کارایی آبسردکن و مشخصات صنعتی انواع آبسرکن

آب سرد کن یک نوع دستگاهی است که آب آشامیدنی را خنک کرده و در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.
آب سردی که مصرف می شود باید در مناطق معتدل ۱۰ الی ۱۵ درجه سانتی گراد و در مناطق گرمسیر۱۳ الی ۱۸ درجه سانتی گراد باشد.

آب سرد کن ها به سه دسته تقسیم می ‌شوند:

آب سرد کن های مخزن دار مجهز به شناور
آب سرد کن های بابلر( با بطری)
آب سرد کن های آنی( بدون مخزن آب آشامیدنی)
آب سرد کن مخزن دار مجهز به شناور
این نوع از دستگاه آبسردکن را در شرکتها و محل‌های عمومی می توان دید. آب سرد کن مخزن دار به آب لوله کشی وصل است و مخزن آن همیشه پر می ماند. برای خنک کردن آب معمولاً از یک سیستم حرارتی مانند یخچال استفاده می کنند.
لوله‌ های اواپراتو که به شکل لوله مسی است به دور یک مخزن فلزی جوش می خورد و آب وارد مخزن شده و با مصرف برق توسط مدار خنک کننده، خنک می شود .

آب سرد کن های بابلر) با بطری)

منبع آب مصرفی در این نوع از آب سرد کن ها به صورت بطری می باشد که به طور وارونه روی آب سرد کن قرار گرفته و بعد از اینکه خاموش می ‌شود، بطری را با یک بطری جدید که از آب مملو است، تعویض نمود.
این نوع از آب سردکن ها هم از پمپ حرارتی بهره می برند ولی اواپراتو به صورت صفحه ای است که جدا از مخزن و آب با حجم کم، با قرار گرفتن بر روی صفحه خنک می شود.
این آب سرد کن برای مکان هایی که مصرف کم دارند مناسب می باشد.

آب سرد کن آنی

آب سرد کن از نوع آنی در سال 2007 میلادی اختراع شده است.
سیستم خنک کننده آن همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است. در این نوع آب سرد کن ، آب به صورت آنی و لحظه ای خنک می شود به همین جهت با افزایش مصرف آب، دمای آب افزایش نمی یابد و آب گرم نمی شود.
بنابراین در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۹ الی ۱۳ درجه سانتی گراد می باشد.
همچنین در اماکن بزرگ که احتیاج به ارائه آب خنک در چند نقطه حساس می شود مانند ساختمان های چند طبقه، که می توان از این سیستم به عنوان پکیج آب سرد مرکزی بهره برد و با لوله کشی چشمه آب را انتقال داد.
در وب سایت بازار طلایی آب سرد کن هایی با قیمت مناسب وجود دارد، همچنین نوع دست دوم آنها با قیمت هایی کمتر قابل توجه به فروش می‌ رسد.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید