزات آماده سازی فست فود

شما قبل از اینکه غذا را پخت کنید به چه وسایلی نیازمند هستید؟ این وسایل را می‌توان تجهیزات آماده سازی نامیدکه در ادامه شما را با این وسایل آشنا خواهیم کرد.

سینک صنعتی 

شما قبل از هرکاری نیاز دارید که مواد اولیه خود را شستشو دهید. از این جهت سینک صنعتی وسیله‌ای است که برای سهولت و سرعت بخشیدن به کار شما مورد استفاده قرار می‌گیرد. سینک ظرفشویی صنعتی دارای مدل های مختلفی است که شما باید متناسب با ابعاد آشپزخانه‌ای که دارید و وسعت کارتان سینک مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به طور کلی سینک‌ها یا جوشی هستند یا پرسی و همچنین می توان آن‌ها را در ابعاد:

 • سینک صنعتی 50 سانتی
 • سینک صنعتی 80 سانتی
 • سینک صنعتی 100 سانتی
 • سینک صنعتی 120 سانتی
 • سینک صنعتی 150 سانتی
 • سینک صنعتی 190 سانتی

تقسیم بندی کرد.

پس از اینکه شما سایز و جوش یا پرسی بودن سینک خود را انتخاب کردید، اکنون باید تعیین کنید که می خواهید تعداد لگن‌های سینک شما به چه صورتی باشد به طور کلی سینک‌ها را از نظر تعداد لگن می توان در سه دسته

 • تک لگن
 • دو لگن
 • سه لگن

قرار داد.

آبچکان

پس از اینکه شما مواد اولیه یا ظروف مورد نظر خود را شستید اکنون به محلی نیاز دارید تا آن‌ها را در آنجا قرار دهید تا خشک شوند. از این رو برای اینکار آبچکان پا به آشپزخانه‌ها  و تجهیزات فست فود گذاشت. محل قرارگیری آبچکان‌ها عموما در بالای سینک ظرفشویی می‌باشد و می‌توان آن‌ها را در دو دسته دیواری و ایستاده قرار داد.

یخچال صنعتی

قطعا تمامی ما به خوبی با اهمیت یخچال آشنا هستیم و به خوبی می‌دانیم که حضور این وسیله در آشپزخانه امری واجب و ضروری است. همانطور که تمامی ما به خوبی می‌دانیم یخچال موظف است تا مواد غذایی را در دمایی ما بین دو تا پنج درجه سانتی گراد نگهداری کند و از خراب و فاسد شدن آن ها جلوگیری به عمل آورد. یخچال‌ها در مدل‌های متنوعی در بازارطلایی موجود هستند و شما می‌توانید محصول مورد نظرتان را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید به طور کلی یخچال‌ها را می‌توان در دسته‌های:

 • یخچال صنعتی ایستاده
 • یخچال صنعتی تاپینگ
 • یخچال صنعتی روی میزکار
 • یخچال دیس پلی
 • یخجال ویترینی

قرار داد.

یخچال‌های ایستاده نیز خود دارای مدل‌های متنوعی می‌باشند و در سایزهای مختلفی همچون:

 • 190 سانت
 • 150 سانت
 • 120 سانت
 • 100 سانت

موجود می‌باشند و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود هریک از آن‌ها را تهیه نمایید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید از یخچال برای قرار دادن نوشیدنی‌های خنکی مانند دوغ، نوشابه و دلستر استفاده کنید، بهتر است از یخچال ویترینی استفاده نمایید. شما می‌توانید برای انتخاب یک محصول متناسب با نیاز خود و تجربه یک خرید رضایت بخش هر وقت از روز که بخواهید با مشاورین مجرب مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

فریزر صنعتی

بسیاری از مواد غذایی را اگر در دمای یخچال قرار دهیم، پس از مدتی فاسد خواهند شد. از این رو استفاده از فریزر نقش خود را نشان خواهد داد، عموما می‌توان گفت که فریزرها وظیفه دارند مواد غذایی را در دمای بین ده تا هجده درجه سانتی گراد نگهداری نمایند. فریزر صنعتی فست فودی دارای مدل‌های:

 • فریزر صنعتی ایستاده
 • فریزر صنعتی تاپینگ
 • فریزر صنعتی رومیزی

که هر یک از این مدل‌ها نیز دارای انواع مختلفی هستند. به عنوان نمونه شما می‌توانید فریزر ایستاده را درابعاد 80 تا 200 سانت و در مدل‌های دو درب، چهار درب و شش درب تهیه نمایید. همچنین درب یخچال می‌تواند از جنس استیل و شیشه باشد.

میزکار استیل

میز کار نقش بسیار مهمی در آماده سازی دارد و می‌توان گفت که تقریبا تمام فعالیت‌های آماده کردن مواد غذایی توسط میز کار انجام می‌شود. بنابراین بهداشتی بودن این میز بسیار اهمیت دارد. استفاده از متریال استیل تایید شده توسط وزارت بهداشت می‌باشد و توصیه می‌شود که حتما از میزکار استیل در آشپزخانه‌های خود استفاده کنید. شما می‌توانید این میز را در ابعاد و مدل‌های مختلف سفارش دهید. برای دیدن مدل های بیشتر می توانید به قسمت میزکار استیل مراجعه نمایید.

کابینت استیلی

تصور کنید آشپزخانه بدون کابینت چه شکلی پیدا خواهد کرد؟ قطعا نظم از این مکان خواهد رفت. بنابراین استفاده از کابینت استیل در تجهیزات فست فود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عموما کابینت‌ها به صورت دیواری می‌باشند و شما برای استفاده از آن‌ها در آشپزخانه‌ها باید حتما متریال استیل را انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی و در هر زمان که خواستید آن را شست شو دهید.

ماشین ظرف شویی

ماشین ظرفشویی صنعتی با ماشین‌های ظرف شویی که شما با در منازل با آن‌ها روبه رو شده‌اید، کاملا متفاوت می‌باشند. ماشین ظرفشویی می‌تواند در مدت زمان کمی تعداد بالایی از ظرف‌ها را بشورد.

هود استیل

هود استیل یکی از تجهیزات مهم در رستوران و فست فودی‌ها می باشد. هودها را می‌توان در دو دسته:

 • هود خشک
 • هود چربی

قرار داد. هودهای خشک جهت پخت‌هایی کاربرد دارد که روغن در آن‌ها استفاده نمی شود. هود چربی اما دارای فیلتر جذب روغن می‌باشد که اصولا این فیلترها کارایی مکانیکی دارند و می‌توانند هوای روغن دار را تسویه کنند و منجر شوند تا بخارات روغن از هود عبور نکنند و وارد کانال تخلیه هوا و سانتریفیوژ شوند.

تجهیزات پخت فست فود

تجهیزات پخت فست فود را می‌توان از مهم‌ترین دستگاه‌های تجهیزات فست فود خواند. این دستگاه‌ها باید دارای کیفیت بالایی باشند و بتوانند در زمان کم غذاهایی با کیفیت را پخت نمایند. البته کیفیت بالا به این معنا نیست که شما باید دستگاه‌های گران قیمت را خریداری کنید. زیرا متاسفانه بسیار از دستگاه‌ها کاربردی مشابه دارند اما به علت برند آن‌ها به قیمت‌های بسیار گزافی به فروش می‌رسند و البته باید این نکته را نیز افزود که دستگاه‌های با قیمت بسیار پایین نیز به خاطر متریال نامرغوب در آن‌ها می‌باشد که علاوه بر اینکه باید آن‌ها را هر ساله عوض کرد و عمر آن‌ها بسیار کوتاه است، ممکن است خطر آفرین نیز باشند. در بازارطلایی ما به شما دستگاه‌هایی را ارائه خواهیم داد که علاوه بر قیمت بسیار مناسب کارایی آن ها بسیار بالا می‌باشد.

سرخ کن صنعتی

سرخ کن صنعتی می‌تواند در زمان کم مقدار زیادی سیب زمینی، بادمجان، فلافل و یا بسیاری از مواد غذایی را برای شما آماده کند. علاوه بر اینکه سرعت کار این سرخ کن بسیار بالا است و می‌تواند در مدت زمان کمی مقدار بالایی از مواد سرخ شده را به شما تحویل دهد، کیفیت مواد غذایی سرخ کرده با آنچه روی گاز آماده می‌شود، کاملا تفاوت دارد و شما می‌توانید سیب زمینی‌ها ترد و خوشمزه را که روغن به کار رفته در آن‌ها بسیار کم است را فقط در فست فودی پیدا کنید. بنابراین وجود سرخ کن در فست فودها بسیار حیاتی است و از دستگاه‌های پرکاربرد و با اهمیت به شمار می‌رود شما می‌توانید انواع سرخ کن صنعتی را در بازار طلایی پیدا کنید.

فر پیتزا صنعتی

پیتزا یکی از غذاهای دوست داشتنی و جدا نشدنی از مغازه های فست فودی است که می‌تواند مشتری های زیادی را به مغازه شما دعوت نماید و برای شما بسیار درآمد زایی کند. اما کیفیت پیتزا پخت شده بسیار اهمیت دارد.

این موضوع علاوه بر مهارت سرآشپز و استفاده از مواد اولیه به عملکرد فر پیتزا شما کاملا بستگی دارد و شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که بتواند علاوه بر رعایت بهداشت عملکرد خوبی داشته باشد و همچنین در گذر زمان آسیب نبیند، به سرعت خراب نشود و شما بتوانید سال های زیادی از آن استفاده کنید تا برای شما صرفه اقتصادی داشته باشد.

 

فر ساندویچ

فر ساندویچ می تواند در زمان کم انواع استیک، برگر و ... را برای شما آماده کند. این دستگاه وسیله بسیار کاربردی است و می تواند به صورت همزمان چند کار را باهم انجام دهد. فر ساندویچ در انواع مدل و سایزها در بازار طلایی موجود است و شما می توانید هریک از آن ها که خواستید را خریداری کنید.

دستگاه جوجه گردان

ارائه جوجه در مغازه‌های فست فودی کاملا به شما بستگی دارد که آیا تمایل دارید این غذا را در لیست خود قرار دهید یا نه؟ اما با توجه به محبوبیت جوجه میان اطرافیان پیشنهاد ما به شما این است که این غذا را حتما در لیست خود قرار دهید. جوجه در دستگاه‌های جوجه گردان بسیار لذیذ می‌باشد و می‌توان آن را در دسته غذاهای مفید و سالم قرار داد.

دستگاه کباب ترکی

کباب ترکی غذایی است که لذیذ و خوش طعم بودن آن بر همگان ثابت شده است و طرفدارهای آن بسیار زیاد است. پخت این غذا در خانه امری محال است و طبخ آن حتما باید توسط دستگاه صورت بگیرد. همین موضوع به عاملی تبدیل شده که این دستگاه بسیار پر سود باشد. شما می‌توانید انواع دستگاه کباب ترکی را در بازارطلایی مشاهده نمایید.

دستگاه پیراشکی و سمبوسه گرمکن

همانطور که می‌دانیم پیراشکی و سمبوسه غذایی بسیار محبوب و دوست داشتنی است که تمامی رده‌های سنی خصوصا کودکان و نوجوانان بسیار به آن علاقمند هستند.بنابراین ارائه پیراشکی و سمبوسه در منو غذاها می تواند تصمیم درستی باشد. اما از آنجا که این غذا ممکن است چندین ساعت پس از پخت سرو گردد نیاز به وسیله‌ای است که بتوان سمبوسه و پیراشکی را به وسیله آن گرم و تازه نگه داشت.

کالباس بر

کالباس از جمله مواد اولیه‌ای است که تقریبا در تمامی غذاهای فست فودی وجود دارد و از آنجایی که عموما این محصول به صورت فله‌ای تهیه می‌شود، باید از دستگاهی استفاده شود تا بتواند در مدت زمان کم کالباس را برای شما به صورت ورقه‌های نازک تبدیل کند. بنابراین استفاده از کالباس بر در مغازه‌های فست فودی می‌تواند علاوه بر رعایت بهداشت باعث سرعت بخشیدن به کارهای شما نیز گردد.

پاستاپز

پاستا نیز در دسته غذاهایی قرار که طرفدارهای خاص به خود را دارد و شما می‌توانید آن را در مدل‌های متنوعی همچون پاستا پنه باسس آلفردو، پاستا پنه و پاستا سبزیجات را در منو غذاهای خود قرار دهید. از این رو تهیه دستگاه پاستاپز برای طعم هرچه مطلوب تر پاستا و سرعت دادن به کار شما بسیار کارآمد است.

ساندویچ ساز

برای تهیه اسنک و ساندویچ شما به یک دستگاه ساندویچ ساز صنعتی نیاز دارید. ساندویچ ساز دارای انواع و مدل‌های مختلفی است و شما می‌توانید هریک از این مدل‌ها را متناسب با نیازتان و ساندویچ‌هایی که تصمیم دارید آن را در منو خود قرار دهید،دستگاه ساندویچ میکر را خریداری نمایید. شما می‌تواند انواع مدل‌های اسنک ساز را در سایت بازار طلایی ببینید و برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

خمیر پهن کن

دستگاه پهن کن خمیر برای صاف و نازک کردن خمیر پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد این دستگاه بدین گونه است که خمیر میان دو غلطک دستگاه شروع به حرکت می‌کند و بعد به صورت لایه‌ای نازک از طرف دیگر دستگاه خارج می‌گردد. این دستگاه اغلب برای آماده کردن خمیر پیتزا کاربرد دارد. مدل‌های متنوع این دستگاه در سایت بازارطلایی موجود است.

