فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

09304761020پیام دوستی
بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 0

تنورگلی خانگی ساج

ناموجود

قیمت ویژه بدون قیمت

تنورگلی خانگی ساج

تنورگلی خانگی ساج

 

تنور گلی خانگی  ساج یک محصول بسیار جالبی است که به تازگی در اختیار عموم قرار گرفته است برای پخت و تهیه انواع نان های سنتی و کباب های سنتی.   تنور های گلی ساج استفاده زیادی داشته‌اند در زمانهای قدیم و در تمام خانه ها یک تنور گلی بوده ،   بخصوص در استان‌های گیلان و مازندران.   امروزه این محصول قابل ارائه به تمام دوستداران پخت نان داغ و کباب داغ سنتی می باشد و شما از هر جای ایران که بخواهید می توانید محصول خود را سفارش دهید.

 

ساج گلی

یکی از محصولات صنایع دستی و سنتی استان گیلان.   ساج گلی یا همان ساج سفالی ظرف یا تابه با جنس سفال هستند و در طبخ غذاهای سنتی گیلانی و در مناطق دیگر ایران استفاده بسیاری داشته‌ و بیشتر برای طبخ انواع نان های سنتی استفاده می شده.   نام های مختلفی برای این تنورهای سفالی وجود دارد مثل ساج گلی ، ساج سفالی ، ظرف ساج ، تابه سفالی و... این اسامی هیچ تفاوتی با هم ندارند و کاربرد تمام این تنورها یکسان هستند.

 

آیا حرارت زیاد آسیبی به تنور گلی ساج میزند؟

خیر محصولات سفالی بسیار مقاوم در برابر حرارت و تحمل شعله و حرارت را دارند زیرا در زمان های قدیم با استفاده از هیزوم ظروف و تنور های سفالی و گلی خود را حرارت می دادند و به تهیه و طبخ نان ها و غذاهای خوشمزه خود می پرداختند.

 

 امروزه تنورهای گلی و سفالی خانگی بسیاری طراحی شده اند و مناسب نانوایی ها ،  رستوران‌ها ، کباب فروشی ها ، سفره خانه ها ، غذاخوری ها ، طباخی ها و هتل ها هستند ولی جالب ترین این تنورها  تنور گلی خانگی ساج می  باشد.

 

 این تنور های گلی خانگی ساج در ابعاد مختلف ساخته می شوند و با کیفیت های مختلف ارائه می گردند.   تنور گلی خانگی ساج برای پخت انواع نان های سنتی و جدید و کباب های سنتی استفاده می شود.  تجربه خیلی خوبی هست برای داشتن نان های سنتی و کباب های سنتی داغ خوشمزه ایرانی.

 

ساختار تنور گلی خانگی ساج

تنورهای گلی ساج معمولاً از خاک رس ساخته می شود ، ابتدا خاک رس را با آب مخلوط گل مورد نظر را به دست می‌آورند بعد از شکل دادن ظرف یا تنور مورد نظر خود آنرا در کوره پخته و آماده استفاده می کنند. تنور های گلی خانگی ساج معمولاً بسیار مقاوم در برابر حرارت می باشد و شما می توانید به تهیه و پخت نان و کباب خود با خیال راحت بپردازید.

 

همچنین از خاکهای دیگر نیز می‌شود برای ساختن تنور گلی استفاده کرد حتی در برخی از موارد در قدیم از کود حیوان نیز استفاده میشده ولی بهترین  خاک برای این کار خاک رس می باشد زیرا خاک رس خاصیت تحمل حرارت بیشتری را دارد.  ساختن تنورهای گلی ساج بسیار کار سخت و زمان بری است و نیاز به مهارت خاصی دارد.

تنورهای گلی خانگی ساج ساخته شده از جنس گل خالص و بدون هیچ ماده افزودنی و وسیله ای بسیار کاربردی است که برای تهیه و پخت نان در خانه روی اجاق گاز و اگر علاقه خاصی به سنتی بودن نان خود دارید می توانید از هیزم نیز استفاده کنید برخی از تنورهای گلی خانگی ساج برای سبک زندگی آپارتمان نشینی طراحی شده اند و شما میتوانید  تنور گلی خانگی ساج مورد نظر خود را سفارش دهید.

مشخصه مقدار

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید

1 2 3 4 5

برچسب ها

09304761020 پیام دوستی