فروشگاه اینترنتی بازار طلایی فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی،فست فود،تجهیزات رستوران صنعتی،کافی شاپ

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سایت بازار طلایی، بزرگ ترین بازار تجهیزات آشپزخانه و رستوران صنعتی

سماور سنگین ۱۲۰ لیتری یا سماور ضخیم صنعتی 120 لیتری

09304761020پیام دوستی
بازدید امروز : 0
بازدید کــل : 26

سماور سنگین ۱۲۰ لیتری یا سماور ضخیم صنعتی 120 لیتری

موجود

قیمت ویژه بدون قیمت

سماور سنگین ۱۲۰ لیتری یا سماور ضخیم صنعتی 120 لیتری

سماور سنگین ۱۲۰ لیتری

برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که اصلا کلمه سماور یعنی چه و یا ریشه این کلمه مربوط به کدام فرهنگ می باشد آیا سماور  صنعتی فقط مختص به ایران است یا که نه در نژاد های دیگر هم وجود دارد؟ پاسخ این است که کلمه سماور ریشه روسی دارد سماورسنگین ۱۲۰لیتری یعنی جوش زدن و کار سماور یعنی به جوش آوردن هر چیزی که در مخزن آن قرار گیرد معمولا جنس سماور و درجه حرارت آن طوری تنظیم شده است که می تواند آب را به حداکثر نقطه جوش خود برساند.

تاریخچه این وسیله بسیار زیبا به سال های حکومت امیر کبیر برمیگردد در آن زمان روس ها به ایران می آمدند و اجناس خود را به ایرانی ها می فروختند از این رو شد که سماور صنعتی وارد ایران شد و در فرهنگ ایران جای گرفت تا جایی که هیچ گاه هیچ چیز نمیتواند جای این سماوررا برای ایرانی ها پر کند .

 نام های دیگر و انواع  سماور ضخیم صنعتی 

یکی از ویژگی های که کلمات فرهنگ های دیگر دارند این است که ما میتوانیم آن ها را به چندین کلمه دیگر در فرهنگ خود تبدیل کنیم .به همین ترتیب سماور سنگین شامل اسامی و طرح های متنوعی می باشد از جمله: سماوربرنجی، سماورهیئتی، سماوربشکه ای، سماورمسجد، سماوررستورانی ، سماورصنعتی بشکه ای، سماورسنگین صنعتی، سماورایستگاه صلواتی،سماور خمره ای، سماور استیل، سماور ذغالی، سماور برقی، سماور گازی، سماور صنعتی و ...

استفاده از سماور سنگین ۱۲۰ لیتری از نوع گازی بهتر است یا برقی ؟ چرا ؟

از جایی که انتخاب سماور صنعتی گازی یا سماور سنگین ۱۲۰ لیتری بسیار مشکل است در این مسئله باید به نوع انرژی دقت نمود. در درجه اول این که انرژی برق در ایران با کمبود مواجه شده است پس هرچه از وسایل برقی خود را دور کنیم به آینده کشور کمک کرده ایم از طرف دیگر مقدار برقی که مصرف میکنیم اگر با مقدار گاز مصرفی مساوی باشد.اما در نتیجه خواهید دید که قیمت برق بسیار بالاتر از قیمت گاز مصرفی می باشد از این رو سماور صنعتی  که با گاز کار می کند گزینه مناسب تری نسبت به سماور سنگین ۱۲۰ لیتری برقی می باشد. از طرفی سماور گازی دیگر حالت جرقه خوردن و اتصالی برق را نخواهد داشت در نتیجه خطر کمتری هم برای ما دارد .بنابر این نتیجه میگیریم که این سماور برای استفاده عموم بهتر است .

انواع سماور صنعتی ضخیم گازی

سماور صنعتی از نوع گازی دارای دو ویژگی می باشد با ترموکوپل و بدون ترموکوپل . اگر می خواهید از یک سماور عمر بهینه را استفاده کنید و در عین حال سلامت خود و اطرافیان را به هیچ وجه به خطر نیندازید به شما پیشنهاد میکنیم که نوع ترموکوپل دار را انتخاب کنید .ترموکوپل به صورت خودکار و هوشمندانه عمل خواهد کرد و اگر شعله سماور صنعتی گازی خاموش شود حالا به هر دلیلی ترموکوپل جهت آزاد نشدن گاز به اطراف به طور خودکار دست به کار شده و جریان گاز را به طور کل از منبع  سماور سنگین ۱۲۰ لیتری قطع می کند .

ویژگی سماور سنگین 120 لیتری

 برای استفاده های صنعتی از سماور اولین مسئله مهم این است که گنجایش بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند پاسخ گوی تعداد فراوانی از افراد باشد . از این رو معمولا حجم سماور های صنعتی شامل لیتر بالا تر از ۲۰ به حساب می آید . برای مثال سماور های سنگین ۶۰ لیتری ،سماور سنگین ۹۰ لیتری و سماور سنگین ۱۲۰ لیتری.یک نکته قابل توجه این است که به این سماور ها عنوان ضخیم داده اند . دلیل این عنوان این است که جنس آن ها از فلز هایی است که قابلیت کنترل دما دارند برای مثال شما هیچ سماور سنگین ۱۲۰ لیتری را پیدا نخواهید کرد که دیواره بیرونی سماور به اندازه دیواره درونی سماور صنعتی داغ شود .

این امر جهت بهبود حال مشتریان است چون که در مکان های عمومی افراد زیادی با این سماور سرو کار دارند از این رو این ویژگی کارآمد را برای این سماور ها به کار برده اند.ویژگی دیگر این است فلز به کار برده شده برای سماور صنعتی به صورتی است که به سرعت گرمای خود را پس از خاموش شدن از دست خواهد داد و کار شما را برای استفاده در یک مکان بسیار بزرگ از این محصول راحت تر خواهد کرد.

مقایسه جنس سماور ها با یک دیگر

سماور سنگین ۱۲۰ لیتری در جنس های مختلف ساخته می شوند مثل نقره ، برنج ، استیل ، کروم ،نیکل و ... حال به بررسی این اجناس می پردازیم . اولین نکته این است که نقره دارای استحکام‌ و درخشندگی بالایی می باشد که یک سرو گردن از بقیه جنس ها بالا تر است . سماور صنعتی از جنس نقره مقاومت بالایی در برابر حرارت و ضربه خواهد داشت و بیشتر جنبه تزئینی خواهد داشت .

سماورسنگین ۱۲۰ لیتری از نوع برنج ارزان قیمت تر از نقره است و برنج نیز دارای مقاومت مناسبی در برابر خراش دیدگی و ... خواهد داشت یکی از مزایای این جنس این است که دارای کنده کاری می باشد یعنی با استفاده از کنده کاری اشکال متفاوتی را روی این مدل خواهند زد بهترین کنده کاری روی سماور مختص به شهرستان بروجرد می باشد .چون بسیار هنرمندانه روی سماور صنعتی از جنس برنج طرح می زنند .

سماور استیل که از استیل ضد زنگ و ضد حرارت ساخته شده است که اگر در محیط مرطوب هم باشد به هیچ عنوان زنگ نخواهد زد از طرفی با دمای بالا و هم چنین طولانی مدت سماور صنعتی استیل آن ذوب نخواهد شد ‌. جنس کروم و نیکل معمولا از جنس های ارزان  قیمت هستند و داشتن یک سماور سنگین ۱۲۰ لیتری از جنس کروم و نیکل پیشنهاد نمی شود.

قیمت و گارانتی سماور سنگین ۱۲۰ لیتری

بازار طلایی با نازلترین قیمت سماور سنگین ۱۲۰ لیتری به شما در خرید سماور ضخیم 120 لیتری کمک خواهد کرد .از طرفی سماور صنعتی در این بازار دارای گارانتی و خدمات پس از فروش ویژه ای می باشد که نظیر آن را شاید بتوان گفت شما در هیچ جای ایران نخواهید یافت .شما می توانید این محصول را به راحتی از فروشگاه اینترنتی بازار طلایی تهیه کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین بازار طلایی تماس حاصل فرمایید. 

 

مشخصه مقدار

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید

1 2 3 4 5

09304761020 پیام دوستی