فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی


تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه های صنعتی بسیار شبیه به آشپزخانه های خانگی هستند و تفاوت آن ها در این است که نوع صنعتی این مکان می تواند در تیراژهای بالاتری برای رفع نیاز مشتری به پختن غذا بپردازد. به عنوان مثال می توان گفت که تفاوت اجاق صنعتی با اجاق گاز خانگی در سایز و حجم غذایی است که تهیه می کند. تجهیزات آشپزخانه صنعتی را می توان وسیله هایی در نظر گرفت که باعث سرعت بخشیدن به روند پخت غذا می شوند.

 آشپزخانه صنعتی همانطور که از اسمش پیداست از آشپزخانه های خانگی مکانی با وسعت بیشتر است و برای مصارف صنعتی کاربرد دارد و وسایل آشپرخانه صنعتی از جمله دستگاه هایی هستند که برای شما درآمدزایی خواهد کند، بنابراین باید در انتخاب آن ها دقت لازم را به عمل آورید زیرا بر سود دهی و کسب و کار شما اثر مستقیم خواهد گذاشت.

به جرات می توان گفت که یک آشپزخانه درآمد زا به دستگاه های نیاز دارد که به افراد در آماده کردن، پختن و سرو کردن کمک کند و بی شک طراحی یک آشپزخانه بدون استفاده از وسایل آشپزخانه کاری محال و غیر ممکن است و وجود این دستگاه ها بیش از حضور نیروهای انسانی نیاز است و کار با وسیله های آشپزخانه مدرن بسیار راحت تر از وسیله های آشپزی سنتی است و علاوه بر کوتاه کردن زمان پخت باعث بالابردن کیفیت و رعایت کردن  اصول بهداشتی نیز خواهد شد و این سه مورد را می توان پایه های اصلی یک آشپزخانه صنعتی به شمار آورد.

اگرشغل شما به مواردی همچون هتل، رستوران، پادگان و کبابی ها مرتبط هستند قطعا نیاز خواهید داشت که از لوازم آشپزخانه صنعتی استفاده کنید و حضور این لوازم در این مکان ها امری کاملا واجب و ضروری است بنا به همین موضوع به آن نام های دیگری همچون تجهیزات آشپزخانه و کترینگ، تجهیزات رستوران، تجهیزات تهیه غذا، تجهیزات کبابی، تجهیزات دیزی سرا، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات پخت رستوران، تجهیزات آشپزخانه بیمارستان، تجهیزات آشپزخانه پادگان، تجهیزات آشپزخانه استیل و لوازم غذاخوری و کترینگ گفته می شود.

 در نهایت می توان گفت که هروسیله ای که باعث بالا بردن کیفیت و سرعت بخشیدن به کار شما در این زمینه شود به نوعی می توان تجهیزات آشپزخانه صنعتی نامید. در ادامه شما را با کاربرد و ویژگی های این  وسایل آشنا خواهیم کرد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قبل از هر اقدامی شما باید تعیین کنید که آشپزخانه شما برای چه مواردی باید مورد استفاده قرار بگیرد. اگر شما تصمیم دارید غذای سنتی تهیه کنید باید وسایل تجهیزات رستورانی را تهیه نمایید یا اگر می خواهید غذاهای فست فودی پخت کنید باید تجهیزات فست فود را خریداری کنید. البته این را باید افزود که بسیاری از وسایل در پخت انواع غذاها با یکدیگر مشابه هستند.

در کل می توان گفت که تجهیزات آشپزخانه صنعتی از موارد متعددی تشکیل شده است که هریک از آن ها دارای سایز و اندازه های مختلفی هستند و برای موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند.به عنوان مثال می توان از میزکار صنعتی، کباب پز، ترولی، فر دیزی، سینک ظرفشویی صنعتی، دستگاه کباب ترکی، جوجه گردان، فر اغذیه، فرپیتزا، فر ساندویچی، چرخ گوشت، کالباس بر، سبزی خردکن صنعتی، سرخ کن صنعتی، آبسردکن، مرغ خردکن و .... نام برد.

همچنین می توان وسایل کاربردی در آشپزخانه صنعتی را در پنج دسته بندی قرار داد، تجهیزات آماده سازی، تجهیزات نگهداری، تجهیزات پخت و طبخ غذا، تجهیزات سروغذا و تجهیزات جانبی این دسته بندی ها رو تشکیل می دهند که هریک از آن ها دارای مدل های ایرانی و خارجی هستند و شما باید متناسب با زمینه ای که در آن فعالیت دارید هریک از آن ها را تهیه فرمایید.

به عنوان نمونه اگر شغل شما به نوعی بیشتر با تجهیزات سرویس دهی به مشتری در ارتباط است باید حتما از ترولی استفاده کنید یا از میزکار صنعتی می توانید برای سرو مواد اولیه  بهره بگیرید زیرا میزکار استیل در تجهیزات آماده سازی قرار دارد.  یا اگر شغلتان با سیخ کباب در رابطه است حتما باید بدانید که برای محصول از چه نوع سیخی استفاده کنید به عنوان مثال به هیچ عنوان کباب بنابی با کیفیتی نخواهید داشت اگر برای آماده سازی آن از سیخ لقمه کمک بگیرید.

 شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با ما با مشاورین مجرب بازارطلایی تماس حاصل فرمایید تا با استفاده از راهنمایی های مورد نیاز و در دسترس قرار دادن لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی یک انتخاب و یک خرید رضایت بخش را تجربه نمایید.

قیمت لوازم آشپزخانه صنعتی

قیمت لوازم آشپزخانه صنعتی هر لحظه در بازار کشور ایران در حال تغییر کردن است و دراین میان واسطه های سودجو که تنها به فکر منفعت خود هستند به قیمت چندین برابر به  فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی می پردازند. اما شرکت بازار طلایی خود به طور مستقیم سازنده وسایل آشپزخانه صنعتی می باشد و سابقه طولانی در زمینه تولید لوازم آشپزخانه صنعتی دارد و این لوازم را ارزان تر از همه جا در اختیار شما قرار خواهد داد زیرا دیگر پای سود واسطه ها در میان نمی باشد و تمام کارمندهای بازار طلایی در تلاش هستند تا رضایت خریدارها را بدست آورند زیرا ما معتقدیم که فروش  بالا تنها با رضایت مشتری حاصل خواهد شد.

خرید اینترنتی تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شما مصرف کننده های عزیز از سرتاسر کشور ایران می توانید برای خرید اینترنتی تجهیزات آشپزخانه صنعتی اقدام کنید. تهیه وسایل آشپزخانه  در بازار طلایی ساده تر ازچیزی است که در ذهن شما می گذرد و دیگر لازم نیست که مسافت های طولانی را برای خرید محصول مورد نظر خود طی کنید. همچنین بازار طلایی از آنجا که به کیفیت محصولات خود ایمان دارد برای تمامی لوازم ارائه شده یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش در نظر گرفته است تا شما مصرف کننده های گرامی بتوانید محصول مورد نظر خود را با خیال راحت خریداری کنید.

وسایل آشپزخانه صنعتی

فروش لوازم آشپزخانه صنعتی دست دوم

فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم در سایت بازار طلایی و سایت های دیگری همچون دیوار انجام می شود. اما توصیه  ما به شما این است این وسایل را به صورت دست اول تهیه کنید تا هم بتوانید از خدمات پس از فروش وسایل آشپزخانه صنعتی برخوردار باشید و هم بعدها مجبور نشوید برای تعمیر آن ها هزینه های اضافه برسازمان و پیش بینی نشده را متحمل گردید.

همچنین باید افزود که تجهیزات آشپزخانه مدرن اغلب به صورت دست اول در دسترس هستند و از آنجا که وسایل آشپزخانه صنعتی به روز قابلیت های بیشتری را در دسترس شما قرار می دهند،  می توانند محصول ارائه شده توسط شما را با کیفیت بالاتری در اختیار مشتری قرار دهند و باعث جذب آن ها و در نتیجه فروش بالاتر شما شوند استفاده از لوازم آشپزی دست اول صرفه اقتصادی بیشتری دارد و به نظر تصمیم درست تری است.

فیلم تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شرکت بازارطلایی جهت آشنایی شما با طرز کار وسایل آشپزخانه صنعتی و آشنایی با کاربرد هریک از آن ها فیلم تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برای شما در نظر گرفته است و شما می توانید با مشاهده کردن آن به تمامی ابهاماتی که در ذهنتان ایجاد شده است پاسخ دهید. همچنین عکس لوازم آشپزخانه نیز برای شما در نظر گرفته است تا بتوانید خرید موفقیت آمیزی داشته باشید.

خرید تجهیزات آشپزخانه

شما می توانید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ارزان قیمت را از فروشگاه بازار طلایی درخواست کنید. ما در بازار طلایی بیش از 10000 مدل محصول را با سایز و برندهای متنوع در اختیار شما قرار خواهیم داد و همچنین باید افزود که شما می توانید مدل دلخواه خود را به دست کارشناس های ما بسپارید تا برای شما آن را طراحی نمایند.

چگونه یک آشپزخانه صنعتی طراحی کنیم ؟

شما برای طراحی آشپزخانه صنعتی باید عواملی را در نظر بگیرید که هریک از آن ها را در اینجا برایتان شرح خواهیم داد تا شما بتوانید با آشنا شدن با هریک از آن ها و به کار گرفتنشون یک مکان پر در آمد را برای خودتان فراهم نمایید و یک آشپزخانه مدرن و به روز را بسازید. 

1.اولین مورد فضای لازم برای سالن پذیرایی است  که این بخش برای مشتری ها بسیار با اهمیت است. زیرا اگر شما با کیفیت ترین غذا ها و بهترین خدمات را نیز ارائه دهید. اما مکان استاندارد برای حضور مشتری ها را در اختیار نداشته باشید  به طور قطعی از تعداد مشتری های شما به مرور زمان کاسته خواهد شد.

  1. مورد بعدی مکان مورد نظر برای رفت و آمد کارکن های مجموعه است. فضای مورد نظر باید به گونه ای باشد که کارکن ها بتوانند در ساعت های شلوغ آشپزخانه صنعتی بدون برخورد به یکدیگر جابه جا شوند تا سرعت عمل آن ها افزایش پیدا کند و در نتیجه سود بالاتری را برای شما رقم بزنند.
  2. ارگونومی بودن مکان مورد نظر شما از اهمیت بالایی برخوردار است و تجهیزات آشپزخانه صنعتی ارگونومیک به نحوی طراحی پیدا کرده که کارکن های مجموعه می توانند کلیه کارهای خودشان را بدون اینکه لازم باشد راه بروند، بچرخند یا دستشان را دراز کنند کارهایشان را انجام بدهند. همچنین ارگونومی احتمال آسیب دیدن، ناراحتی و  خستگی را کاهش خواهد داد.
  3. بهره وری انرژی نیز از موارد مهمی است که حتما باید آن را لحاظ کنید چرا که می تواند هزینه های پرداخت شده بابت آب و برق را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. برای این کار و در اولین مرحله باید میان یخچال و تجهیزات پخت و پز تا آنجا که امکان دارد فاصله قرار دهید. استفاده از هود نیز برای بهره وری انرژی می تواند کمک بزرگی به شما کند.
  4. چیدمان تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیز از مواردی است که می تواند توجه مشتری را به سمت مکان مورد نظر شما جلب نماید. کارشناس های ما در شرکت بازار طلایی چهار چیدمان را به شما معرفی خواهند تا شما بتوانید متناسب با مکان مورد استفاده خود چیدمان کاربردی را انتخاب کنید.

چیدمان ارگونومیک راحت ترین و کارآمد ترین حالت برای کارکن های مجموعه می باشد. به عنوان مثال در این چیدمان فریزر زیر کانتری در کنار سرخ کن قرار خواهد گرفت و به کارمندها این امکان را خواهد داد تا بدون اینکه نیاز باشدسیب زمینی سرخ کرده را از داخل یخچال به درون سرخ کن انتقال دهد. در این چیدمان مصرف انرژی کارآمد از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

چیدمان خط مونتاژ برای آشپزخانه هایی کارایی دارد که تعداد بالایی از یک نوع غذا همچون پیتزا و ساندویچ را تهیه می کنند. در این چیدمان تجهیزات متناسب با نیازشما در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت و قسمت های مختلف تجهیزات آشپزخانه صنعتی عموما دریک راستا و گاها نیز به صورت متصل چیده می شوند. به عنوان نمونه می توان گفت که تجهیزات آشپزخانه پیتزا فروشی با یک یخچال صنعتی  آغاز می شود و سپس به مرحله شکل دادن خمیر پیتزا، میز مخلفات پیتزا، فرپیتزا و در انتها با بسته بندی جعبه پیتزا خاتمه پیدا خواهد کرد.

 در چیدمان منطقه ای تجهیزات آشپزخانه صنعتی به ناحیه و بلوک های گوناگونی تقسیم بندی خواهد شد. به طور کلی می توان گفت در این چیدمان یک ناحیه برای آماده کردن غذا، یک ناحیه برای طبخ غذا، یک ناحیه  جهت فریز نمودن و ماشین آلات یخ درست کن،  یک ناحیه  جهت بهداشت و شستشو و یک ناحیه جهت جابه جا کردن از آشپزخانه و سرو کردن غذا قرار می گیرد.

به عنوان نمونه می توان گفت که در آشپزخانه صنعتی با وسعت بالا دو ناحیه برای آماده کردن غذا درنظر گرفته شده است که یکی از آن ها در کنار یخچال فریزر و یکی دیگر جهت  تجهیزات پخت و پز و طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

چیدمان جزیره ای در هردو آشپزخانه های صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این چیدمان بسیار شبیه به چیدمان منطقه ای است با این تفاوت که ناحیه اصلی آن در وسط قرار خواهد گرفت. عموما در تجهیزات آشپزخانه صنعتی به شیوه جزیره ای تجهیزات پخت و طبخ غذا در وسطش واقعه می شوند و مکان های تولید، ذخیره سازی و انتقال مواد غذایی در اطراف دیوار قرار خواهند گرفت. البته ممکن است که تجهیزات تهیه غذا در وسط قرار بگیردو سایر بلوک ها در اطراف دیوار باشند. 

لوازم آشپزخانه

نکات لازم برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اولین نکته برای تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی توجه به متریال به کار رفته شده در آن است و پیشنهاد ما به شما این است که تجهیزات آشپزخانه تمام استیل را خریداری نمایید. زیرا استیل فرسایش پیدا نخواهد کرد و تمیز کردن آن نیز کار بسیار راحتی است. در کار با وسایل آشپزخانه بر روی آن ها روغن و چربی خواهد نشست و اگر متریال استفاده شده از جنس چوب است تمیز کردن آن کاری غیر ممکن خواهد بود. بنابراین استفاده از متریال استیل باعث خواهد شد تا وسایل شما دارای عمر بیشتری باشند.


نمایش بیشتر