نحوه خرد کردن کرفس با سبزی خرد کردن صنعتی

خورش کرفس از کرفس، نعنا و جعفری تهیه می شود این خورش دل چسب در ایران طرفدارن زیادی به خود اختصاص داده است. خورش کرفس از عطر و بوی بی نظیری بهره می برد. علاوه بر این که یک کرفس یک خورش لذیذ است از زیادی چون، چاقی را از بین می برد، فشار خون را تنظیم می کند، بوی بد دهان را برطرف می کند و آب کرفس برای کسانی که آرتروز دارند یک معجزه ی واقعی است. از خواص بی شمار کرفس چندین مقاله می توان نوشت که ما نمی خواهیم از موضوع اصلی خارج شویم. خورش کرفس از غذاهای اصیل ایرانی به حساب می آید و قدمت زیادی دارد جالب است بدانید طبع خورش کرفس گرم است و مناسب فصل زمستان می باشد.
سبزی جات لازم اعم از نعنا، جعفری، کرفس را خریداری کرده سپس آن ها را پاک کرده و سبزی ها را بخیسانید. بعد از گذشت یک ربع آن ها را خارج کرده آب کشی کنید، این کار را دو الی سه بار تکرار کنید. تا زمانی که از عدم وجود گل و لای اطمینان حاصل کردید کار را تکرار کنید. خیلی سبزی ها را چنگ نزنید باعث لِه شدن سبزی می شود، هم چنین ماندن سبزی ها در آب به مدت زیاد باعث لِه شدن سبزی می شود و کیفیت آن از بین می رود. بعضی از آشپزخانه های صنعتی دستگاه شست و شوی سبزی را دارند و مسایل مذکور برایشان رخ نمی دهد و به سراغ  سبزی خرد کن میرویم .
سبزی ها را داخل سبزی خرد کن ریخته و نگاه می کنیم همین که به اندازه ی دلخواه رسید از ادامه ی خرد کردن دست می کشیم. برای خورش کرفس بهتر است نعنا و جعفری کمتر باشد تا طعم بهتری داشته باشد. اگر تمایل دارید تا خورش جذابتری داشته باشید بهتر است کرفس ها به صورت اریب برش بزنید. برای اطلاعات بیشتر به این لینک سبزی خرد کن صنعتی مراجعه کنید.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید