فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

دستگاه قهوه ساز و اسپرسو ساز صنعتی

صفر تا صد اسپرسوساز صنعتی؛!

در این مقاله شرحی از دستگاه اسپرسو ساز صنعتی  از دسته بندی تجهیزات کافی شاپ و همچنین نکات مربوط به آن را خواهیم گفت. اگر قصد راه اندازی کافی شاپ را دارید در این مقاله با ما همراه باشید. ابتدا بیایید تاریخچه ای از دستگاه اسپرسو ساز صنعتی بگوییم.

تاریخچه ای از دستگاه اسپرسو ساز صنعتی؟!

قطعا با اختراع شدن دستگاه اسپرسو ساز صنعتی شاهد تحولی عظیم در بخش قهوه و نوشیدنی های کافه ای بودیم.اما اسپرسو چگونه در دستگاه اسپرسو ساز صنعتی به وجود می آید؟ پودر قهوه موجود در پرتافیلتر وقتی که آب به نقطه جوش خود می رسد تبدیل به یک قهوه غلیظ با روکش خامه ای خواهد شد که به آن اسپرسو می گوییم.اما نمی توان گفت تنها کاربرد دستگاه اسپرسو ساز صنعتی همین ساخت اسپرسو است و تمام بلکه به تولید کاپوچینو،لاته و کن پانا نیز کمک می کند.

اسپرسوساز صنعتی از قدیم تا به امروز!!

شاید شما یادتون نیاد در زمان های قدیم یعنی قبل از اختراع شدن دستگاه اسپرسو ساز صنعتی در کافی شاپ ها قهوه را جور دیگری سرو می کردند به این صورت که مقدار زیادی از پودر قهوه را در کتری یا قوری یا هر چیزی شبیه این ها دم اوورده و به دست مشتری می دادند.اما امروزه با اختراع شدن دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دیگر شاهد دم کردن قهوه در کافی شاپ ها نیستیم.قطعا وجود این همه ابزار آلات برای تولید انواع قهوه ها همه افراد را راضی نگه داشته است.

اما سری به قرن بیستم نیز بزنیم در قرن بیستم شاهد جوشاندن آرام آرام قهوه ها بودیم که بسیار وقت گیر و حوصله سر بر بود و این روش حتی مشکلاتی را ایجاد می کرد مثلا بیش از حد جوشانده می شد یا اینکه همراه با تفاله های زیادی بود.اما دم کردن قهوه چه زمانی با سرعت انجام می شود؟ حتما شما هم از کتاب های دبیرستان اینو یادتون مونده که هر چقدر سطح تماس با آب بیشتر باشد میزان انحلال پذیری آن نیز بیشتر است.

پس با وجود این قانون به این پی می بریم که هر چقدر دانه های قهوه نرم تر و بیشتر آسیاب شوند سرعت انحلال آن ها در آب نیز بیشتر می شود.اما این روش هم مشکل زا بود و باز هم تفاله های زیادی را وارد قهوه می کرد.پس نیاز به یک فیلتر با سوراخ های بسیار کوچک داشتیم تا از ورود تفاله های قهوه جلوگیری کند.اما این جاهم مشکل ساز بود و آن هم طول کشیدن زمان دم کردن قهوه بود

.پس چه راه کاری وجود داشت که هم سرعت دم کردن را افزایش دهد و هم تفاله وارد قهوه نکند؟؟فشار،فشار می توانست کمک زیادی به ما بکند.وجود فیلتر در کنار فشار باعث شد تا نه دیگر تفاله ای وارد قهوه شود و نه شاهد طول کشیدن زمان دم کشیدن قهوه باشیم.

 

دستگاه اسپرسو ساز صنعتی اختراع شد!!؟

در سال ۱۸۷۸ و در قرن ۱۹ام دستگاه اسپرسو ساز صنعتی اختراع شد.در قرن ۱۹ام از بخار و فشار برای ساخت محصولات بیشتر استفاده می کردند.در این بین شخصی به نام گوستاووکسل از کنار هم گذاشتن فشار و بخار و عبور آب از قهوه یک نوشیدنی را به وجود آورد اما نمی توانست آن دستگاه را بسازد.درسال۱۸۸۴ یک شخص ایتالیایی به اسم آنجلو ماریاندو از ماشین گوستاووکسل الهام گرفت و اولین دستگاه اسپرسو ساز صنعتی را ساخت.کار این دستگاه به این شکل بود که آب با فشار از قهوه عبور می کرد و باعث تهیه یک قهوه می شد.اما مشکلی که در این دستگاه اسپرسو ساز صنعتی وجود داشت این بود که نمی توانست قهوه را در حجم وسیعی تولید کند.بنابراین این دستگاه فقط به کار خودش آمد و استفاده عمومی پیدا نکرد.

تکامل یافتن دستگاه اسپرسو ساز صنعتی:

اگر بخواهیم دستگاه اسپرسو ساز صنعتی را به چیزی تشبیه کنیم به:

 • نیروی محرکه بخار
 • نیروی محرکه اهرمی
 • نیروی محرکه پمپی
 • نیروی محرکه هوا پمپ

تشبیه خواهیم کرد .معمولا یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک یا دستی می تواند کار کند.

قهوه ساز صنعتی

قسمت های مختلف یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی؟

در این قسمت از اجزای سازنده دستگاه اسپرسو ساز صنعتی می پردازیم.یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی از تک گروپ تا شش گروپ ساخته شده است.یکی از قسمت های دستگاه اسپرسو ساز صنعتی هدگروپ است که در قسمت جلویی اسپرسو ساز قرار گرفته است و پورتافیلتر در آن قفل خواهد شد و یک مکانی را برای مخلوط کردن آب و قهوه به وجود می آورد که به اسم اسپرسو شناخته می شود.هر انسان قلبی دارد که با آن زنده است.قلب اسپرسو ساز صنعتی هدگروپ است که یک فنجان اسپرسو را برای شما به ارمغان می آورد.همان طور که گفتیم در قسمت جلویی دستگاه قرار گرفته و از جنس فلز خواهد بود.هدگروپ جزئی جدا نشدنی از دستگاه اسپرسو ساز صنعتی می باشد که آب از داخل آن وارد ظرف قهوه شده.شاید هدگروپ را با اسم هایی همچون بریوگروپ، بریوهد و گروپ اسپرسو ساز شنیده باشید.

به سر گروپ قسمتی متصل است که به آن پرتافیلتر می گویند که چندین نوع از آن وجود دارد:

 • پرتافیلتر بدون نازل
 • پرتافیلتر دو نازل
 • پرتافیلتر یک نازل
 • پرتافیلتر دارای یک سبد پرتافیلتر نیز است که محلی برای ریختن و کوبیدن پودر قهوه بوده و در دو مدل تک شات و دو شات موجود می باشد.
 • از دیگر قسمت های موجود در دستگاه اسپرسو ساز صنعتی می توان به نازل بخار اشاره کرد.که این قسمت قبلیت به وجود آوردن بخار را داراست.

ماشین اسپرسو
تعریفی کوتاه از دستگاه اسپرسو ساز صنعتی؟؟

دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دستگاهی برای تولید انواع نوشیدنی ها که اصلی ترین آن ها اسپرسو می باشد.این دستگاه با کمک جریان آب که به نقطه جوش خود رسیده است و با فشار زیاد و همچنین قهوه آسیاب شده بسیار نرم و فشرده اسپرسو تولید خواهد کرد.

بهترین دستگاه اسپرسو ساز صنعتی کدام است؟؟

نمی توان گفت کدام برند در بین برند های موجود در بازار بهترین است چون انتخاب دستگاه اسپرسو ساز صنعتی بستگی به پول شما و میزان استفاده تان از آن خواهد داشت.می توان گفت که بهترین دستگاه اسپرسو ساز صنعتی به شرایط ساخته شدن آن، امکانات موجود در آن و دیگر ویژگی های آن دستگاه بستگی دارد.دستگاهی بهترین خواهد بود که استاندارد های لازم را رعایت کرده باشد و امکانات جانبی با کیفیتی داشته باشد و همچنین کار با آن راحت باشد.بنابراین دستگاهی بهتر است که کاملتر و کار با آن راحت تر باشد همچنین قیمت را نیز در نظر داشته باشید.

از چه نوع قهوه ای برای دستگاه اسپرسو ساز صنعتی استفاده کنید!؟

معمولا برای اسپرسو ساز صنعتی قهوه‌ای استفاده می شود که آسیاب شده باشد.به طوری که نه آن قدر ریز باشد که شبیه آسیاب ترک شود و نه آن قدر درشت که شبیه آسیاب فرانسوی باشد.

کارایی های دیگر دستگاه اسپرسو ساز صنعتی!

دستگاه اسپرسو ساز صنعتی شما اگر دارای نازل بخار باشد علاوه بر تولید اسپرسو می تواند برای شما لاته و کاپوچینو نیز تولید کند.پس دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دستگاهی کاربردی برای افرادی که دارای کافی شاپ هستند می باشد‌.

صنعتی یا نیمه صنعتی مسئله این است؟؟

اگر کافه دار هستید و برای کافه و مغازه خود دنبال یک دستگاه اسپرسو می گردید اما نمی دانید کدام بهتر است این قسمت را از دست ندهید.قطعا انتخاب یک دستگاه اسپرسو برای مغازه حکم یک ماشین را دارد برای یک راننده.همان طور که اگر ماشینی نباشد راننده لنگ خواهد ماند اگر در یک کافه دستگاه اسپرسو سازی نباشد کار کافه لنگ می ماند.پس در انتخاب دستگاه اسپرسو ساز برای مغازه تان بسیار دقت کنید.

اگر مغازه ای هستید که در طول یک روز کمتر از ۱۰۰ مشتری قهوه اسپرسو دارید پس نیازی به دستگاه اسپرسو ساز صنعتی نیز نخواهید داشت و بهتر است از نوع نیمه صنعتی آن استفاده کنید.اما اگر صاحب یک کافی شاپ هستید و در روز بیشتر از ۱۰۰ مشتری برای اسپرسو دارید پس دست به کار شوید و یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی بخرید.

اسپرسو ساز در کافی شاپ

تک گروپ یا دابل گروپ؟!

اینکه می گوییم تک گروپ و دابل گروپ به این معنی است که اگر دو نفر هم زمان بتوانند با دستگاه اسپرسو ساز صنعتی کار کنند می شود دابل گروپ ،که این نوع دستگاه بسیار برای یک کافی شاپ موثر خواهد بود.اما تک گروپ ها یعنی فقط یک نفر می تواند از دستگاه استفاده کند و معمولا به کار یک کافی شاپ بزرگ نخواهد خورد و اگر مغازه دار هستید این نوع را تهیه کنید.

با آسیاب یا بدون آسیاب؟؟!

اگر یک آسیاب برای آسیاب کردن قهوه های تان دارید پس نیازی نیست هرینه اضافی بدهید و دستگاه اسپرسو ساز صنعتی آسیاب دار بخرید.اما اگر آسیاب ندارید پس برای خرید یک اسپرسو ساز صنعتی دست به کار شوید.

جنس بدنه دستگاه اسپرسو ساز صنعتی!؟

همان طور که می دانید یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دائماً در معرض آب و بخار آب است.پس سعی کنید اسپرسو ساز صنعتی را تهیه کنید که جنس بدنه آن تمام استیل باشد.البته لازم است بدانید که یکی از ویژگی های دستگاه اسپرسو ساز صنعتی خوب جنس استیل آن است.

دیگ بخار!!

قطعا دستگاه اسپرسو ساز صنعتی به عنوان یکی از تجهیزات مدرن به حساب می آید.این دستگاه با استفاده از میله های جاری که مبدل گرما هستند و پر از آب شده اند آب گرم مورد نیاز برای تولید اسپرسو را ایجاد می کنند.این دیگ بخار می تواند آب را با دمایی ثابت و مناسب ایجاد کند و همچنین بخارهای زیادی را برای بافت دادن به شیر نیز تولید می کند.

اندازه دستگاه اسپرسو ساز صنعتی

شاید فکر کنید یک دستگاه چهار گروپ می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد اما این نوع دستگاه فقط به کار یک کافی شاپ بزرگ و شلوغ می آید.پس اقتصادی تر فکر کنید به جای خرید یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی چهار گروپه دو تا دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دو گروپه بخرید و اگر یکی از آن ها معیوب شد می توانید از آن یکی استفاده کنید.پس اقتصادی فکر کنید!!


انواعی از قهوه سازها

 • قهوه جوش یا موکاپات
 • قهوه جوش قهوه ترک
 • قهوه جوش قهوه عربی
 • قهوه ساز فرنچ پرس
 • قهوه ساز کمکس
 • قهوه ساز کپسولی
 • قهوه ساز اسپرسو خانگی
 • دستگاه اسپرسو ساز صنعتی
 • قهوه ساز هوشمند خانگی
 • اسپرسو ساز صنعتی هوشمند

هدگروپ چیست؟

هدگروپ یکی از اجزا تشکیل دهنده دستگاه اسپرسو ساز صنعتی می باشد.که با پرتافیلتر متصل شده و محلی برای عبور آب داغ از قهوه ایجاد می کند.گروپ ها دارای سوراخ هایی هستند که آب داغ را با فشار و به صورت مساوی از سبد پرتافیلتر رد می کنند:

 • اسپرسو ساز صنعتی تک گروپ
 • اسپرسو ساز صنعتی دوگروپ
 • اسپرسو ساز صنعتی سه گروپ
 • اسپرسو ساز صنعتی چهار گروپ و بیشتر

بیشتر بودن گروپ ها چه تاثیری دارد؟؟

هر گروپ در دستگاه اسپرسو ساز صنعتی می تواند تولید یک فنجان قهوه اسپرسو را پشتیبانی کند.معمولا دستگاهی که چهار گروپ دارد یک دستگاه کاملا حرفه ای و کامل است و دستگاهایی با تک گروپ دستگاهی جمع و جور هستند و از دو و سه گروپ ها برای کافی شاپ استفاده می شود.قطعا وجود گروپ های بیشتر در دستگاه اسپرسو ساز صنعتی تعداد بیشتری از اسپرسو را در یک زمان تحویل خواهد داد.گروپ ها در:

 • تهیه و سرو شات
 • مدیریت بهتر در روزهای شلوغ
 • تلف نکردن وقت

موثر هستند.

 

 قهوه

دستگاه اسپرسو ساز صنعتی دست دوم!

معمولا در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین می توان دستگاه اسپرسو ساز صنعتی کارکرده خودمان را به فروش بگذاریم از جمله این سایت ها:

 • شیپور
 • دیوار
 • فروشگاه های اینترنتیپ
 • کانال های تبلیغاتی


می باشند که اگر دنبال یک دستگاه اسپرسو ساز صنعتی کارکرده و ارزان قیمت می گردید می توانید به آن ها مراجعه کنید.یا حتی اگر می خواهید تغییر شغل بدهید و دیگر نیازی به دستگاه اسپرسو ساز صنعتی کارکرده خود ندارید می توانید عکسی از آن تهیه کنید.قیمت پیشنهادی خود را بگذارید و همچنین تمام امکانات و ویژگی های دستگاه را نیز بنویسید در این سایت ها و فروشگاه ها قرار دهید تا بتوانید به راحتی دستگاه اسپرسو ساز صنعتی خود را بفروشید.

