چگونه یک سینک صنعتی مناسب انتخاب کنیم؟

کارشناسان فروشگاه در تلاشند تا مشتریان محترم بهترین خرید را داشته باشند از این رو به توضیح چگونه می توان یک سینک صنعتی مناسب انتخاب کرد پرداخته اند. یکی از مهم ترین وسایل برای تجهیزات آشپزخانه صنعتی سینک است. به دلیل شست و شوی چربی، آن چه که در ظرف های غذا مانده و میکروب های موجود نوع سینکی که انتخاب می شود اهمیت زیادی دارد. معمولا بر طبق فضای موجود و دیگر موارد سینک مورد نظر را انتخاب می کنیم.
در هنگام انتخاب سینک باید به چه مواردی دقت کنیم؟

اندازه سینک

یکی از مهم ترین نکاتی که باید دقت شود اندازه ی سینک است، بیشترین طولی که برای سینک در نظر گرفته شده ۱۹۰ سانتی متر می باشد. البته نکته حائز اهمیت اینجاست که بنا به درخواست مشتری امکان تغییر ابعاد آن وجود دارد. ضخامت ورقه های به کار رفته با نوع خانگی آن تفاوت دارد. باید با توجه به جای شیر آب اندازه سینک را انتخاب نمود تا در هنگام شست و شو و نظافت به مشکل بر نخورید. فضای آشپزخانه از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب سینک است.

شکل سینک

شکل سینک جزء مواردی است باید در مواقع خرید دقت کرد. بعضی از سینک ها حالت بیضی دارند، بعضی ها دایره و اکثرا به شکل مستطیل طراحی و تولید شده اند.

عمق سینک

عمق سینک های صنعتی متفاوت است بیشترین عمقی که ساخته شده ۶۵ سانتی متر می باشد. بنا به سفارش مشتری می توان آن را تغییر داد. عمق سینک های صنعتی از مسایلی است که باید به آن توجه شود، زیرا متناسب با حجم کاری که قرار است انجام شود انتخاب می شود.

لبه های سینک ظرفشویی

لبه های سینک از عوامل تاثیرگذار برای انتخاب آن می باشد به طوری که لبه ها از نشت آب جلوگیری می کنند.

محل نصب شیر آلات در روی سینک

از عوام مهم در هنگام خرید سینک محل نصب شیر آلات است. باید شیرآلات و سینک با هم تطبیق داشته باشند. بعضی از سینک ها از حفره های آماده بهره می برند و توجه به نکات مذکور ما را در انتخاب یک سینک صنعتی یاری می کنند.

نظرات کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است

نظر خود را وارد کنید