دستگاه سوسیس پرکن صنعتی

سوسیس نیز همانند کالباس در فست فودی‌ها بسیار کاربرد دارد و در پیتزاها و یا به صورت ساندویچ هات داگ مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین استفاده از سوسیس پرکن در مغازه فست فودی امری واجب است. سوسیس پرکن به دو صورت دستی و برقی در فروشگاه ما موجود است.این دستگاه دارای چند قالب است و با استفاده از آن شما می‌توانید گوشت و انواع فرآورده‌ها را در قالب دلخواه تهیه کنید.

تجهیزات فست فود

دستگاه سس زن

دستگاه سس زن سس را به صورت خودکار و دورانی به غذا اضافه می‌کند. کارکرد این دستگاه به این صورت است که گوشت و مواد افزودنی را به همراه سس در آن میریزیم و این دستگاه با حرکت دورانی باعث می‌شود سس به خوبی به مرغ آغشته گردد. دستگاه سس زن که بدان مرینیتور نیز گفته می شود. این عملیات را کمتر از 15 دقیقه انجام خواهد داد.

دستگاه شوت سیب زمینی

شوت سیب زمینی در واقع نقش همان گرمکن غذا را بر عهده دارد و به عبارتی این دستگاه می‌تواند انواع سیب زمینی، پیراشکی، فلافل و سایر مواد خوراکی را پس از سرخ شدن و تا زمان سرو شدن توسط مشتری گرم نگه دارد و مانع از این شود که کیفیت غذای تهیه شده از بین برود. شوت سیب زمینی می‌تواند دارای یک حالت ویترینی زیبا باشد که باعث جذب مشتری شود.

 تاپینگ پیتزا

تاپینگ پیتزا معمولا برای نگه داری کردن مختلفاتی است که همراه ساندویچ ارائه می شوند. همچون خیارشور، گوجه، قارچ و .... مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این محصول در آشپزخانه‌ها باعث خواهد شد تا دسترسی پیدا کردن به این مواد غذایی به راحتی انجام شود و همچنین در مکان‌هایی که ساندویچ به صورت سلف سرویس ارائه می‌شود، تاپینگ پیتزا وسیله بسیارکاربردی خواهد بود. این محصول دارای انواع و مدل‌های مختلفی است که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را از میان آن‌ها انتخاب نمایید.

گریل

گریل برای پخت غذاهای بدون روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه در فست فودی‌ها معمولا برای کباب کردن گوشت و همبرگر استفاده می‌شود. می‌توان غذاهایی که توسط گریل آماده می‌شوند را در دسته غذاهای رژیمی قرار داد. شما می‌توانید این دستگاه تخت و یا ذغالی را خریداری نمایید.

دستگاه فلافل ساز

فلافل از جمله ساندویچ‌های خوشمزه‌ای است که به سادگی می‌توانید آن را تهیه کنید. این غذا نه تنها در ایران بلکه در کشورهای مجاور ایران نیز طرفدارهای بسیار زیادی دارد. شما می توانید با استفاده از دستگاه فلافل ساز در زمان بسیار کم تعداد بالایی فلافل را تهیه کنید. این دستگاه دارای مدل‌های مختلفی است.

دستگاه همبرگر زن

دستگاه همبرگر زن برای افرادی کاربرد دارد که می‌خواهند همبرگر را به صورت قالبی تهیه نمایند و در مدت زمان کم نیاز دارند که تعداد بالایی همبرگر تهیه کنند.دستگاه همبرگر زن در دو مدل دستی و اتوماتیک در دسترس شما مصرف کنند‌ه‌های عزیز و گرامی قرار خواهد گرفت.

دستگاه فر چیپس

فرچیپس می‌تواند انواع صیفی جات مانند سیب زمینی، کدو، خیار، بادمجون و گوجه را به شکل‌های نازک و فنری شکل برش دهد. به عبارتی شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید تعداد بالایی سیب زمینی را به سادگی به صورت چیپس برش دهید و سپس با استفاده از سرخ کن صنعتی آن‌ها را آماده مصرف نمایید. فرچیپس در دو نوع برقی و دستی در بازار موجود است اما تهیه فرچیپس دستی به صرفه تر است. به این دلیل که علاوه بر اینکه قیمت آن مناسب تر است، کار با این دستگاه نیز ملزم استفاده از برق نیست و به صورتی دستی می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین این دستگاه بسیار کوچک است و نیازی نیست که فضای زیادی از حجم آشپزخانه خود را به آن اختصاص دهید.

 

لیست قیمت لوازم آشپزخانه فست فود 

قیمت تجهیزات آشپزخانه فست فود بنا به مارک و کاربردی که دارد کاملا متفاوت است. اما باید این نکته را در نظر داشت که بسیار از لوازم آشپزخانه فست فود برای معروف بودن مارک خود قیمت بالاتری دارند اما در اصل کارایی آن ها مشابه با دستگاه هایی دیگر است. البته نباید به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت کنید. باید این نکته را نیز در نظرش داشت که شما سال های زیادی تصمیم دارید از این وسایل استفاده کنید. اما اگر دستگاه هایی با قیمت پایین تر و لیکن کیفیت بهتر خریداری نمایید، هر ساله مجبور خواهید شد تا برای تعمیر یا تعویض آن ها اقدام کنید که این هزینه ای بسیار بالاتر از خرید یک دستگاه باکیفیت برای شما رقم خواهد زد. البته باید حتما لوازم مورد نیاز خود را از جایی معتبر خریداری کنید تا واسطه نباشند و لوازم با کیفیت و قیمتی مناسب به شما ارائه دهند. 

مصرف کننده های عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت لوازم آشپزخانه فست فود می توانند از طریق تماس با مشاورهای بازارطلایی اقدام کنند. 

آدرس بورس لوازم فست فود در تهران 

آدرس بورس تجهیزات فست فود در تهران در میدان خراسان واقع است. شما می توانید وسایل مورد نیاز خود را از مرکز فروش لوازم فست فود در تهران خریداری نمایید. بیش از 10 تولیید کننده در میدان خراسان مشغول به کار می باشند. فروشگاه بازار نیز که خود تولید کننده لوازم فست فود است دفتر و یکی از انبارهایش در میدان خراسان واقع شده است، کارخانه تولید لوازم فست فود بازار طلایی نیز در جاده قم واقع شده است. شهرستانی های عزیز نیز که امکان مراجعه حضوری ندارند می توانند با فرستادن عکس و فیلم مغازه خود با کارشناس های مجموعه مشورت کنند و ایده بگیرند. سپس محصولات پیشنهادی از طرف مشاورین مجموعه را دریافت کنند و درصورت رضایت محصولات را به صورتی اینترنتی خریداری کنند. شرکت ما قبل از ارسال کردن محصولات و پس از ساختشان فیلمی از آن ها تهیه می کند برای مشتری ارسال می کند و در صورت رضایت مشتری از کار محصولات را بسته بندی می کند تا در طی مسیر آسیب نبینند و سپس برای ارسال آن ها اقدام می کند. 

خرید تجهیزات فست فود از بازارطلایی

اکنون ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چرا باید بازارطلایی را انتخاب کنید؟ شرکت بازارطلایی قدیمی‌ترین سایت و مرجع لوازم فست فود است. ما بیش هزاران تجربه موفق در راه اندازی فست فود و تبدیل آن‌ها به برندینگ را داشته‌ایم که در ادامه تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

فست فود بامزی

فست فود بامزی با بیش از 5 شعبه فعال در سرتاسر تهران در حال فعالیت است. روز اولی که این فست فود کار خود را آغاز کرد هرگز تصور نمی‌کرد که روزی بدین سرعت به یک برند تبدیل شود و شعبه‌های خود را گسترش دهد.

فست فود فریکادل

فست فود فریکادل دارای چندین شعبه است. این فست فود کار خود را در ساختمان ASP شروع کرد اما اکنون دارای شعبه های زیادی در سرتاسر ایران می باشد. طراحی به کار رفته در این فست فودی بسیار منحصر به فرد است و برگرهای آن نیز بسیار مشهور می باشد. مشاور راه اندازی فست فودی فریکادل نیز با افتخار شرکت بازارطلایی بوده است.

 

فست فود برگرلند

فست فود برگرلند سریع تر از آنچه که فکر می‌کردیم توانست محبوبیت خود را در میان مردم افزایش دهد. خیلی‌ها معتقدند که شهرت این فست فودی به خاطر معروف بودن صاحب‌هایی هست که دارد اما به جرات به شما می‌گوییم که محبوبیت این فست فودی به خاطر طعم بی نظیر غذاهایی است که توانسته است به مشتری‌ها ارائه شود. این فست فود خیلی زود توانست 8 شعبه خود را افتتاح کند و به یک برندینگ تبدیل شود. مشاور فست فود برگر لند از جمله مواردی هست که ما همیشه به آن افتخار خواهیم کرد.

فست فود مامان جون

فست فود مامان جون قطعا برای تمامی ما نامی آشناست. این فست فود در سرتا سر ایران دارای شعبه‌هایی فعال است. فلافل‌های مامان جون شهرت بسیاری را به دست آورده است و طعم مطلوب آن باعث شده که از سال 93 تاکنون نام فست فود مامان جون به یکی از برندهای نام آشنایی تبدیل گردد که قطعا تمامی ما با این نام به خوبی آشنایی داریم. مامان جون نامی است که تا همیشه در خاطر ما خواهد ماند و ما به موفقیت این برند با تمام وجود می بالیم.

فست فود هلنا

فست فود هلنا از دیگر مشتری های بازارطلایی می‌باشد که خیلی سریع توانست به یکی از برندهای معتبر فست فودی تبدیل شود و شعبه‌های خود را در سرتاسر تهران دایر نماید. غذاهای پخت شده این فست فود به کمک تجهیزات بازارطلایی بی‌نظیر است. در ادامه تجربه یک کاربر از تجربه فست فودی هلنا و غذاهایی که توسط این فست فودی با کمک وسایل فست فودی بازارطلایی آماده شده است را نیز برای شما قرار داده ایم.

فست فود چمن

فست فود چمن دو طبقه است که طبقه اول آن برای بیرون بر کاربرد دارد و طبقه پایین آن نیز دارای چندین سالن برای نشستن مشتری‌ها است. پیتزا فروشی چمن دارای محبوبیت بسیار بالایی در میان افراد می‌باشد. بازارطلایی مشاوره راه اندازی این فست فودی بوده است در ادامه با فیلمی از این فست فودی روبه رو خواهید شد.

فست فود ژیوا

فست فود ژیوا یکی از برندهای معتبر و معروف پیتزا و ساندویچ فروشی است. این فست فودی موفق شده در مکانی کوچک طراحی و دیزاین بسیار شیک و جذابی را به تصویر بکشد. همچنین پرسنل آن نیز بسیار خوش برخورد هستند و کیفیت غذاهای ارائه شده در آن نیز بسیار خوشمزه و با کیفیت هستند. در ادامه فیلمی از رضایت مشتری فست فودی ژیوا که مشاور آن از ابتدا شرکت بازارطلایی بوده است برای شما به نمایش گذاشته شده است.

فروش وسایل فست فود

فروش تجهیزات فست فود در بازارطلایی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می‌شود. شرکت ما خود تولیدکننده تمامی وسایل فست فودی است. لوازم فست فود دست دوم نیز در سایت ما و سایت‌های دیگری همچون دیوار موجود است. اما توصیه ما به شما این است که این وسایل را به صورت دست اول خریداری نمایید. زیرا اینگونه از یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش نیز برخوردار خواهید شد. همچنین بعدها مجبور نخواهید شد هزینه‌های اضافه بر سازمان بابت تعمیرات آن‌ها پرداخت نمایید.

مزیت بازارطلایی نسبت به سایر فروشنده تجهیزات در چیست؟

 • بازارطلایی واسطه نیست و خود مستقیما تولید کننده تجهیزات فست فود است.
 • برای تمامی محصولات یک سال ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است و این نشان دهنده اطمینان ما به کیفیت محصولات فروخته شده است.
 • داشتن پرسنل خوش برخورد که تمام تلاش خود را کمک کردن و تبدیل شما به برندینگ به کار خواهند گرفت.
 • تجربه راه اندازی بیش از 1000 مغازه فست فودی
 • داشتن دو کارخانه فعال و سرعت در انجام کارها
 • استفاده از بهترین مواد اولیه در وسایل فست فود
 • قیمت مناسب همراه با کیفیت بالا

مواردی که در بالا عنوان شد تنها تعدادی از مزیت‌های برتر بازارطلایی است.

سوالات متداول

برای راه اندازی فست فود چه مقدار سرمایه نیاز است؟

راه اندازی نمودن یک فست فود مستلزم داشتن سرمایه مناسب است. مقدار سرمایه را نمی‌توان به طور دقیق تخمین زد اما عوامل مختلفی وجود دارند که برای اجرای آن‌ها سرمایه نیاز است. یکی از این عوامل متراژ مغازه‌ای است که قصد دارید فست فود خود را در آن جا دایر کنید. به طور طبیعی هر اندازه متراژ مغازه شما بیشتر باشد، مقدار سرمایه‌ای که نیاز است، بیشتر خواهد بود. مکان مغازه شما نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار است. هر چقدر منطقه دایر نمودن فست فود شما بهتر باشد، هزینه بیشتری نیز باید بپردازید.

دکوراسیون از دیگر مواردی است که در سرمایه نهایی نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد نمود. دکوراسیون به لوازمی که استفاده می شوند، بستگی دارد. هر چقدر از محصولات بهتر و یا ایده‌های ناب‌تری برای دیزاین فست فود خود استفاده کنید، مستلزم پرداخت هزینه بیشتری نیز خواهید بود.

بدون شک تجهیزات فست فود یکی از عوامل مهم در میزان برآورد هزینه‌های موجود است. هر چقدر تجهیزات شما کاربردی‌تر و یا پیشرفته‌تر باشند، سرمایه بیشتری نیاز است. همچنین برندهایی که آن‌ها را تهیه می کنید نیز از دیگر مواردی است که سرمایه‌های متفاوتی را به خود اختصاص داده‌اند. به عنوان مثال اگر قصد داشته باشید بین تجهیزات آمریکایی و چینی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید، در این صورت هزینه آن‌ها با توجه به معروفیت و کیفیت متفاوت خواهد بود.

توجه کردن به رقبا از دیگر مواردی است که می تواند در مقدار هزینه نهایی شما تاثیرگذار باشد. اگر رقبای شما مشتری‌های زیادی را به خود اختصاص داده‌اند، در آن صورت باید عوامل مختلفی را برای جذب تعداد مشتری‌های بیشتر انجام دهید. این عوامل و تمهیدات باید بسیار بالاتر از رقبای شما باشند تا مشتریان جذب فست فود شما شوند.

خط کاری شما نیز بی تاثیر در سرمایه نخواهد بود. زیر هر کدام از خط‌ها به تجهیزات مختلف نیاز دارند. از این رو قبل از برپا نمودن فست فود خود باید خط کاری خود را مشخص کنید.

آیا سرمایه گذاری در فست فود دارای مزایا می باشد؟

به طور حتم اگر هر چیزی طبق برنامه و اصول خودش پیش برود، مزایای لازم خود را خواهد داشت و سرمایه گذاری در فست فود نیز از این قاعده مستثنی نیست. این روزها افراد تمایل زیادی به استفاده از غذاهای آماده از جمله فست فود دارند. به همین علت نیاز به ایجاد نمودن فست فود بسیار زیاد شده است. پس دایر نمودن آن می تواند از مزایای بالایی برخوردار باشد. از جمله این موارد می توان به نقد بودن این کسب و کار اشاره کرد. زیرا افراد مصرف کننده هزینه خود را در همان لحظه پرداخت می‌کنند. اگر فست فود شما بتواند تبدیل به یک برند شود می توانید به موفقیت بالایی در کسب درآمد برسید. رسیدن به این هدف نیاز به برنامه ریزی بالایی دارد.این شغل از بازده بالایی برخوردار می‌باشد و در صورت داشتن برنامه ریزی‌های مناسب و ارائه یک کار خوب می‌تواند تبدیل به یک کسب و کار زود بازده شود.

اگر قصد راه اندازی خط تولید پیتزا را داشته باشیم، چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

یکی از خط‌ های فست فود، پیتزا می باشد که طرفداران بسیار زیادی را نیز به خود جذب نموده است. از این رو برای این خط تولید نیاز به تهیه تجهیزات مورد نظر است. این تجهیزات به شرح زیر هستند:

 • هود - سینک ظرفشویی - آبچکان - میز کار
 • کالباس بر - تاپینگ -خمیرگیر - خمیر پهن کن
 • قالب پیتزا - فر پیتزا - میز برش پیتزا - یخچال
 • فریزر - شوت سیب زمینی - اکسسوری جامع - چهار شعله
 • سرخ کن سیب زمینی با ولو هنی پنی - سیستم جامع حسابداری

برای خط تولید ساندویچ، برگر و پیتزا چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

این خط تولید نیز از مواردی است که محبوبیت بالایی را در زمینه فست فود کسب نموده است. از این رو برای آماده سازی تجهیزات فست فود مورد نیاز آن، باید لیستی از مواردی زیر را تهیه نمایید:

 • هود - سینک ظرفشویی - آبچکان - میز کار
 • تاپینگ - تستر نان - چهار شعله - زغالی برگر
 • گریل ساندویچ - سرخ کن سیب زمینی - خمیرگیر - خمیر پهن کن
 • قالب پیتزا - فر پیتزا - میز برش پیتزا - یخچال
 • فریزر - کانتر - شوت سیب زمینی - شوت ساندویچ
 • اکسسوری کامل - سیستم جامع حسابداری

خط تولید مرغ سوخاری نیازمند چه تجهیزاتی می باشد؟

به منظور اینکه بتوان یک خط مرغ سوخاری را در فست فود راه اندازی کرد، نیاز به تهیه تجهیزات زیر است:

 • هود - سینک ظرفشویی - آبچکان - میز کار
 • سرخ کن سیب زمینی با ولو هنی پنی - سرخ کن مرغ سوخاری - مریناتور
 • بردینگ - دیس پلی - یخچال - فریزر
 • کانتر - شوت سیب زمینی - اکسسوری جامع - سیستم جامع حسابداری

بر اساس خط‌های تولید در راه اندازی یک فست فود چه میزان سرمایه ای مورد نیاز است؟

هر کدام از خط‌های تولید نیاز به سرمایه‌های مختلف دارد. برای اینکه بتوان یک خط تولید برگر ساندویچ را راه اندازی نمود، حدود 60 میلیون تومان هزینه لازم است. برگر-ساندویچ-پیتزا و خط سوخاری دارای سرمایه‌های یکسان است. این هزینه چیزی در حدود 85 میلیون تومان می باشد. خط تولید برگر-ساندویچ-پیتزا-سوخاری که به صورت کامل می باشد، مستلزم داشتن سرمایه بالاتری است. 150 میلیون تومان مقداری است که برای راه اندازی این خط احتیاج است.

آیا برای راه اندازی نمودن یک خط فست فود نیاز به دریافت مشاوره است؟

به طور حتم در صورت راه اندازی نمودن یک کار مشاوره گرفتن از افراد با تجربه در این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. از این رو اگر قصد راه اندازی کسب و کار با استفاده از فست فودی را دارید بهتر است با افراد خبره در این کار مشورت بگیرید تا از میزان خطاهایی که ممکن است به دلیل ناپخته بودن شما انجام گیرد، جلوگیری شود و یا میزان آن را به حداقل برساند.

برای اینکه بتوان یک منوی موفق را داشت، به چه عواملی باید توجه کرد؟

منو یکی از عوامل جذب مشتریان مختلف است. از این رو باید در طراحی و آماده سازی آن نهایت سعی و تلاش را به انجام رساند. یکی از این عوامل ذائقه‌ای است که بازار هدف شما دارد. هر چقدر منوی شما به ذائقه دیگر افراد شباهت داشته باشد، در جذب مشتری‌ها موفق‌تر خواهید بود.

هزینه غذاهایی که توسط شما سرو می‌شوند باید متناسب با اوضاع مشتریان باشد. به طور حتم اگر می‌خواهید به اطلاح ره صد ساله را یک شب طی کنید، همچین چیزی ممکن نمی‌باشد. پس قیمت‌های معقول را در نظر بگیرید. زیرا هر چقدر منوی شما گران قیمت‌تر باشد، افراد کمتری نیز به سمت شما جذب خواهند شد.

سن یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در منو می‌باشد. فست فود مکانی می‌باشد که می تواند افراد با سنین مختلف را به سمت خود جذب نماید. از این رو باید فست فودهایی را سرو نمایید که تمام رنج‌های سنی را در برگیرند.

چه عواملی باعث می شوند تا راه اندازی یک فست فود موفقیت آمیز نباشد؟

به طور کلی هر کاری که از برنامه ریزی‌های لازم برخوردار نباشد، احتمال شکست در آن بسیار بالا می‌باشد. فست فودی از جمله کسب و کارهایی است که به همان اندازه که می‌تواند پر سود باشد، احتمال ضرر دار بودن آن وجود دارد. یکی از عواملی که باعث می‌شوند تا راه اندازی یک فست فود موفقیت آمیز نباشد، عدم داشتن اطلاعات اولیه در رابطه با زمینه مربوطه است. این گونه افراد بدون این که اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنند، شروع به دایر نمودن فست فود خود می‌کنند. به همین علت به سرعت شکست به سراغ آن‌ها می آید. نیاز به سرمایه اولیه بالا نیز از دیگر مواردی است که می‌تواند شما را به سمت موفق نبودن کسب و کارتان هدایت کند.

تجهیزات فست فود

 


نمایش بیشتر