کاربرد دستگاه قهوه ساز

اگر در یک کافی شاپ کار می کنید و یا قصد راه اندازی یک کافی شاپ را دارید، باید بدانید که حتما به دستگاه قهوه ساز، اسپرسو ساز یا دستگاه اسپرسو نیاز پیدا می‌کنید. این دستگاه، مشهور ترین و پر کاربرد ترین و مورد نیاز ترین دستگاه از میان تجهیزات کافی شاپ محسوب می شود. حتی ممکن است دستگاه اسپرسو ساز جزو گران ترین دستگاه ها در یک کافی باشد.

از آنجا که این دستگاه بسیار اهمیت دارد، انواع مختلف آن در مدل های تک گروپ، دو گروپ و سه گروپ، تولید شده توسط برند هایی مثل بیزرا (Bezzera)، جیمبالی (Cimbali)، برند های ایرانی و برند های چینی در سایت بازار طلایی موجود است و به فروش می رسد. شما می توانید با بازدیید از قسمت مربوط به قهوه ساز، انواع مختلف آن را بررسی کنید و متناسب با نیاز خود یکی از آنها انتخاب کرده و سفارش بدهید.

انواع دستگاه قهوه ساز

همانطور که گفته شد، مدل های بسیار متنوعی از قهوه ساز ها در  سایت بازار طلایی به فروش می رسد. تعداد از این مدل ها به طور خلاصه در زیر آورده شده است. لازم به ذکر است که این ها تنها تعداد اندکی از مدل های قهوه ساز هستند که در این سایت به فروش می رسند. برای دیدن تمامی مدل های پر تعداد دستگاه قهوه ساز که در قسمت تجهیزات کافی شاپ آورده شده است، باید از صفحات مربوط به قهوه ساز بازدید کنید.

قهوه ساز سه کاپ سایفون هاریو با وکیوم ساخت چین
اسپرسو ساز کاپوچینو ایتالیا دو گروپ مدل نود و هشت
اسپرسو ساز تئورما ایتالیایی مدل سه گروپ صنعتی
قهوه ساز تمام اتوماتیک صنعتی فائما مدل FAEMA E71
قهوه ساز فائما دوگروپ کافی شاپ مدل DIeci AZ tall
قهوه ساز تمام اتوماتیک مدل بارکد با صفحه دیجیتالی

عکس و فیلم دستگاه قهوه ساز

در صفحه ی مربوط به هر یک از مدل های قهوه ساز، عکس ها و فیلم هایی از آن مدل قرار داده شده است که با مشاهده ی آنها می توانید اطلاعات کامل تری نسبت به آن دستگاه پیدا کنید. همچنین در این فیلم ها، مزایا و کاربرد های منحصر به فرد دستگاه ها نیز آورده شده است که می تواند کمک بیشتری در تصمیم گیری بکند.

قیمت ماشین اسپرسو 

از آنجا که خرید از سایت بازار طلایی به منزله خرید مستقیم و بدون واسطه است، این فرصت در اختیار شما قرار داده شده است که دستگاه قهوه ساز مورد نظر خود را با قیمت بسیار مناسب ترین بسیاری از فروشندگان آنلاین و حضوری، تهیه کنید. پس بهتر است این فرصت را از دست ندهید و مدل مورد نظر خود را خریداری کنید. برای اطلاع دقیق از قیمت این محصولات می توانید با کارشناسان سایت در ارتباط باشید.

خرید دستگاه اسپرسو ساز صنعتی از بازار طلایی

سایت بازار طلایی، با فراهم کردن امکان سفارش و خرید آنلاین دستگاه قهوه ساز، امتیاز بزرگی در ارائه خدمات به خریداران عزیز را دارد و این افتخار را دارد که یک فضای امن و راحت برای خرید را برای شما فراهم کند. برای سفارش دستگاه قهوه ساز باید به قسمت مربوط به این دستگاه، مراجعه کنید.


نمایش بیشتر