برای راه اندازی کسب و کار از جمله کسب و کارهایی که خدمات حساسی مانند تهیه غذا را در اختیار مشتری قرار می دهند ، به علم و دانش خاص نیاز دارد . راه اندازی آشپزخانه علاوه بر این که باید تجهیزات  داشته باشد ،  باید علم گسترده که پر از نکته ها و ظرافت ها است و  در طی گذراندن دوره های علمی ، تجربی  ،آموزش داده می شوند را دارا باشد .  این تجارب را نمی توانید در آموزش پخت و پز به دست بیاورید . در این زمینه مشاورین زیادی هنر و دانش آشپزی را به صورت علمی و آکادمیک در بالاترین سطوح به شما یاد می دهند و در عالی ترین مراکز آشپزی و رستوران ها و کترینگ ها در ایران و آمریکا تجربیات زیادی را در اختیار آشپز قرار می‌دهند .

 این دوره های آموزشی که تحت نظر  مشاورین آشپزی انجام می شوند، مهمترین نکات ‌کلیدی و  هشدارها ، نقاط ضعف که در صنعت آشپزی و تولید انبوه غذا بسیار دیده شده است را برای شما تشریح می کند و اصول استانداردها و روش انجام کار و همچنین تمامی مراحل جاری در یک واحد تولید غذا را به شما ارائه  می دهد .  در ایران کلاسهای آشپزی معمولاً در قالب آموزش رسیپی و پخت غذاها انجام می گیرد،  ولی دوره های مشاوره برای راه اندازی تهیه غذا به شما کمک می کند تا تجارب گرانبها را به دست آورید .  

برای مشاوره شدن ممکن است برای گذراندن این دوره ها میلیون ها تومان هزینه کنید ، ولی این هزینه را پس از پیاده کردن دوره های آموزشی می توانید از طریق کسب و کارتان به دست آورید و تصویری دقیق و حقیقی از کارتان برای تهیه غذا برای شما به وجود آورد .

راه اندازی آشپزخانه برای تهیه ی غذا بدون مشاور :

بعضی از افراد بدون شناخت از محرک و هسته اجرای مهارت های آشپزی صنعتی و بدون داشتن هیچ گونه تجربه ، از فعالان مشاور و تولیدکنندگان تجهیزات آشپزخانه وسایلی را خریداری کرده و با داشتن تجهیزات سخت افزاری آشپزخانه و بدون اطلاع داشتن از مهارت آشپزی آشپزخانه را راه اندازی می کنند .  در این زمینه باید علم و دانش و تجربه همراه با یکدیگر در یک بعد  رویش کند تا به پرسه نهایی برسد . توصیه می شود افرادی که به  آشپزی صنعتی  علاقه دارند و  تصمیم دارند کسب و کار خدمات غذایی  را شروع کنند ، در ابتدا دوره های آموزشی آن را بگذرانند  تا هدف شان از راه اندازی کار مشخص شود .

 

مشاورین راه اندازی تهیه غذا به شما کمک می کند تا هدفی را برای خود تعیین کنید و برخی از سوالات خود را پاسخ دهید سوالاتی مانند :

راه اندازی  آشپزخانه می خواهید  در منزل باشد یا در مغازه  انجام دهید ؟  ۲. پس از راه اندازی این کار هدف شما پخش غذا در میان ادارات و ساز مان ها ی نزدیک است و یا این که در میان مردم در سطح شهر می باشد ؟  ۳. میخواهید تنوع غذایی شما در حد چند غذای معمولی باشد یا اینکه منوی غذای شما از تنوع بالایی برخوردار باشد ؟

 در پاسخ به این سوالات به شما کمک می شود  که مسیر شما روشن شود و برای اهداف خود برنامه ریزی کنید .

مشاوره گرفتن درباره تعیین مکان به شما کمک می کند  :

بودجه ‌ای که برای راه اندازی این کار در نظر گرفته‌اید مناسب ایجاد کسب و کار در یک مکان کوچک و سرپوشیده است و یا این که فعالیت خود را می توانید  در سطح گسترده شروع کنید .  محیطی را به شما معرفی می کنند  تا  تجهیزات و پخت غذا  را در آن انجام دهید . این مکان در مناطقی که سازمان‌ها و ادارات بیشتری وجود دارد انتخاب می شود .  به  تورم و افزایش قیمت اجاره ها دقت کافی دارند .  اگر بودجه کافی برای راه اندازی این کار داشته باشید محدوده با متراژ معین را برای شما انتخاب می کنند و اگر بودجه کمتری داشته باشید ، مناطقی که در حاشیه شهر وجود دارند و شهرک‌های صنعتی و کارخانجات به آن محل نزدیک هستند را برای شما انتخاب می کنند .  پس نتیجه میگیریم مشاورین کمک زیادی در تعیین مکان کار ما  می کنند .

مشاورین  کمک زیادی در زمینه ی گرفتن مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی یک کترینگ ، یک رستوران مجلل می کنند : برای راه اندازی به  گواهینامه وزارت بهداشت و معتبر نیاز دارید ، که این کار زمان بر است ولی هزینه زیادی ندارد .  از جمله کارهای اولیه و اساسی در این مسیر است .

 مشاورین در آماده کردن تجهیزات آشپزخانه به ما کمک می کنند :

 اگر غذا را با ظرفیت بالا عرضه می کنید باید  تجهیزات آشپزخانه هم بسیار قوی باشند ، که این تجهیزات را از شرکت های تولید کننده وسایل آشپزخانه صنعتی تهیه کنید و اقلام اولیه را تهیه نمایید . مشاورین برای انتخاب تعداد پرسنل به شما کمک می کنند :  اگر در آشپزخانه منزل آشپزی را شروع کنید و کسب و کار راه اندازی کنید ،   دو فرد  برای پخت و پز نیاز است .یک پیک موتوری   برای ارسال و تحویل غذا به مشتری نیاز دارید ، یک آشپز می تواند ۵ غذا را آماده کند . اگر شما در منوی غذایی خود غذا های بیشتری را می خواهید اضافه کنید باید  به همان نسبت آشپز را آماده کنید و پیک موتوری های بیشتری را و تجهیزات کترینگ  را زیاد کنید .

مشاورین به تهیه مواد اولیه به شما کمک می کنند :

 از جمله مقدار گوشت قرمز ، مقدار گرم که در گوشت قرمز برای کباب کوبیده استفاده میکنید ، مقدار گرم گوشت مرغ برای جوجه کباب ، هر یک کیلو برنج برای چند نفر نیاز است ، گوشت  مورد نیاز برای خورشت و  گرم حبوبات برای خورشت ،  محاسبه دقیق هزینه ها ، قیمت ادویه جات و هویج و سیب زمینی و مواد تزئینی که برای طبخ غذا و آماده کردن آن نیاز دارید را برای شما روشن سازی می کنند تا کسب و کار شما رونق بگیرد.

 روزانه حداقل صد پرس غذا را باید تهیه کنید  و به دست مشتری برسانید . مشاورین به شما کمک می کنند با قیمت گذاری مناسب و متعادل چگونگی  سود  فروش روزانه شما را  نسبت  به مواد استفاده شده زیادتر کنند .  شما علاوه بر تهیه مواد اولیه برای پخت غذا ، باید پول اجاره ماهیانه مغازه ، حقوق پرسنل ، بیمه و مالیات را هم در بیاورید و در  این زمینه سودی هم به خود شما برسد و هیچگونه ضرری در این مسیر گریبان گیر  شما نشود.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید