قطعا می دانید که برای هر کاری باید برنامه ریزی نمود و طبق آن برنامه ریزی جلو رفت به این صورت که شما عزیزان باید حتما طبق آن عمل کنید برای راه اندازی فست فود هم باید یک سری مراحل را طی کنید. گذراندن این مراحل برای همه یکسان است اما این که شما چه قدر هوش و استعداد داشته باشید گذراندن این مراحل را سخت یا آسان می کند هم چنین نتیجه کار هم فرق می کند قطعا کسی که با استعداد است و این مراحل را دقیقا مو به مو انجام می دهد جذب مشتری بالا تر و در آمد بهتری خواهد داشت. شما عزیزان خوب می دانید که برای انجام هر کاری نمی توان همان لحظه نتیجه کار را دید بلکه باید صبور بود و همه مراحل را به ترتیب انجام داد تا همه چیز به بهترین نحو ممکن صورت گیرد اکنون از شما می خواهیم با ما همراه باشید تا این مراحل و چگونگی انجام آن ها را بشناسید تا بدانید برای راه اندازی فست فود چه کنید که خوش بدرخشید. پس لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید عزیزان.

برای راه اندازی فست فود چه مراحلی را باید گذراند؟

برای این که بهترین و شلوغ ترین و محبوب ترین فست فود شهر را داشته باشید باید حتما مراحل زیر را بگذرانید همان طور که می بینید ما برای شما عزیزان مراحل را نام برده و به طور کامل شرح داده ایم:

  1. اخذ مجوز های فست فود: برای این که بهترین فست فود را در شهر خود داشته باشید باید طبق اصول و قوانین و مقررات عمل کنید به این صورت که باید حتما مجوز های لازم را بگیرید، برای مثال مجوز کسب و مجوز بهداشت از مهم ترین و ضروری ترین مجوز ها هستند که باید ادارات مربوطه اخذ شوند در این صورت شما اجازه راه اندازی فست فود را دارید و طبق آن به مردم خدمات رسانی می کنید و هر بار برای بررسی و بازدید به فست فود شما بیایند می توانید برگه مجوز را به آن ها نشان دهید. همچنین باید اصول و قواعد و بهداشت را به خوبی رعایت کنید تا مجوز شما سلب نشود.
  2. فرا گیری آموزش های لازم جهت تهیه فست فود: باید همه آموزش های لازم جهت پخت و تهیه فست فود را ببینید تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن بهترین و خوش طعم ترین فست فود را آماده و در اختیار مشتری بگذارید تا از طعم آن لذت ببرد و صد البته که نباید خیلی منتظر بماند زیرا مشتریان از انتظار خوش شان نمی آید. هم چنین بهتر است نحوه دیزاین و بسته بندی فست فود را نیز یاد بگیرید تا به این وسیله بتوانید مشتری جذب کنید. هر چه مشتری بیش تر باشد در پایان درآمد و سود آوری شما هم بیش تر خواهد شد.
  3. فراهم کردن مکان برای فست فود: پس از این که یاد گرفتید چگونه فست فود درست کنید نوبت به فراهم کردن جایی برای فست فود می باشد که شما عزیزان بهتر است یک مکان نسبتا متوسط انتخاب کنید البته که به میزان بودجه شما هم بستگی دارد اما در هر صورت این مکان باید چند قسمت مجزا داشته باشد که قسمتی برای آشپز خانه و قسمتی برای نشستن مشتریان و قسمتی برای حسابداری و در آخر قسمتی برای سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود. هر چه این مکان بزرگ تر باشد بهتر است زیرا مشتریان بیش تری مراجعه می کنند. بنا بر این متراژ محل فست فود هم یکی از پارامتر های مهم است.
  4. فراهم کردن تجهیزات و لوازم فست فود: قطعا برای تهیه کردن بهترین فست فود ها باید لوازم خیلی خوب و درجه یکی در دسترس باشد برای مثال ظروف نچسب و میز های چرخ دار استیل و سرویس کفگیر و ملاقه و قابلمه های بزرگ و فر گاز با شعله فوق العاده و غیره... که همه این تجهیزات نیاز هستند و علاوه بر آن ها برای محیط فست فود و راحتی مشتریان باید از میز و صندلی های راحت و مرغوب خریداری و استفاده کرد. پس از این مرحله نوبت به تهیه مواد غذایی می رسد که باید از بهترین و با کیفیت ترین محصولات جهت تهیه فست فود استفاده کرد زیرا سلامت مشتریان در این مرحله مطرح است.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید