فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

دستگاه روغن گیری

بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 447

دستگاه روغن گیری

وجود مواد مضر و خطرناک مانند( پالم ) در ترکیب و ساخت روغن‌های امروزی و بالا رفتن سطح آگاهی، باعث رو آوردن مردم به مواد طبیعی و روغن‌های طبیعی شده است، این امر باعث شده است تا صنایع تولید ماشین آلات غذایی دست به تولید وساخت یک محصول مهم به اسم دستگاه روغن گیر بزند.
طرفداری روز افزون مردم از محصولات ارگانیک و طبیعی باعث تقاضای زیاد در عرضه تولید دستگاه عرق گیر شده است، این دستگاه‌ها در انواع جنس، مدل و اندازه دلخواه و مد نظر مشتری تولید و روانه بازار شده‌اند، از دستگاه روغن گیر برای گرفتن روغن از دانه‌های روغنی استفاده می‌شود، استفاده از این دستگاه باعث برداشتن یک قدم بزرگ در راستای سلامتی و ارگانیک شدن می‌شود.
دستگاه روغن گیری در دسته بندی تجهیزات فست فود و تجهیزات آشپزخانه صنعتی در چند مدل و نوعی مختلفی چون: دستگاه روغن گیری عطاری و فروشگاهی، دستگاه روغن گیری فروشگاهی کارگاهی، دستگاه روغن گیری نیمه صنعتی استیل( به صورت رومیزی، کمجا و بهداشتی ساخته شده و برای مصارف خانگی پیشنهاد می‌شود) و چندین طرح و اندازه مختلف دیگر تولید شده است.
استخراج و گرفتن روغن از دانه‌های روغنی به دو صورت امکان پذیر است:
استفاده از دستگاه روغن گیر پرس سرد برای استخراج و گرفتن روغن از دانه‌های روغنی
استخراج و گرفتن روغن با استفاده از دستگاه روغن گیر پرس گرم

روش استفاده از دستگاه روغن گیر پرس سرد:

دانه‌های روغنی مد نظر را شسته و از طریق قیف، دانه‌های روغنی را وارد دستگاه می‌کنیم، بعد از این مرحله، دستگاه روغن گیر پرس سرد دانه‌های روغنی را وارد قسمتی به نام اکسترودر می‌کند و بعد از مدتی روغن طبیعی از دستگاه خارج می‌شود، باقیمانده یا به اصطلاح تفاله دانه‌های روغنی نیز برای مصارف دام‌ها به کار می‌رود.
نکته قابل توجه در مورد دستگاه روغن گیر پرس سرد این است که ظرفیت آن متغیر است و گنجایش این دستگاه به اندازه دانه‌های روغنی بستگی دارد( هر چه اندازه دانه‌ روغنی بیشتر باشد گنجایش دستگاه کمتر می‌شود)

دستگاه روغنی پرس گرم:

از دستگاه روغن گیر پرس گرم برای دانه‌های روغنی‌ای که برای استخراج روغن از آن‌ها نیاز به حرارت و پخته شدن در دمای صد درجه است، استفاده می‌شود، روش کار با این دستگاه آسان است، تفاوتی که با پرس سرد دارد این است که، تفاله این دانه‌های روغنی در این روش باز هم داری مقدار کمی از روغن می‌باشد که با روش‌های شیمایی قابل استخراج است.

مقایسه دستگاه روغن گیری پرس سرد با پرس گرم:

معمولا استفاده از روش پرس سرد در استخراج دانه‌های روغنی بهتر است زیرا همانطور که میدانید گرفتن روغن از دانه‌های روغنی در روش پرس گرم به حرارت بسیار بالایی نیاز استو ازدیاد در مصرف این روغن‌ها باعث چرب شدن کبد، افزایش احتمال ابتلا به سرطان و بیماری‌های دیگری می‌شود.
استخراج روغن به روش پرس سرد بسیار ارگانیک و طبیعی تر است.
روغن استخراجی به روش پرس سرد شفاف تر از روش پرس گرم است.
میزان تولید صدا در دستگاه روغن گیری پرس سرد کمتر از پرس گرم است و به همین میزان نیز میزان برق مصرفی پرس سرد کمتر از پرس سرد می‌باشد.
محصولات و دستگاه‌های روغن گیری مانند دیگر ماشین آلات صنایع غذایی خرید ارزان و بدون واسطه را به صورت اینترنتی برای مشتریان خود قرار داده است تا محصولی ارزان و با کیفیت به قیمت خرید در کارخانه را به منزل مشتریان ارسال نماید، نگران بروز احتمالی مشکل و ایراد در قطعات این محصول نباشید چون می‌توانید از خدمات پس از فروش محصول به دلیل گارانتی دار بودن دستگاه روغن گیر استفاده کنید.


نمایش بیشتر